آلبوم صدای طهرون

پرسپولیسی ها منتظر آلبوم صدای طهرون 6 باشند

تاریخ انتشار : 7 آذر 1395کد مطلب : 40158زمان مطالعه : 4 دقیقه
بابک چمن آرا مدیر فروشگاه موسیقی بتهوون امیدوار است که با گرفتن مجوز آلبوم صدای طهرون را شش تایی کند .

آلبوم صدای طهرون شش تایی میشود

آلبوم صدای طهرون در سال 89 برای اولین بار با هنرمندی استاد مرتضی احمدی منتشر و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد. در این اثر همچون کارهای قبلی زنده یاد احمدی نحوه زندگی مردم تهران قدیم مانند عروسی، عید نوروز و بسیاری از آداب دیگر در قالب ترانه های روحوضی، ضربی و طنزآلود به مخاطبان ارائه شده است.

بابک چمن آرا با اشاره به انتشار آلبوم طهرون 4 که هفته گذشته با صدای زنده یاد مرتضی احمدی منتشر شده؛ گفت:آلبوم طهرون 5 نیز تقریبا همزمان با آلبوم طهرون 4 به مستر نهایی رسیده و قطعا تاخیری در انتشار آلبوم طهرون 5 در سال آینده نخواهیم داشت.

مدیر فروشگاه موسیقی بتهوون ادامه داد:با انتشار پنجمین آلبوم صدای طهرون در سال آینده، آنچه تاکنون از این آلبوم مجوز گرفته؛ منتشر می شود و امیدوارم به دلیل پرسپولیسی بودن این گروه و مرحوم مرتضی احمدی بتوانیم مجوز آلبوم دیگری را بگیریم و ما هم به شش تایی ها بپیوندیم.

او در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به وضعیت موسیقی در کشور گفت:واقعیت این است که همچنان اوضاع موسیقی کشور مناسب نیست و معتقدم که هیچ کاری انجام نشده است البته روی صحبت من؛ دولت و ارگان های مربوط به امر موسیقی نیست.

چمن آرا افزود:معتقدم در جریان موسیقی در کشور؛ مردم اصلی ترین بخش هستند و متاسفانه نمی دانند که چه چیزی را دارند از دست می دهند و تا زمانی که عامه مردم؛ موسیقی خود را از کانال های غیررسمی تهیه و کپی می کنند یا در شبکه های مختلف اجتماعی به اشتراک می گذارند؛ باید بدانند در کمتر از ده سال آینده یا شاید کمتر از پنج سال دیگر؛ تماما شاهد تولید آثار بی کیفیت و غیررسمی در موسیقی کشور خواهیم بود.

 آلبوم صدای طهرون

بابک چمن آرا مدیر فروشگاه موسیقی بتهوون

مدیر فروشگاه موسیقی بتهوون با تاکید براینکه قبل از اینکه دولت بخواهد در این زمینه اقدامی انجام دهد این مردم هستند که می توانند نقش موثری داشته باشند؛ گفت:تهیه موزیک از کانال های غیرقانونی باعث می شود تا کمتر از دو سال دیگر استودیوها و ناشران موسیقی و گروه های فعال رسمی موسیقی در کشور با مشکلات اساسی مواجه شوند و قطعا از بین رفتن آن ها را شاهد خواهیم بود. طبیعتا هنرمندانی که آلبوم های رسمی منتشر کرده اند؛ نمی توانند به فضای موسیقی زیرزمینی کشور روی بیاورند و فروش دیجیتال نیز شرایط و مقررات خود را دارد و نمی تواند جایگزین فروش آلبوم باشد. مردم می توانند با اصلاح این رفتار اجتماعی و تشویق یکدیگر به استفاده از راه های رسمی تهیه موسیقی؛ به این صنعت کمک فراوانی داشته باشند.

چمن آرا تاکید کرد:وقتی فروش موسیقی کم شود و بازگشت سرمایه ای در این بخش وجود نداشته باشد؛ طبیعی است که تهیه کنندگان تا مدتی به دلیل علاقه ای که به موسیقی دارند در این عرصه فعالیت کنند اما پس از مدتی قطعا شرایط تا جایی که امروز هم شاهد هستیم تعداد سازهایی که حدود یک دهه گذشته در تولید یک قطعه موسیقی استفاده می شد به مراتب بیشتر از امروز بود و متاسفانه در حال حاضر در بیشتر گروه های موسیقی یا یک نفر چند ساز را می زند یا اینکه بیشتر صداهای دیجیتالی و سمپل هستند البته این موضوع شامل همه نمی شود.

او درباره افت کیفیت در موسیقی بویژه موسیقی پاپ توضیح داد:افت کیفیت در موسیقی پاپ به این دلیل است که آنها اغلب سعی می کنند درآمد خود را از طریق برگزاری کنسرت و اجرای زنده تامین کنند در اجرای زنده نیز گروه باید در هر اجرا رپرتوآر جدیدی را ارائه دهد تا مخاطبان را جذب کند.

مدیر فروشگاه موسیقی بتهوون ادامه داد:در حال حاضر هدف از انتشار قطعات پاپ یا بعضا آلبوم های پاپ این است که مردم به دیدن کنسرت ها و اجراهای صحنه ای بیایند و اصولا فروش آلبوم حتی به صورت دیجیتال منفعتی برای گروه موسیقی ندارد و اتفاقا دانلودهای غیرقانونی و توزیع غیررسمی این قطعات در فضای مجازی باعث می شود آمار مخاطب گروه موسیقی پاپ بیشتر شود و این به نوعی سوار شدن بر موج مخالف است.

چمن آرا با بیان اینکه عملکرد صداوسیما در زمینه موسیقی بسیار بد است، افزود:خوانندگان موسیقی پاپ این شانس را دارند با اجرای صحنه ای با مخاطب ارتباط داشته اما این فضا در موسیقی تلفیقی، ارکسترال، اصیل و سنتی کمتر ایجاد شده و این شرایط کمتر مهیا می شود از همین رو با کم شدن تعداد سازها در این نوع موسیقی ها مواجه هستیم. با بررسی آمار نیز متوجه می شویم که تعداد قطعات منتشر شده تکنوازی و دونوازی در دهه 60 چه تفاوتی با همین نوع قطعات در دهه 90 دارند و البته در مقابل نیز تعداد گروه نوازی در دهه 60 به مراتب بیشتر از دهه 90 است متاسفانه همه گروه های موسیقی مانند موسیقی پاپ از فضای اجرای زنده و گردش مالی به آن وسعت برخوردار نیستند.

او همچنین درباره بهبود اوضاع موسیقی در دوره آقای صالحی امیری گفت:در ماه های باقی مانده از دولت یازدهم و برگزاری جشنواره های مختلف معتقدم احتمال تغییرات مدیریتی و سیاستی در این وزارت خانه کم است ضمن این که سیاست های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تغییری نمی کنند.

مدیر فروشگاه موسیقی بتهوون ادامه داد:در صورتی که دولت ماندگار باشد شاید این دوره کوتاه مدت بتواند بستر شرایط کار بلند مدت را در چهارسال بعدی فراهم کند. وزیر و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد در بیشتر حوزه های فرهنگی از جمله موسیقی به دلیل وخامت اوضاع این حوزه ها باید بجای نظریه پردازی و ارائه طرح و ایده اقدامات عملی انجام دهند.

آلبوم صدای طهرون پرسپولیسی ها 6 تایی میشود

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از سینما خبر / م.ف
وبگردی