آمار کرونا

آمار کرونا دوباره صعودی شد

تاریخ انتشار : 21 خرداد 1400کد مطلب : 64312زمان مطالعه : 3 دقیقه
آمار مبتلایان به کرونا در روز پنج شنبه 20 خردادماه نشان می دهد که روند ابتلا به این ویروس در کشور دوباره صعودی شده و این می تواند زنگ خطر ورود به موج پنجم بیماری باشد.

بررسی آمارهای روزانه وزارت بهداشت نشان می دهد که روند بیماری کرونا در کشور که طی هفته های اخیر نزولی شده بود، با آمار روز پنج شنبه، این طور به نظر می رسد که دوباره صعودی شده است.

از روز چهارشنبه تا پنج شنبه یعنی از 19 تا 20 خردادماه، 12 هزار و 398 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد که هزار و 491 نفر از آنها بستری شدند. بر همین اساس مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 3 میلیون و 3 هزار و 112 نفر رسید.

ضمن اینکه، از 19 تا 20 خردادماه، 153 بیمار کووید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان به 81 هزار و 672 نفر رسید.

این در حالی است که در روزهای 18 تا 19 خرداد، آمار شناسایی بیماران جدید کرونایی در کشور، به مراتب کمتر از 19 تا 20 خردادماه بوده است. به طوری که بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 10 هزار و 598 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شدند.

البته نکته قابل تأمل، آمار قربانیان کرونا است که روند کاهشی خود را همچنان ادامه می دهد.

اما، در روزهای قبل موارد ابتلاء خیلی کمتر شده بود. به طوری که در روزهای 17 تا 18 خردادماه، موارد جدید ابتلاء بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 8 هزار و 846 بیمار مورد بود که هزار و 216 نفر از آنها بستری شدند.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت، موارد شناسایی بیماران جدید کرونایی در روزهای 16 تا 17 خردادماه، به پایین ترین رقم در موج چهارم رسیده بود، به طوری که بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 4 هزار و 907 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شدند و در همین مدت، 120 بیمار کووید 19 جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که شناسایی 12 هزار و 398 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در 24 ساعت گذشته، حکایت از این واقعیت دارد که موارد فوتی نیز در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

سید فرشاد علامه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت:آمارها نشان می دهد پیک چهارم هنوز به پایین ترین نقطه نرسیده که بخواهیم بگوییم در حال اتمام است یا خیر و در مجموع نمی توان پایان یک پیک را پیش بینی کرد.

وی با عنوان این مطلب که در پیک چهارم کرونا بیشترین موارد بستری را داشتیم، گفت:البته آمار فوتی ها نسبت به موج قبلی، کمتر بود.

در همین حال، بابک عشرتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، با تأکید بر اینکه هر موج بیماری حدود 4 تا 5 هفته به طول می انجامد، بیان کرد:موج چهارم به نسبت موج های دیگر کمی طولانی تر بوده و موارد ابتلاء در آن بیش از موج های دیگر بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد روند نزولی بیماری در روزهای پیش رو دوباره صعودی شود، افزود:در صورتی که رعایت پروتکل ها رها شود و سفر و مسافرت دوباره آغاز شود، این احتمال بالا می رود که موج دیگری از بیماری در کشور رخ دهد.

آمار شبانه روز گذشته از موارد ابتلاء به کرونا در کشور، می تواند زنگ خطر ورود به موج بعدی بیماری باشد. البته باید دو سه روز آینده را منتظر ماند و اگر آمارها همچنان صعودی بود، آن وقت می بایست نگران شد.

انتهای پیام/م

 

آمار کرونا دوباره صعودی شد

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی