آلودگی هوای تهران

وضعیت کیفیت هوای امروز تهران

تاریخ انتشار : 22 دی 1398کد مطلب : 39559زمان مطالعه : 2 دقیقه
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امشب (22 دی ماه) با افزایش غلظت ذرات معلق پیش بینی می شود.

کیفیت هوای امروز تهران

ایسنا: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امشب (22 دی ماه) با افزایش غلظت ذرات معلق برقراری شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پیش بینی می شود. 

بنا بر نتایج حاصل از پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات امروز (22 دی ماه) با برقراری شرایط مساعد جوی، شاهد کاهش غلظت ذرات معلق هستیم و کیفیت هوای پایتخت در شرایط سالم قرار خواهد گرفت. اگرچه به تدریج با افزایش تردد خودروها بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و در مناطق پرتردد کیفیت هوا کاهش می یابد. 

با کاهش سرعت باد و افزایش پایداری جو در طول روز شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود می شود و انتظار می رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند. افزایش ترافیک طی امشب (22 دی ماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پیش بینی می شود. 

در صبحگاه روز دوشنبه (23 دی ماه) با تداوم سکون و پایداری نسبی جو، همزمان با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و نسبت به روز گذشته از میزان بیشتری برخوردار خواهد بود. در طول روز نیز عدم وزش باد مؤثر و آسمان نیمه ابری تا تمام ابری، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند و احتمال می رود مشابه روز گذشته در مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند.

در شامگاه دوشنبه (23 دی ماه) با ازدیاد تردد خودروها و انباشت آلاینده ها، برقراری شرایط نامطلوب برای بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. 

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته 73 و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم اکنون 81 و هوا در شرایط سالم است.

انتهای پیام/م

کیفیت هوای تهران امروز چگونه است؟

2.520
این مطلب مفید بود ؟1010
برچسب : آلودگی هوا
وبگردی