آی بی اس روده
بیماری آی بی اس روده یا سندرم روده تحریک پذیر یکی از بیماری های شایع میان اهالی زندگی مدرن است ،با نشانه ها و توصیه های درمان آن بیشتر آشنا شوید.

نشانه های آی بی اس روده و درمان طبیعی این بیماری

بیماری آی بی اس روده یا سندروم روده تحریک پذیر اختلالی است که روی روده بزرگ تاثیر میگذارد . این بیماری با درد و نفخ همراه است و 25 تا 45 میلیون نفر از افراد ایالت متحده از این بیماری رنج میبرند ، در این بخش از نمناک اطلاعات بیشتری را در رابطه بانشانه ها و درمان این بیماری در اختیارتان میگذاریم.
آی بی اس روده

با آی بی اس روده آشنا شوید

نشانه های آی بی اس روده یا همان سندروم تحریک پذیر روده

از نشانه های آی بی اس روده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

البته در افراد مختلف نشانه ها متفاوت است
آی بی اس روده

علائم و نشانه های بیماری آی بی اس روده

علل بیماری آی بی اس روده

  • آلرژی و حساسیت غذایی
  • استرس مزمن
  • وراثت
  • مسافرت
  • تغییرات در خواب روزمره
  • عدم تعادل هورمون

درمان طبیعی آی بی اس روده

اجتناب ازمصرف غذاهای الرژی زا و التهابی :
دربسیاری از افراد مبتلا مصرف غذاهای الرژی زا مثل کربوهیدرات ، لبنیات پاستوریزه شکر و ارد تصفیه شده ،کافئین والکل ، غذاهای تند ، حبوبات ، سیب ، آووکادو ، پیاز ، سیر ، بروکلی باید کاهش یابد بنابراین سعی کنید مصرف این غذاها را به حداقل برسانید.

مکمل های مفید:

مکمل های زیادی هستند که مفید و در درمان سندروم روده تحریک پذیر موثر هستند مثل پروبیوتیک که روده را با باکتری های مفید پر میکند و برای سیستم گوارش مفید است.

آلوئه ورا :

آب آلوئه ورا بطور طبیعی نشانه های ای بی اس مثل یبوست را کنترل میکند ؛ روزی 3بار نصف فنجان از آن را بنوشید تا بهبود یابید.
درمان آی بی اس روده

درمان های طبیعی آی بی اس روده 

گیاهان دارویی :

عادت به مصرف گیاهانی مثل شیرین بیان ، جیلسنگ استرس راکاسته و تاثیرعدم تعادل هورمونها را کاهش میدهد.

کاهش سطح استرس برای تسکین آی بی اس روده :

استرس سطح هورمون ها را بهم میریزد و باعث التهاب و ناراحتی میشود در نتیجه کاهش سطح استرس بطور طبیعی آی بی اس را تسکین میدهد.

ورزش برای درمان آی بی اس روده:

درمجله ی امریکایی که پیرامون روده و معده درآن نوشته شده است ورزش کردن بطور منظم استرس راکاهش و هورمون ها را متعادل می سازد و برای درمان بیماران مبتلا به آی بی اس روده روشی است عالی و موثر.

آی بی اس روده از نشانه تا درمان های ساده

4.3110
این مطلب مفید بود ؟9416
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی