آزار زبانی

در مقابل آزار زبانی همسرم چگونه رفتار کنم ؟

کد مطلب : 38785تعداد نظرات : 4 نظرزمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر تندخویی و آزار زبانی از طرف هر دو ادامه پیدا کند قطعا حرمت ها شکسته می شود و ممکن است محبت به نفرت تبدیل شود .

با آزار زبانی همسرم چه کنم

یکی از حقوقی که زن و شوهر باید آن را برای طرف مقابل رعایت کنند، دوری از بدگویی و آزار زبانی است؛ چرا که اثر آن زدودن محبت و عشق زن و شوهر نسبت به یکدیگر است و چنین رفتار ناپسندی ریشه محبت را خشک می کند . اگر زن در برابر شوهر بدزبانی کند، در همان جمله اول احساس مرد را جریحه دار می کند. اگر مرد چنین رفتاری انجام دهد به محبت همسر خود صدمه وارد کرده است.

اگر این تندخویی و آزار زبانی از طرف هر دو ادامه پیدا کند قطعا حرمت ها شکسته می شود و ممکن است محبت به نفرت تبدیل شود؛ درحالی که ستون اصلی برپایی خانواده محبت است. بنابراین هم زن و هم شوهر باید همه تلاش خود را به کار بگیرند تا اجازه ندهند محبت بین آنها به وسیله این آزار های کلامی از بین برود.

تا به حال برای تان پیش آمده که نامزدی تان یک باره و بدون اینکه اصلا بدانید چرا و چطور، به هم خورده باشد؟ نامزدتان مدام به شما تذکر نمی دهد که چقدر حرف های تان تند و تیز است یا تا به حال با این نصیحت از طرف خانواده و دوستان تان مواجه نشده اید که بالاخره «زبان سرخ» سر سبزتان را به باد می دهد؟

 آزار زبانی

دست از تغییر دادن همسر آزارگر بردارید

هر کدام از خانم ها به نوعی می توانند در طول رابطه، شخصیت آزارگر خود را به نمایش گذاشته و جوری رفتار کنند که طرف مقابل شان تصمیم بگیرد قید رابطه را بزند تا کمتر آزار ببیند.

آزار زبانی چه زمانی خودش را نشان می دهد؟

معمولا این خانم ها در دوران نامزدی با شما خیلی خوب رفتار می کنند، اما بعد از ازدواج رفتارشان چنان تغییر می کند که واقعا غافلگیر می شوید. آن ها در ابتدا معذرت خواهی را چاشنی کلمات تند و آزاردهنده خود می کنند، اما به مرور با خودشان فکر می کنند می توانند هر چیزی که دوست دارند به شما بگویند و اصلا هم از این موضوع احساس پشیمانی نمی کنند.

آزار زبانی؛ راه حلی برای انتقام از دنیا

آزار و اذیت کلامی همسر شما در خیلی از مواقع بی دلیل است و شما را مدام به این فکر فرو می برد که چه کار اشتباهی انجام داده اید که باید این کلمات را بشنوید حتی گاهی ممکن است دل تان به حال همسرتان بسوزد و فکر کنید به خاطر شرایط سختی که در کودکی داشته، چنین رفتاری با شما دارد، اما فراموش نکنید که آزارگری کلامی و حمله به شما از نظر او انتقام گرفتن از دنیای است که شما هم بخشی از آن هستید. عدم امنیت برای همسر شما در رابطه ای که با او دارید، بسیار بزرگ تر از عشق و افکار منطقی است و درست به همین خاطر است که او نمی تواند به راحتی، داشتن یک رابطه سالم را تصور کند.

آزار زبانی یا رییس بازی

شاید بعد از چند ماه که زیر بار این آزارهای کلامی خرد شدید، با خودتان فکر کنید که مشکل از عدم برقراری ارتباط سالم میان شما دو نفر است و تصمیم بگیرید که پیش مشاور خانواده بروید، اما اگر منظورتان از برقراری ارتباط، در میان گذاشتن احساسات و کمک به تصمیم گیری است، نباید در این زمینه خیلی روی همسرتان حساب باز کنید، چون او می تواند از همین اظهارنظرهای شما هم علیه خودتان استفاده کند.

زن ها با زبان شان آزارتان می دهند!

زن آزارگر همیشه می خواهد رییس باشد و هر زمان که احساس خطر کند با زبانش حمله برق آسایی را به شما شروع می کند تا دوباره کنترل اوضاع را در دست بگیرد. البته که او می خواهد رابطه تان موفقیت آمیز باشد و به نتیجه خوبی برسد، اما می خواهد این اتفاق به شیوه و با قوانین خودش بیفتد.

