نمناک سرگرمیآیا میدانید آیا میدانیدهای جالب و جدید سری 32
آیا میدانید ، آیا میدانید کشورها
آیا میدانید با اینکه سنجاق ها پا دارند ولی نمیتونن راه برن و فقط از پاهاشون برای فرود آمدن کار میکشند؟در ادامه این مطلب با خواندن دانستنی های جالب از سراسر جهان لذت ببرید.

آیا میدانید ها و دانستنی های روز جهان

1.آیا میدانستید در سال 1939 نیویورز تایمز گفته بود که اختراع تلویزیون با شکست روبه رو خواهد شد. چون هیچ خانواده ای وقت نداره بشینه جلوی تلویزیون .

اختراع تلویزیون

2.آیا میدانستید دشت کویر و دشت لوت سرشار از منابع طبیعی و املاح مدنی هستند و خیلی از کشورها دوست دارند به برداشت آنها اقدام کنند.

دشت کویر و دشت لوت

3.آیا میدانستید ioannis ikonomou مترجم ارشد کمیسیون اتحادیه اروپا قادر به صحبت با 32 زبان مختلف دنیاست.البته زبان اصلی خودش یونانی می باشد.

ioannis ikonomou مترجم ارشد کمیسیون اتحادیه اروپا

4. آیا میدانستید  که 600 میلیارد دلار از اقتصاد آمریکا توسط ایرانیان مقیم به این کشور ساخته میشه.

اقتصاد آمریکا

5.آیا میدانستید با اینکه سنجاقک ها پا دارند ولی نمیتونن راه برن و فقط از پاهاشون برای فرود آمدن کار میکشند.

سنجاقک ها نمیتونن راه برن

6.آیا میدانستید کره شمالی بزرگترین تولید کننده اسکناس های تقلبی 50 و 100 دلاری در جهان است و این اسکناس ها به شدت واقعی میزنه و خیلی ها میگن این همان اسکناس هاست . فقط یکی دیگه به غیر از دولت آمریکا چاپش کرده.

کره شمالی بزرگترین تولید کننده اسکناس های تقلبی

7.آیا میدانستید وقتی شما 18 سالتون میشه حدودا بین 3200 تا 3500 هفته ی دیگه از زندگیتون باقی مونده و یا حدود 57 تا تابستون دیگه از عمرتون سپری خواهد شد.

18 سالگی

8.آیا میدانستید که در سرتا سر پاکستان آثار تاریخی بسیار زیبا و ارزشمندی که یادگار 4 هزار سال تمدن هند و پاکستان در این سرزمین دیده می باشد.

آثار تاریخی در سرتا سر پاکستان

9.آیا میدانستید یک زوج کالیفرنیایی هر دو در روز دسامبر 1918 به دنیا اومدن و بعد از 75 سال زندگی مشترک با هم فقط با اختلاف یک روز از هم در سال 2013 و در سن 94 سالگی در گذشتند.

 زوج کالیفرنیایی با اختلاف یک روز درگذشتند

10.آیا میدانستید که پاکستان با وسعت 796095 km مربع سی و پنجمین کشور بزرگ جهان می باشد.

پاکستان سی و پنجمین کشور بزرگ جهان

آیا میدانید های عجیب و باورنکردنی سری سی و دوم

منبع : بخش سرگرمی نمناک/ک.ک/ز.ت
این مطلب مفید بود ؟ 9 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف