آموزش سربازی

دوره آموزش سربازی تا چه زمانی یک ماهه خواهد بود؟

تاریخ انتشار : 26 مرداد 1399کد مطلب : 40866زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس اداره سرمایه انسانی سربازی ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که مدت دوره آموزشی سربازی برای مشمولان اعزامی مهرماه نیز یک ماه خواهد بود.

ایسنا: امیر غلامرضا رحیمی پور دراین باره گفت:همانطور که قبلا اعلام شده بود در پی شیوع کرونا در کشور مدت دوره آموزش نظامی سربازان به یک ماه کاهش یافت که این وضعیت فعلا در شش ماهه نخست سالجاری اجرا خواهد شد. 

وی با بیان اینکه مدت دوره آموزش نظامی برای مشمولان اعزامی شهریور و مهرماه نیز یک ماه خواهد بود، گفت:برای پس از این دوره هنوز تصمیمی اتخاذ نشده، اما پس از اتخاذ تصمیم های لازم جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

 به گفته رحیمی پور، این مدت یک ماهه ممکن است با احتساب تعطیلات در برخی از یگان ها چند روزی اضافه شود. 

رییس اداره سرمایه انسانی سربازی ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه تمامی پروتکل های بهداشتی در حین و پس از اعزام مشمولان به دوره آموزشی و نیز در طول خدمت رعایت شده و ستادکل نیروهای مسلح نیز بر اجرای آن نظارت دارد، گفت:خوشبختانه گزارش هایی که از نرخ ابتلا به کرونا داشته ایم در بسیاری از مراکز صفر و در برخی از مراکز نیز کمتر از نرخ ابتلا در سطح جامعه بوده است. 

رحیمی پور در مورد پیشنهاد بکارگیری سربازان حوزه پزشکی و پیراپزشکی در مراکز درمانی مقابله با کرونا نیز گفت:این موضوع جدید نیست. سال هاست که مشمولان سربازی رشته های پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و... در رشته های مرتبط خودشان و در بیمارستان ها فعال هستند و دوره شیوع کرونا نیز این عزیزان در کنار کادر درمان حضور داشتند.

انتهای پیام/م

دوره آموزش سربازی تا چه زمانی یک ماهه خواهد بود؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : خدمت سربازی
وبگردی