نمناک اخباراستخدام اخبار جدید از آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور
آزمون استخدامی ، آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سال ۹۷
مدیر مرکز آزمون های جهاد دانشگاهی به تشریح جزئیات برگزاری ششمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی کشور پرداخت.
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1397

آخرین اخبار از ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور

ایسنا: مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی درباره تعداد سوالات و زمان پاسخ گویی در ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور بیان کرد:100 سوال عمومی و 50 سوال اختصاصی برای هر شغل طراحی شده است که مدت مهلت پاسخ گویی به سوالات عمومی 120 دقیقه و زمان پاسخ به سوالات اختصاصی 70 دقیقه است.

آشنا درباره تعداد حوزه های برگزاری ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور اظهار کرد:در 128 شهر کشور، این آزمون برگزار می شود و 262 حوزه، میزبانی این آزمون را بر عهده دارند. 

وی ادامه داد:12 حوزه در شهر تهران و تعدادی حوزه در شهرستان های استان تهران از جمله اسلام شهر، ورامین، بهارستان، پرند، شهریار، شهرری و پردیس، آماده ی میزبانی این آزمون هستند. 

تعداد شرکت کننده و عوامل اجرایی برگزاری آزمون  

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی درباره تعداد افراد شرکت کننده اظهار کرد:227 هزار و 891 نفر در این آزمون شرکت می کنند؛ از این تعداد، حدود 105 هزار نفر زن و مابقی مرد هستند؛ حدود 15 هزار نفر از شرکت کنندگان نیز مدرک دیپلم دارند و مابقی کاردانی به بالا هستند که افراد دارای دیپلم تنها در آزمون عمومی شرکت می کنند و آزمون اختصاصی ندارند. 

آشنا با اشاره به عوامل اجرایی برگزاری این آزمون، گفت:تعداد نیروهای کل کشور از جهاد دانشگاهی که تکلیف برگزاری ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور را بر عهده دارند، بیش از 5 هزار نفر است که علاوه بر آن ها، نیروهای انتظامی و امنیتی نیز به تعداد حوزه ها و اسکورت سوالات با جهاد دانشگاهی همکاری می کنند. 

جزئیاتی از تعداد و کیفیت سوالات آزمون 

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی با اشاره به تعداد سوالات و فرصت پاسخ گویی به آن بیان کرد:در این آزمون 113 شغل وجود دارد که با توجه به این که بعضی از شغل ها مواد آزمون آن با یک دیگر مشترک است، 80 مدل دفترچه سوال برای سوالات اختصاصی طراحی شده است. 

مهندس آشنا افزود:سوالات عمومی برای افراد دارای دیپلم و کاردانی ها مشترک است و برای افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر نیز این سوالات مشترک است. 

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی با اشاره به کیفیت طراحی سوالات، گفت:سوالات طراحی شده، سوالات رایج نظام آموزشی کشور و منابع درسی دانشگاه ها برای رشته های مختلف است. 

فرآیند زمان‎بر اعلام نتایج و یک توصیه مهم 

وی درباره اعلام نتایج آزمون گفت:ابتدا باید نتایج آزمون کتبی مشخص شود و بعد دستگاه ها برای پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت، زمان مصاحبه را معلوم می کنند؛ پس از فرآیند مصاحبه، نتایج آن بازمی گردد و بعد اعلام می شود. قطعاً این فرآیند در زمانی کوتاه انجام نمی شود؛ نتایج آزمون کتبی هم بعد از جمع آوری و تصحیح پاسخ نامه ها در پروفایل شرکت کنندگان نمایش داده می شود. 

آشنا اظهار کرد:جهاد دانشگاهی تا انتهای این آزمون وظیفه اعلام چند برابر ظرفیت، معرفی افراد قبول شده به دستگاه ها، اعلام زمان مصاحبه ها در پروفایل اشخاص، نتایج مصاحبه ها و نتایج نهایی ششمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی را از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir بر عهده خواهد داشت. 

طبق اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، وی در پایان به داوطلبان توصیه کرد:در روز پنج شنبه (16 اسفند) تا پایان وقت اداری، زمان رفع نقص از اطلاعات شخصی افراد با مراجعه به باجه های رفع نقص مدارک است و روز آزمون، فرصت این فرآیند با توجه به برگزاری آن از صبح اول وقت امکان پذیر نیست. 

ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور، روز جمعه 17 اسفند برگزار می شود؛ فرآیند این آزمون از ساعت هشت ونیم صبح شروع می شود و شرکت کنندگان باید ساعت هشت ونیم صبح در حوزه ها حضور داشته باشند و دفترچه ها از ساعت 9 صبح توزیع می شود.

انتهای پیام/م

جدیدترین اخبار از آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی کشور

این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف