آزاده صمدی

آزاده صمدی از پنجاه کیلو آلبالو تا خوب, بد, جلف !

تاریخ انتشار : 27 دی 1395کد مطلب : 42753زمان مطالعه : 4 دقیقه
آزاده صمدی از فیلم های سینمایی که به تازگی بازی کرده و همچنین همکاری با مهران مدیری و پیمان قاسم خانی توضیحاتی میدهد.

 همکاری آزاده صمدی با مدیری و قاسم خانی

آزاده صمدی که در فیلم های " 50 کیلو آلبالو " و " خوب , بد , جلف " بازی کرده است درباره نقشش در این فیلم ها توضیحاتی میدهد.

آزاده صمدی بازیگر با طرح این پرسش که چرا جشنواره فجر مانند تمام جشنواره های معتبر دنیا یک دبیر ثابت ندارد، تاکید کرد وجود سلیقه های متفاوت در هر دوره برگزاری جشنواره فجر باعث تضعیف این رویداد مهم سینمایی می شود.

جشنواره فجر

نظر آزاده صمدی درباره جشنواره فجر

صمدی فیلم های «لابی» به کارگردانی محمد پرویزی، «خوب بد جلف» نخستین ساخته سینمایی پیمان قاسم خانی را آماده نمایش و فیلم «ساعت پنج عصر» مهران مدیری را در مراحل پایانی تولید دارد. صمدی در سال های اخیر جزو بازیگران پرکار بوده و به غیر از حضور در فیلم های سینمایی همچنان در عرصه تئاتر نیز فعال است.

حمید فرخ نژاد، پژمان جمشیدی، سام درخشانی، ویشکا آسایش، بیژن امکانیان، نیوشا ضیغمی، رضا رویگری، آزاده صمدی، نسیم ادبی، رضا کریمی، امیرمهدی ژوله و... بازیگران «خوب، بد، جلف» هستند.
صمدی درباره فیلم هایی که اخیرا در آنها نقش آفرینی کرده است، گفت:«امیدوارم جشنواره سی و پنجم بهتر از سال های گذشته برگزار شود.«لابی» فیلمی درباره خاطرات و مسائل اجتماعی متفاوتی است که در شهر ما رخ می دهد، البته قطعا فیلم خاصی خواهد بود. اما نمی توانم تضمین کنم که مخاطبان از این فیلم استقبال زیادی کنند. صبر می کنم تا نظرات آنها را درباره این فیلم جویا شوم. «لابی» بر گرفته از چند داستان مختلف است؛ که تعدد داستان در این فیلم نمود بارزی دارد. بعد از اینکه با محمد پرویزی درباره این فیلم صحبت کردم ، دلایل ایشان به عنوان یک کارگردانی که دغدغه دارد را قابل قبول دانستم و با مطالعه فیلمنامه پذیرفتم که حضور داشته باشم.»

او ادامه داد:«فیلم «خوب، بد، جلف» آقای قاسم خانی فیلمی متفاوت است. به شخصه به عنوان بازیگر حس خوبی برای بازی در نقشی که بازی کردم داشتم. با علی تبریزی و ویشکا آسایش درباره این فیلم صحبت هایی را انجام دادم. مایل بودم تجربه بازی در یک فیلم کمدی دیگر را بعد از نقش آفرینی در «پنجاه کیلو آلبالو» داشته باشم. این امر نیز تحقق پیدا کرد و توانستم در فیلم آقای قاسم خانی بازی کنم. «خوب، بد، جلف» فیلم خوش رنگ و لعابی است.»

آزاده صمدی

آزاده صمدی در 50 کیلو آلبالوصمدی با تاکید براینکه مایل است بازی در نقش های مختلف را تجربه کند، گفت:«عموما مایل نیستم در یک ژآنر خاص بازی کنم، بلکه اعتقاد دارم یک بازیگر باید در هر نقشی بتواند بازی کند. از بازی در فیلم های متفاوت لذت می برم. طی سال های اخیر به خوبی نشان داده ام که می توانم در هر نقشی یا ژانری بازی کنم و از این موضوع نیز لذت می برم. برای مثال در سریال «پشت بام تهران» بازی کردم و در همان زمان «پنجاه کیلو آلبالو» را پذیرفتم. بازی در فیلم های طنز در چند وقت اخیر باعث شد تا هم آقای مدیری و هم آقای قاسم خانی به من پیشنهاد کار دهند.»

صمدی در ادامه درباره فیلم «پنج عصر» مهران مدیری گفت:«فیلم پنج عصر» قطعا تجربه جدیدی در سینمای ایران است، زیرا موضوعاتی را در قالب خود جای داده که واقعا شگفت انگیز است. بیش از این اجازه صحبت درباره این فیلم را ندارم.»

بازیگر سریال «راه بی پایان » درباره فشار کاری این روزهایش گفت:«این روزها به دلیل انباشت کار و بازی در نقش های مختلف، فشار بیش از حدی را تحمل می کنم البته خودم از این موضوع راضی هستم. من عاشق تئاتر هستم و قصد دارم هر سال دست کم دو اجرا داشته باشم که البته امسال سه اجرا داشتم که از این بابت خشنود هستم. تئاتر کمک زیادی به بازیگران سینما می کند. زیرا شما نقش هایی را تجربه می کنید که به گوناگونی نقش آفرینی تان در سینما کمک زیادی می کند. بسیاری اعتقاد دارند حضور و بازی بیش از حد باعث می شود که از کیفیت بازی بازیگران کاسته شود. اما من چنین عقیده ای ندارم زیرا به شخصه من از هر کاری می زنم تا بازی کنم گاهی روزها درگیر یک بازی در یک نقش خاص هستم ناخوداگاه روال عادی زندگیم نیز دچار اختلال می شود. تمام تلاشم این است که کیفیت بازی ام را ارتقا دهم. یکی از تئاترهایی که برایم جذاب بود، کار با مصطفی کوشکی بود، زیرا متن شگفت انگیزی را از شکسپیر انتخاب کرد که تجربه لذت بخشی نیز لقب گرفت، اما بعد از 20 اجرا به دلیل آسیب دیدگی دیگر نتوانستم ادامه دهم. سعی می کنم که در حرفه تئاتر به کلیشه تبدیل نشوم.»

آزاده صمدی درباره جشنواره سی و پنجم فجر گفت:«امیدوارم جشنواره هر سال برگزار شود همین موضوع فکر می کنم بهترین اتفاق برای اهالی سینما است. یکی از تصمیمات اشتباه جشنواره این است که متاسفانه هر سال دبیر جشنواره عوض می شود، در صورتی که در همه جشنواره های دنیا یک دبیر ثابت وجود دارد. هر شخصی می آید با قوانین و سلایق خودش تعیین تکلیف می کند که این به نفع جشنواره نیست. چرا ما نباید با یک قانون طرف باشیم که بدانیم درباره چه چیزی یا کسب چه جایگاهی چگونه آماده شویم. هر سال حق بسیاری از افراد این میان ضایع می شود.»

آزاده صمدی از پنجاه کیلو آلبالو تا خوب, بد, جلف !

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از سینما سینما -/ح
برچسب :
وبگردی