آزمون دکتری 98

جدیدترین تغییرات رشته های دکترای 98

تاریخ انتشار : 9 آذر 1397کد مطلب : 59916زمان مطالعه : 2 دقیقه
رشته ها و گرایش های جدید آزمون دکتری 98 در دفترچه راهنمای ثبت نام اعلام شد.

ثبت نام آزمون دکتری 98

مهر: ثبت نام برای آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 1398 تا 12 آذر ادامه دارد. رشته ها و گرایش های جدید در دفترچه راهنمای ثبت نام اعلام شد.

آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 1398 برای پذیرش در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی در روز جمعه سوم اسفند برگزار می شود.

ثبت نام برای آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 1398 از 6 آذر 97 آغاز شده است و در روز دوشنبه 12 آذر 97 پایان می پذیرد. ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی:www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت. 

دفترچه راهنمای ثبت نام حاوی رشته ها، ضرایب دروس و گرایش ها در 7 گروه آموزشی و 245 کد رشته امتحانی بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است. 

از 245 کد رشته امتحانی این دوره از آزمون دکتری، 62 کد رشته در گروه علوم انسانی، 46 کد رشته در گروه علوم پایه، 60 کد رشته در گروه فنی مهندسی، 35 کد رشته در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، 7 کد رشته در گروه هنر، 26 کد رشته در گروه دامپزشکی و 9 کد رشته در گروه زبان های خارجی پذیرش دانشجو دارند. 

بر اساس جدیدترین تغییرات گرایش های اعلام شده کدرشته های امتحانی، در کدرشته برنامه ریزی درسی رشته برنامه ریزی آموزش از راه دور، در کدرشته روانشناسی رشته خانواده و سلامت جنسی، در کدرشته حقوق جزا و جرم شناسی رشته فقه و حقوق جزا (پذیرش دانشجو منحصراً در دانشگاه شهید مطهری)، در کدرشته حقوق خصوصی رشته فقه و حقوق خصوصی (پذیرش دانشجو منحصراً در دانشگاه شهید مطهری) به مجموعه این رشته ها اضافه شده است.

همچنین در کدرشته علوم سیاسی و روابط بین الملل رشته مطالعات جهان برای بریتانیا، روسیه و فرانسه، در کدرشته مدیریت صنعتی نیز رشته مالی اضافه شده است.

انتهای پیام/م

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 98

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : آزمون دکتری
وبگردی