آمار تصادف تهران

روزانه چند تصادف جرحی و خسارتی در تهران رخ می دهد؟

تاریخ انتشار : 25 خرداد 1398کد مطلب : 2662زمان مطالعه : 5 دقیقه
رئیس پلیس پایتخت آمار روزانه تصادف جرحی و خسارتی در معابر تهران را اعلام کرد.

آمار جرح و تصادف در تهران 

ایسنا:سردار حسین رحیمی در مراسم افتتاحیه کارگاه های آموزشی پلیس راهور که صبح امروز در سوهانک برگزار شد، اظهار کرد:در روزهای پایانی سال گذشته، جلسه اصلاح و تعالی رفتار برای کارکنان و مدیرانمان برگزار کردیم اما امروز از سوی رئیس پلیس راهور تهران دوره های پلیس حرفه ای را برپا کرده ایم که هدف از آن این است به طور خاص توانمندی ها و مهارت های رؤسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ را ارتقا دهیم. 

وی با تاکید بر اینکه توقع و انتظار مردم از پلیس افزایش داشته است، گفت:اولین دلیل این افزایش توقع پلیس است. مأموران ما نشان داده اند که توانمندی بالایی دارند و می توانند هم وظایف و مأموریت های خودشان و هم وظایف دیگر سازمان ها را انجام دهند. از طرف دیگر مردم دیگر مانند گذشته نیستند به طوری که اگر کم کاری و غفلتی از سوی پلیس مشاهده کنند، آن را بیان می کنند و با فضایی که خود ما ایجاد کرده ایم، مردم به راحتی از عملکرد پلیس انتقاد می کنند. کما اینکه سامانه 197 را نیز با شعار شما پلیس ما باشید، راه اندازی کردیم تا مردم بدون واسطه انتقادات خود را از پلیس و مأموران منتقل کنند که این امر بسیار در عملکرد پلیس تأثیرگذار بوده است. 

رحیمی با تاکید بر اینکه پلیس در سال 98 توانمندتر و حرفه ای تر از سال های گذشته خواهد بود، اظهارکرد:باید روند رو به رشد پلیس ادامه داشته باشد. 

وی با بیان اینکه پلیس با شعار «خدمت برای مردم» در حال فعالیت است، خاطرنشان کرد:همین موضوع نیز از جمله مواردی است که سبب افزایش انتظار مردم از پلیس شده است اما حتماً باید روندی رو به رشد را در وظایفی که در قبال مردم داریم، اتخاذ کنیم و دیگر نمی توانیم به شیوه و رفتارهای گذشته، عمل کنیم چرا که در جمهوری اسلامی ایران نیز به ما یاد داده اند که وظایفمان را با حداقل امکانات و بهترین نتیجه و بهره وری انجام دهیم. 

رئیس پلیس پایتخت در ادامه به وضعیت تماس ها و مرکز فوریت های پلیسی 110 پرداخت و گفت:از حدود 30 هزار تماسی که با مرکز فوریت های پلیس 110 برقرار می شود، حدود 6000 تماس یعنی معادل 20 درصد مربوط به موضوعات و مسائل ترافیکی است که این حجم بالایی را به خود اختصاص داده است. 

وی اضافه کرد:روزانه حدود 2500 تصادفی جرحی و خسارتی در تهران رخ می دهد که ممکن است در بعضی از این تصادفات نیاز به کشیدن کروکی نباشد اما مأموران راهور حتماً باید در آن حضور داشته باشند. ضمن اینکه طبق آمارهای ما تصادفات خسارتی دارای کروکی روزانه 300 فقره و تصادفات جرحی دارای کروکی نیز حدود 60 فقره است. 

رحیمی با بیان اینکه حدود 2000 مورد تماس گرفته شده با مرکز فوریت های پلیس 110 نیز مربوط به شکایت های سد معبر است، گفت:سد معبرها یکی از عوامل بسیار مؤثر در ترافیک تهران هستند که در جریان آن افرادی تحت عنوان دستفروش یا هر موضوع دیگر اقدام به سد معبر یا اخلال در ترافیک می کنند. 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ به تعداد تقاطع های پایتخت نیز اشاره و اظهارکرد:بالغ بر 5500 تقاطع دارای چراغ راهنمایی در تهران داریم. تقاطع هایی هم هستند که فاقد چراغ هستند و در اکثر این تقاطع ها مأموران ما حضور دارند. 

