آمار کمترین استفاده از موبایل
بعضی از کشور ها کمترین آمار استفاده از موبایل را در جهان دارند به این دلیل که مردم از عهده پرداخت هزینه های تلفن همراه بر نمی آیند یا دولت کشورشان به آن ها اجازه این کار را نمی دهد.

کشورهایی با کمترین آمار استفاده از موبایل

جهان به لحاظ فنی پیشرفت کرده و اکثر کشورها اکنون از طریق ابزارهای مختلف ارتباطی، چه استفاده از تلفن همراه، شبکه های اجتماعی، و یا غیره با هم ارتباط برقرار می کنند. این امر باعث شده است که مردم به دلیل توسعه زیر ساخت ها، فرآیند فن آوری و کاهش قیمت تلفن های همراه ، میلیاردها کاربر را به استفاده از فن آوری تلفن همراه تبدیل کنند.

با این حال، بسیاری از کشورها در جهان حق اشتراک تلفن همراه را دارند ؛ در ادامه این بخش از سرگرمی نمناک خواهیم گفت کدام کشورها در دنیا کمترین آمار و ارقام استفاده از موبایل و تلفن همراه را به خود اختصاص داده اند.

آمار استفاده از موبایل

میزان استفاده از تلفن همراه در کدام کشورها کمتر است؟

عوامل مرتبط اجتماعی اقتصادی با نرخ های پایین تلفن همراه

اریتره با 6 تلفن همراه در هر 100 نفر در اولین نقطه قرار می گیرد. کره شمالی 11 تلفن همراه به ازای هر 100 نفر دارد و کریباتی 17 تلفن همراه تلفن همراه به ازای هر 100 نفر دارد.

اریتره

مخابرات در کشور اریتره تحت کنترل دولت اریتره قرار دارد و تنها اپراتور شبکه تلفن همراه و شبکه ارتباطی تلفن ثابت است. بسیاری از عوامل گزارش شده اند که مسئول پایین ترین نرخ اشتراک تلفن همراه توسط مردم هستند و یکی از آن ها قیمت بالاتری دارد بسیاری از مردم در سال های اخیر تلاش کرده اند تا از کشور فرار کنند یا در حال حاضر در کشورهای دیگر به دلیل توسعه اقتصادی کند که یکی از دلایلی برای اشتراک تلفن همراه است زندگی کنند.

مردم نمی توانند صدای خود را علیه رژیم ها ، سیاست ها و نرخ گران تلفن های همراه بالا ببرند ، بنابراین بیش از نیمی از مردم نمی توانند از عهده پرداخت تلفن همراه برآیند. براساس داده هاITU، تنها 1 درصد از مردم دارای امکانات ثابت هستند و 5.6 ٪ ارتباطات تلفن همراه در کشور را که در پایین ترین سطح جهان است دارند.

میزان استفاده از موبایل

کشور اریتره کمترین آمار استفاده از موبایل را در جهان دارند

کره شمالی

کره شمالی در جایگاه دوم قرار دارد .به دلیل سیاست های این کشور، آن ها این فن آوری اصلی را به طور کامل اتخاذ نکرده اند. تنها 4.7 درصد از مردم ارتباطات تلفن ثابت دارند و 9.7 درصد دارای ارتباطات تلفن همراه هستند.

ارتباط اینترنتی در این کشور تنها برای خارجیانی صورت می گیرد که ساکن این کشور هستند. با این حال، شرکت مخابرات مصر، شبکه تلفن همراه 3 جی را در کشور راه اندازی کرد ، اما آن ها باید با شرایط بدتری روبرو شوند چرا که دولت شهروندان خود را برای ارتباط با افراد دیگر محدود کرده و نزدیک بود بسیاری از شهروندانی را که اعتراض کرده اند ، بکشند. تاثیرات اجتماعی اقتصادی وضعیت مالی خانوارها با تلفن های همراه که خانواده از آن برخوردار هستند ، مورد ارزیابی قرار دادند چرا که تلفن های همراه با نرخ های بالاتر فروخته می شدند.

استفاده از موبایل در کره شمالی

در کره شمالی فقط 9.7 درصد افراد دارای ارتباطات تلفن همراه هستند

کریباتی

کریباتی در رتبه سوم قرار دارد زیرا این کشور کم ترین نرخ اشتراک تلفن همراه را دارد ، زیرا این اتصال تنها از طریق تلفن رادیویی فرکانس بالا تامین می شود. با این حال، با گذر زمان،ارتباط بی سیم در منطقه ای که برای شهروندان گران است معرفی شده است.

حتی شبکه ماهواره ای در این ناحیه برای افراد محلی نامناسب و در رتبه بالاتری است. دیگر مسائل اجتماعی - اقتصادی در کریباتی بیش از حد جمعیت است، سطح دریا رو به افزایش و یک کشور جزیره ای است و فقر نیز مردم را از اشتراک تلفن همراه باز می دارد .

میزان استفاده از گوشی همراه

کریباتی رتبه سوم کمترین میزان استفاده از موبایل را در جهان دارد

پیامد داده های اشتراک تلفن همراه

در نهایت، می توان از بالا استنباط کرد که برخی از کشورهای آسیایی و آفریقایی هنوز استفاده از تلفن های همراه را به علت ساختار نامنظم ندارند. حتی قیمت نصب بالاتر هم به سیستم های مخابراتی افزوده شده است و باعث شده آن ها برای بسیاری از مردم به شدت گران قیمت باشند.

12 کشور با پایین ترین نرخ اشتراک تلفن همراه

رتبهنام کشوراشتراک تلفن همراه در هر 100 نفر
1

اریتره

6
2

کره شمالی

11
3

کریباتی

17
4

کوبا

22
5

جنوب سودان

25
6

جمهوری آفریقای مرکزی

25
7

جزایر مارشال

29
8

بوروندی

30
9

اتیوپی

32
10

جیبوتی

32
11

مالاوی

33
12

تووالو

38

 

12 کشور که مردمانش کمترین آمار استفاده از موبایل در دنیا را دارند

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی