زوج های سیاسی

با زوج های سیاسی ایران بیشتر آشنا شوید +تصاویر

تاریخ انتشار : 12 خرداد 1396کد مطلب : 50462زمان مطالعه : 6 دقیقه
ازدواج هایی که در قشر سیاسی جامعه اتفاق می افتد هر کدام در نوع خود جالب توجه هستند ،در ادامه شما را با زوج های سیاسی ایران بیشتر آشنا میکنیم.

این زوج های سیاسی را بیشتر بشناسید

ازدواج هایی که در قشر سیاسی جامعه اتفاق می افتد هر کدام در نوع خود جالب توجه هستند.در برخی از این ازدواج ها مرد وارد میدان می شود و خواه ناخواه موجبات مطرح شدن بیشتر همسرش را فراهم می کند و یا برعکس، زن پست و مقامی می گیرد و همسرش نیز شناخته تر از گذشته خواهد شد.طی این گزارش با زوج هایی که هر دو در عرصه سیاسی فعال هستند، بیشتر آشنا می شوید.

آشنایی با زوج های سیاسی ایران

محمدباقر قالیباف و زهرا مشیر
 
از زوج های سیاسی می توان به محمدباقر قالیباف و همسرش زهرا مشیر اشاره کرد، زهرا مشیر دارای دکترای جامعه شناسی است.
 
 
زوج های سیاسی ایران

زوج های سرشناس سیاسی ایران

مشیر در مقطع دوم دبیرستان در سال 1362 با قالیباف ازدواج کرد، خطبه عقد آنها توسط امام(ره) خوانده شد، حاصل این ازدواج سه فرزند به نام الیاس، اسحاق و مریم است.محمدباقر قالیباف نیز در شهریور 1340 در شهر ییلاقی طرقبه در خانواده مذهبی به دنیا آمد، پدر وی از کسبه قدیم و از معتمدان این منطقه بود.

قالیباف از سال 1379 تا سال 1384 فرماندهی نیروی انتظامی کشور را بر عهده داشته است در سال 84 شهردار پایتخت شد.
 
 
پروین داداندیش و محمود واعظی
 
پروین داداندیش همسر محمود واعظی، دکترای علوم سیاسی از دانشگاه ورشو لهستان است.داداندیش عضویت در شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی، معاون کمیته خاص زنان و جوانان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال 1376 تا 1392، مسئول گروه کشورهای غیر اسلامی معاونت بین الملل دفتر امور زنان ریاست جمهوری73 – 1372 را در کارنامه اش دارد.
 
زوج های سیاسی ایران

زوج های سرشناس سیاسی ایران

علی جنتی در زمان تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی پروین داداندیش را به عنوان مشاور خود در امور بانوان منصوب کرد.واعظی دکترای روابط بین الملل دارد وی به عنوان مشاور وزیر و معاون سیاسی اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه فعالیت کرده است.
 
واعظی از اعضای موسس حزب اعتدال توسعه است. مرداد سال 1392 به عنوان گزینه دولت یازدهم برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات به مجلس شورای اسلامی معرفی شد و از مجلس رای اعتماد گرفت.
 
 
محمدنبی حبیبی و فاطمه فخر

یک دیگر از زوج های سیاسی محمدنبی حبیبی و همسرش سیده فاطمه فخر هستند.حبیبی از اعضای قدیمی حزب موتلفه اسلامی است از 31 مرداد سال 83 دبیرکل این حزب شد. همسرش نیز عضو شورای مرکزی و مدیر سازمان زنان حزب موتلفه است.
 
زوج های سیاسی ایران

زوج های سرشناس سیاسی ایران

وی استاندار تهران، فارس و خراسان را در کارنامه سوابق خود دارد از دیگر سمت های حبیبی می توان به قائم مقام بنیاد بین المللی غدیر، مدیرعاملی شرکت پست جمهوری، معاونت وزارت راه و ترابری، رییس سازمان هواپیمایی کشور، معاون سیاسی استاندار کرمان، رییس سیاست اقامه نماز تهران و ... اشاره کرد.
 
حبیبی که دارای فوق لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه تهران است مدتی نیز شهردار تهران بود در دوره شهرداری اش، ساخت مترو آغاز شد.
 
غلامعلی حدادعادل و طیبه ماهروزاده
 
از دیگر زوج های سیاسی می توان به غلامعلی حدادعادل و طیبه ماهروزاده اشاره کرد.طیبه ماهروزاده در سال 51 با غلامعلی ازدواج کرد و در پی این ازدواج بود که به فلسفه علاقه مند شد.حاصل این ازدواج فرالدین، آزاده، زهرا و بنت الهدی هستند.
 
زوج های سیاسی ایران

زوج های سرشناس سیاسی ایران

حدادعادل با داشتن دکترای فلسفه دارای سوابقی چون عضویت در فرهنگستان زبان و ادب فارسی، ریاست مجلس، دانش یاری فلسفه دانشگاه تهران، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای انقلاب فرهنگی و نمایندگی مجلس هشتم و نهم و ... است. وی در سال 1387 در رشته فلسفه به عنوان چهره ماندگار انتخاب شد.
 
ماهروزاده در سال 1329 در تهران به دنیا آمد. دکترایش را در رشته فلسفه تعلیم و تربیت با گرایش برنامه ریزی درسی از دانشگاه تربیت معلم گرفته است در سمت های اجرایی همچون مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مدیر پژوهشکده مطالعات زنان دانشگاه الزهرا و دانشیار دانشگاه الزهرا، عضو هیات موسس انجمن فلسفه ایران، عضو هیات امنای سازمان انجمن اولیا و مربیان، موسس شبکه زنان دانشمند مسلمان و سردبیری چندین مجله تخصصی و… ایفای نقش کرده است.
 