وی با بیان اینکه پلیس ایران جزو پیشرفته ترین پلیس ها در آسیا محسوب می شود،گفت:پلیس با 1400 دوربین نظارتی سطح شهر را رصد و با 1350 دوربین تخلفات رانندگی را کنترل می کند. 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از طرح جدید پلیس برای ترخیص خودروها و موتورسیکلت های توقیفی خبر داد و گفت:روزانه حدود 1200 نفر به ستادهای ترخیص پلیس مراجعه می کنند. ما تاکید کردیم که این افراد قبل از ترخیص وسایل نقلیه خود حتماً باید آموزش های لازم را ببینند و بدون دریافت این آموزش ها ترخیص وسیله نقلیه شان امکان پذیر نیست البته آموزش به این افراد جزو وظایف پلیس نیست اما ما به این مسئله نیز ورود کردیم چرا که معتقدیم آموزش سهم بسیاری دارد. 

رحیمی با بیان اینکه حدود 1200 نفر در ستادهای ترخیص و حدود 800 نفر در مناطق مختلف پلیس راهنمایی و رانندگی تهران آموزش می بینند، اظهارکرد:به طور میانگین روزی 2000 نفر از رانندگان متخلف در تهران تحت آموزش قرار می گیرند و این کار بزرگی است چراکه اگر همین عدد را ضرب در روزهای سال و ضرب در حدود 30 تا 40 دقیقه آموزش برای هر نفر کنید، متوجه خواهید شد که چه عدد بزرگی به دست می آید. 

وی با اشاره به برگزاری کارگاه بزرگ پلیس حرفه ای خاطرنشان کرد:پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بالغ بر 200 نفر از افسران خود را تاکنون به عنوان مربی تربیت کرده است که این افراد آموزش های لازم را به رانندگان متخلف ارائه خواهند داد. 

رحیمی با تاکید بر اینکه مأموران نیز باید آموزش ببینند، اظهارکرد:اعمال قانون رانندگان متخلف به هیچ عنوان نباید به گونه ای باشد که در حق راننده اجحاف شود. این مسئله حق الناس است و باید نسبت به آن دقت کافی صورت گیرد. به راحتی نباید برگه جریمه از روی قصد و غرض بیرون بیاید. حتی باید به راننده متخلف نیز احترام گذاشت. افسرمان موظف است برای اعمال قانون و رصد مدارک از ماشین پیاده شود و راننده را نسبت به تخلفی که مرتکب شده، توجیه کند. 

وی با بیان اینکه رفتار پلیس باعث کاهش تصادفات و ارتقای فرهنگ ترافیک خواهد شد، گفت:در همین راستا نیز ما باید رفتارمان را ارتقا دهیم. رفتار حرفه ای یعنی در صحنه تصادف هم متخلف شناسایی و هم ترافیک مدیریت و روان سازی شود تا مردم معطل نشوند. ما باید برای مناطقی که در ساعات پیک ترافیک دچار ترافیک شدید می شوند، برنامه ریزی کنیم و بدانیم که حتی یک دقیقه نیز از وقت مردم نباید صرف ترافیک شدید شود. رفتار حرفه ای یعنی افزایش رضایتمندی مردم از پلیس. 

رحیمی تصریح کرد:با تمام توان از همکارانمان دفاع خواهیم کرد و اجازه نمی دهیم که هیچ فردی کوچک ترین تعرضی به هیچ یک از همکاران ما بکند و از سرباز پلیس تا فرمانده پلیس برای ما یکسان است و ما پای آبرویش ایستاده ایم. اگر تخلفی هم صورت گیرد، با آن برخورد خواهیم کرد. 

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه مأموریت پلیس راهنمایی و رانندگی یکی از سخت ترین ماموریت هاست، گفت:مأموران پلیس راهور ما باید بر رفتار بیش از 4 میلیون خودرو و بیش از 3 میلیون موتورسیکلت نظارت کند که این مأموریتی سخت، طاقت فرسا و در عین حال مهم است. 

رحیمی از افزایش میزان رضایت مردم از پلیس راهور طی سال های اخیر خبر داد و اظهارکرد:بیشترین تنش در این رده است اما رضایت مردم در سال های اخیر افزایش یافته است. 

وی در پایان تاکید کرد که پلیس باید خدمتگزار مردم باشد و به دور از منت وظایف خود را انجام دهد. ما با اعمال قانون بی مورد نباید خود را مدیون مردم کنیم بلکه باید تمام رفتارمان مبتنی بر قانون و رعایت احترام به شهروندان باشد.

انتهای پیام/م

آخرین آمار تصادفات جرحی و خسارتی در تهران

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : تصادف
وبگردی