برای خلاصی از این رابطه چه کنیم؟

متاسفانه وقتش رسیده که با واقعیت مواجه شوید، همسر شما یک آزارگر درجه یک است و کاری می کند که شما احساس بسیاری بدی نسبت به خودتان داشته باشید. البته نیازی به فکر کردن به جدایی و طلاق نیست چون شما با رعایت چند نکته و کمک حرفه ای یک روان شناس می توانید از این مسیر سخت عبور کنید و در تمام طول درمان و در جایی که احساس ناامیدی کرده و فکر می کنید زبان همسرتان هرگز نرم نمی شود، این نکته را به خاطر بیاورید که نه تنها ادامه دادن این رابطه به این شکل برای شما مضر است، بلکه در ادامه، اتفاقات ناراحت کننده ای هم انتظار فرزندان شما را می کشد.

نحوه مقابله با آزار زبانی همسر

1- دست از تغییر دادن او بردارید

شما نمی توانید زنی را که به آزار کلامی متوسل می شود، تغییر دهید. دلایلی بسیار- هرچند اشتباه- وجود دارد که چرا او این طور با شما رفتار می کند. شاید او اسیر احساس ناامنی یا اختلال شخصیت خودشیفته است و در این صورت شما نمی توانید روان درمانگر او باشید.

2- جملات کلامی او را تکرار نکنید
این کار به او چیزی آموزش نمی دهد و فقط در ذهنش این ایده را تقویت می کند که شما طرف غیرمنطقی داستان هستید. به جای این کار، صبور باشید. برای او به آرامی توضیح دهید که چقدر ناراحتید که او در مورد شما این طور فکر می کند، اما با او موافق نیستید و به او بگویید که چقدر دوستش دارید.

3- حریم خود را مشخص کنید اگر همسرتان به شما توهین می کند یا کنایه می زند، به او بگویید که انتظار دارید به گونه ای با شما رفتار کند که با افراد مهم زندگی اش برخورد می کند. به او بگویید دل تان می خواهد شما را تحسین کند و به ارزش های تان احترام بگذارد و اگر به کارش ادامه داد به او بگویید که اگر این برخورد را قطع نکند، شما به بحث خاتمه می دهید. اگر همچنان بحث ادامه پیدا کرد، به آرامی از اتاق خارج شوید و به او بگویید که او را تنها می گذارید تا درباره رفتارش فکر کند.

4- نگذارید همسر آزارگر رابطه شما را با دیگران قطع کند امکان دارد که همسرتان بخواهد شما را از جمع خانواده و دوستان تان جدا کند. بسیار مهم است که شما ارتباط خود را با کسانی که دوست تان دارند و به شما احترام می گذارند، حفظ کنید.

5- به یک روان شناس حرفه ای مراجعه کنید. اگر در رابطه تان با همسر خود، تمام تلاش تان را انجام داده اید ولی رفتار همسرتان تغییر نکرده است، مراجعه به یک روان شناس که تخصص او زوج درمانی است، پیشنهاد خوبی برای شما خواهدبود.

در مقابل آزار زبانی همسرم چگونه رفتار کنم ؟

3.344
این مطلب مفید بود ؟2915
برگرفته از همشهری / م.ف
4 نظر به ثبت رسیده است
احمد1395-10-18
همسر منم همینطوریه یه روزهایی به چیزهای پیش پا افتاده گیر میده بعدش همون رو بهونه میکنه برای زخم زبون های اصلی که از خودم شروع میشه وتا خانواده و دوست آشنا پیش می ره مشکل من اینجاست که اصلا به راه های درمانی و مشاوره اعتقادی نداره و هر وقت گفتم با هم بریم که منم مشکل رفتاری خودم رو حل کنیم بدتر شده و متهم هم میشم حالا چه کنم
242
فاطمه1396-07-08
منم نامزدمو خيلي دوس دارم ولي بعضي مواقع بي دليل نيش و كنايه ميزنه به شوخي همه چي ميگه احساسات منو به مسخره ميگيره بهم خيلي كم محبت ميكنه واقعا خيلي وقتا سرخورده ميشم خيلي بده كه شوهر يا نامزد محبتش كم باشه و بي احتراميش زياد
58
مهرداد1397-06-31
ما مردا نمی دونیم از دست این زنهای بد زبان چه کار کنیم. فقط خدا به دادمون برسه
133
زینب1397-03-25
همسر من ازاین حرفا گذشته هر چقدر باهاش نرم حرف میزنم از ناراحتیم میگم بدتر میشه همه کاسه کوزه ها سرمن خراب میشه حالا ازش متنفرم ۶ساله ازدواج کردم ویه دختر ۴ساله دارم حال روحیم داغونه دیگه نمیخوام زنده باشم فقط دخترم امیده زنده بودنم اگه ادامع بده جدا میشم
165
وبگردی