آمپول زدن
ساکنین یکی از روستاهای کامبوج عاشق آمپول زدن هستند بطوری که هرکس با کوچکترین کسالتی به بیمارستان مراجعه کند حتما یک سرم به وی می دهند!

علاقه عجیب مردم این روستا به آمپول زدن

اهالی هر کشوری بسته به رسم و رسومات خود ممکن است عادت هایی رایج در بین خود داشته باشند و آن را مداوم تکرار کنند برخی از این عادتها مثل علاقه شدید اهالی یکی از روستاهای کامبوج به آمپول زدن خیلی عجیب و غریب هستند.

کامبوج به خاطر فرهنگ و تاریخ غنی، طبیعت زیبا، معابد باشکوهی مثل آنگکور وات، جنگ ویتنام، خمرهای سرخ، معادن و بسیاری چیزهای دیگر در دنیا معروف است. اما عده کمی از برخی عادات عجیب بعضی روستاهای این کشور مثل علاقه به سوزن آگاه اند. درحالی که بیشتر مردم دنیا هر کاری می کنند تا از زیر تزریق آمپول فرار کنند در یکی از روستاهای کامبوج وضعیت کاملاً برعکس است. مردم این روستا شیفته ی آمپول و سرم زدن هستند. دلیل این امر نامشخص است اما به نظر می رسد اعتقاد به انجام این کار در ذهنشان حک شده است به گونه ای که هرکس با کوچکترین کسالتی به بیمارستان مراجعه کند حتما یک سرم به وی می دهند!

آمپول زدن


به گزارش جان مورفی، خبرنگار بی بی سی، این علاقه به زدن سرم تا جایی رسیده که وی فردی را سوار بر موتور و در حالی دید که لوله ی سرمی به بازوی راستش تزریق شده بود و مسافرکشی می کرد! به گفته این راننده بسیاری از مردم در حال موتورسواری سرمی در بازوی خود دارند.

در خیابانی دیگر این گزارشگر کودکی را دید که سرم در دست در کنار والدین خود که آن ها نیز سرم در دست داشتند، پیاده می رفتند!

آمپول زدن

به نظر می رسد برخی پزشکان حتی در موارد غیرضروری سرم تجویز می کنند تا هزینه بیشتری از بیماران بگیرند و خود بیماران هم به این درمان باور دارند به گونه ای که اگر پزشکی برایشان سرم تجویز نکند وی را نالایق دانسته و دیگر به وی مراجعه نمی کنند.

آمپول زدن

مردم این روستا عاشق آمپول زدن هستند!+ تصاویر

2.830
این مطلب مفید بود ؟1713
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
وبگردی