محمدرضا عارف و حمیده مروج
 
محمدرضا عارف، در سال 1330 در خانواده ای مذهبی و اصیل در شهر یزد به دنیا آمد پدرش حاج‏ میرزا احمد عارف، یکی از بازاریان اصیل یزد است.
زوج های سیاسی ایران

زوج های سرشناس سیاسی ایران

عارف با حمیده مروج ازدواج کرد وی دارای مدرک فوق تخصص پوست و عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی است که ماحصل این ازدواج 3 فرزند پسر به نام­ های حمیدرضا، وحید و سعید است.
 
 
منوچهرمتکی و طاهره نظری مهر
 
متکی متولد سال1332 است و کارشناسی ارشد روابط بین الملل از دانشگاه تهران دارد.وی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه و ژاپن، معاون حقوقی و کنسولی و امور مجلس وزارت امورخارجه، نمایندگی مجلس شورای اسلامی و وزیر امورخارجه در دولت های نهم و دهم را در کارنامه کاری اش دارد.
 
 
 زوج های سیاسی ایران

زوج های سرشناس سیاسی ایران

نظری مهر در ابتدا در رشته بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی ایران مشغول به تحصیل بود و بعد از گذراندن 106 واحد به همراه همسرش به ترکیه رفت و در سال 69 بار دیگر در کنکور شرکت کرد و در رشته داروسازی دانشگاه تهران قبول شد و اکنون دارای دکترای داروسازی است.

وی در زمان تصدی همسرش بر وزارت خارجه، مدیرکل امور بین الملل زنان و حقوق بشر وزارت خارجه را عهده دار شد که با انتقاداتی همراه بود. نظری مهر همچنین کاندیدای انتخابات مجلس نهم هم شد اما به مجلس راه پیدا نکرد.
 
حسن کامران و نیره اخوان
 
حسن کامران و نیره اخوان بیطرف از زوج های سیاسی کشورمان هستند هر دو مسئولیت نمایندگی مردم اصفهان در مجلس نهم را برعهده داشتند در انتخابات مجلس دهم هم کاندیدا شدند اما آرای لازم را بدست نیاوردند البته کامران در انتخابات میان دوره ای مجلس موفق شد به بهارستان راه پیدا کند.
 
زوج های سیاسی ایران

زوج های سرشناس سیاسی ایران

کامران در آخرین نطق خود در مجلس شورای اسلامی خطاب به همسرش گفت:من مدیون خانم اخوان هستم و از ایشان تشکر ویژه دارم که بدون ادعا خانم هستند.
 
عصمت باروتی و حسین شریعتمداری

عصمت باروتی، متخصص زنان و زایمان است و در دولت نهم در زمان وزارت لنکرانی، مسئولیت معاونت جدیدالتاسیس دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت را بر عهده گرفت. وی همچنین مشاور مرضیه وحید دستجردی در امور زنان بود.همسرش حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان و نماینده ولی فقیه در این مؤسسه است.
 
 
سید ابراهیم رئیسی و جمیله علم الهدی
 
جمیله علم الهدی دکترای فلسفه تعلیم و تربیت است. وی دانشیار دانشگاه شهید بهشتی در دانشکده علوم تربیتی بوده و در کنار آن رئیس پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی نیز است.علم الهدی رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای انقلاب فرهنگی را برعهده دارد.
 
حجت الاسلام رئیسی در سال 1339 در محله نوغان مشهد مقدس متولد شد. وی سطح چهار فقه و اصول از حوزه علمیه قم، فوق لیسانس حقوق بین الملل خصوصی، دکترای فقه و مبانی حقوق با گرایش حقوق خصوصی از دانشگاه شهید مطهری را دارد.
 
 زوج های سیاسی ایران

زوج های سرشناس سیاسی ایران

رئیسی از سال 83 تا سال 93، به مدت 10 سال معاون اول قوه قضائیه و از سال 93 تا سال 95 نیز دادستان کل کشور بود. همچنین وی از سال 1391 تاکنون با حکم مقام معظم رهبری به عنوان دادستان کل ویژه روحانیت و در نهایت با رحلت آیت الله واعظ طبسی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد.
 
اسحاق و منیژه جهانگیری
 
اسحاق جهانگیری در سال 1358 با همسرش ازدواج کرد. حاصل این ازدواج چهار فرزند دو دختر و دو پسر است. پسر بزرگ جهانگیری دکتری دارد و پسر کوچکش هم دانش آموز است یک دخترش فوق لیسانس و دیگری لیسانس دارد. جهانگیری پدر بزرگ هم شده یک نوه پسر 5 ساله دارد.
 زوج های سیاسی ایران

زوج های سرشناس سیاسی ایران

همسر جهانگیری فوق لیسانس دارد و هر از گاهی هم در کنار همسر معاون اولش دیده می شود. بیشتر فعالیت های منیژه جهانگیری در بنیاد خیریه و NGO است.
 
مریم ایمانیه و محمدجواد ظریف
 
مریم ایمانیه فارغ التحصیل رشته تغذیه است و در سال 1358 با محمدجواد ظریف ازدواج کرده است.از وی می توان به عنوان فعال ترین همسر وزیر امور خارجه یاد کرد. بارها و در مراسم های مختلف از جمله مذاکرات وین همسر خود را همراهی کرده است.
 
 
 
زوج های سیاسی ایران

زوج های سرشناس سیاسی ایران

 
 
 
 

با زوج های سیاسی ایران بیشتر آشنا شوید +تصاویر

4.537
این مطلب مفید بود ؟334
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
وبگردی