آزادراه تهران شمال

زمان افتتاح قطعه دوم آزاد راه تهران شمال اعلام شد

تاریخ انتشار : 10 فروردین 1399کد مطلب : 60787زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون شرکت ساخت آزاد راه گفت: تا سال 1400 یک لاین از قطعه دوم آزاد راه تهران شمال به بهره برداری خواهد رسید.

قطعه دوم آزادراه تهران شمال

باشگاه خبرنگاران:جلال بهرامی معاون ساخت آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه آزادراه تهران شمال دارای 4 قطعه است، گفت:قطعه چهارم آزادراه تهران شمال در سال 94 حد فاصله چالوس تا مرزن آباد به بهره برداری رسیده است. 

او با اشاره به اینکه افتتاح قطعه اول و قطعه چهارم تاثیر بسیار زیادی در کاهش مسافت تهران تا شمال دارد، گفت:آماری که تاکنون ارائه شده از زمان افتتاح قطعه چهارم تا امروز هیچ تصادف منجر به فوت در این قطعه رخ داده که این آمارها نشان دهنده امنیت بالا در این مسیر است. 

بهرامی با اشاره به اینکه تونل 6 کیلومتری شازند البرز در قطعه دو بخش عمده ای از حفاری آن به اتمام رسیده است، افزود:در حال تدارک و برنامه ریزی با همکاری بنیاد مستضعفان هستیم تا سال 1400 بتوانیم یک لاین از قطعه دوم آزادراه تهران شمال را به اتمام برسانیم. 

معاون ساخت آزادراه های تهران شمال اظهار کرد:در صورت تامین منابع مالی و تامین اعتبارات به یک لاین از قطعه دوم ساخت خواهد شد به طوری که جاده چالوس به عنوان لاین برگشت باشد و قطعه 2 به عنوان لاین رفت برای مسافران محسوب شود. 

بهرامی یادآور شد:قطعه سوم آزاد راه تهران شمال نیاز به عملیات اجرایی بسیار بالا و همچنین نیاز به اعتبارات است بسیار زیادی دارد که سعی خواهیم کرد با رایزنی از طریق سرمایه گذاران بتوانیم آن را به مرحله اجرایی و عملیاتی برسانیم. 

بهرامی با اشاره به اینکه قطعه یک آزادراه تهران شمال حدفاصله آزادگان تا شهرستان اراک در 6 اسفند ماه به بهره برداری رسید، گفت:این آزادراه با همکاری بنیاد مستضعفان و با استفاده از توان نیروهای متخصص و مهندسان جوان ایرانی به بهره برداری رسید و با استفاده از این قطعه مسیر تهران تا شمال حدود یک ساعت و نیم کاهش یافت. 

وی تصریح کرد:در ساخت این آزادراه 2.7 میلیون متر مکعب بتن ریزی انجام شده که خود می تواند نشان دهنده امنیت بالا با آن جهت تردد مسافران و خودروهای سواری باشد. 

معاون ساخته شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد:نرخ عوارض و این آزادراه شناور است به طوری که در روزهای عادی 20 هزار تومان و در ایام پیک سال 30 هزار تومان تعیین شده و دریافت عوارض از این آزادراه به صورت ETC خواهد بود. 

بهرامی یاد آور شد:تمامی دوربین های کنترل تردد نصب شده و حدود300 دوربین در طول این 32 کیلومتر نصب شده و این آزاد راه به صورت کامل یک آزاد راه کاملا هوشمند است.

انتهای پیام/م 

زمان افتتاح قطعه دوم آزاد راه تهران شمال اعلام شد

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
وبگردی