آلودگی هوای تهران

تداوم آلودگی هوا در تهران

تاریخ انتشار : 2 دی 1398کد مطلب : 5199زمان مطالعه : 2 دقیقه
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز(2 دی ماه) هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد و پیش بینی می شود آلودگی هوا تا فردا (3 دی ماه) ادامه داشته باشد.

آلودگی هوای تهران

ایسنا: بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با توجه به پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر در نخستین ساعات امروز (2 دی ماه) همزمان با ازدیاد تردد خودروها، در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در وضعیت ناسالم به ویژه برای گروه های حساس قرار دارد. 

با تداوم وضعیت پایدار جو و آسمان صاف و آرام طی روز شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نمی شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب باقی می ماند. 

به تدریج با افزایش موقتی سرعت باد در غروب دوشنبه (2 دی ماه) تا حدی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. با این حال همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. 

شرایط جوی آرام و پایدار تا صبح فردا (3 دی ماه) ادامه دارد و با آغاز تردد خودروها، تجمع ذرات معلق همراه با انباشت آلاینده ها، کاهش کیفیت هوای پایتخت را به دنبال خواهد داشت و احتمال می رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم قرار بگیرد. 

طی روز عدم وزش باد مؤثر و پایداری جو همراه با وارونگی دما، پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند و به تبع آن پیش بینی می شود که تا اواخر وقت فردا (3 دی ماه) در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم قرار بگیرد. 

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 144 و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص هم اکنون 142 و هوا همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

انتهای پیام/م

کیفیت هوای تهران امروز ؛ ادامه آلودگی هوا

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
برچسب : آلودگی هوا
وبگردی