ابروهای زیباتر
زیبا ساختن ابرو تغییرات چشم گیری را در صورت ایجاد میکند. داشتن “ابروهای زیباتر” رازهایی دارد که ما به شما معرفی میکنیم.

چگونه ابروهای زیباتر داشته باشیم

شاید تا به حال به این مساله توجه نکرده باشید که زیباتر کردن ابروها باعث زیباتر شدن شما میشود و اینکه زیبا ساختن ابروها واقعا می تواند تغییرات چشم گیری در ظاهر شما ایجاد کند. ابروهای شما مانند قابی برای چشم هایتان هستند و اغراق نیست اگر بگوییم که شکل ابرو می تواند به ظاهر شما جلوه بدهد یا جلوه اش را از بین ببرد. اگر ابروی شما به فرم صورت تان نخورد، فرم صورت تان به هم می خورد و شکلش تغییر می کند. پس اولین قدم این است که فرم چهره تان را بهتر بشناسید…

در این مطلب می خواهیم آموزش هایی در زمینه ابرو در اختیار شما قرار دهیم که بر سادگی و زیبایی بیشتر تاکید دارند.

داشتن ابروهای زیبا

چگونه ابروهای زیباتری داشته باشیم


بابی براون یکی از مشهورترین ها در زمینه تکنیک ها و مهارت های آرایشی در جهان است. او سالانه میلیون ها دلار در سراسر دنیا فروش دارد. نام محصولات او جزء برندهای اصلی و معتبر لوازم آرایشی است.

از جمله مشتریان بسیار معروف او مریل استریپ، کاترین زتا جونز و سیدنی کلافورد هستند. علاوه بر اینها او نویسنده سه کتاب پرفروش در زمینه زیبایی و آرایشگری است که در آموزش آرایشگری معروف اند تا جایی که مجله نیویورک تایمز از او به عنوان معروف ترین فروشنده لوازم آرایشی و مشاور زیبایی نام می برد.

در این مطلب می خواهیم آموزش های او در زمینه ابرو در اختیار شما قرار دهیم که بر سادگی و زیبایی بیشتر تاکید دارند.

به چه وسایلی نیاز دارید؟
برس ابرو
ژل مخصوص ابرو
مداد ابرو
موچین
سایه ابرو
یک قیچی کوچک

 

داشتن ابروهای زیبا
چگونه به ابروها حالت دهیم؟


1. رنگی را که با رنگ ابرو و موها هماهنگ باشد را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید به ابروها حالتی طبیعی بدهید، توصیه می کنیم از ریمل ابرویی استفاده کنید که به موهای ابرو حالت طبیعی دهد.

 

داشتن ابروهای زیبا

از ریمل ابرویی استفاده کنید که به موهای ابرو حالت طبیعی دهد

 

2. برای اینکه ابروها بیشتر خود را نشان دهند بهتر است از سایه ابروی پودری استفاده کنید. برای این کار از گوشه داخلی ابروها شروع کنید و مطمئن شوید که تمام جاهای خالی را پرکرده اید.

 

داشتن ابروهای زیبا

برای اینکه ابروها بیشتر خود را نشان دهند بهتر است از سایه ابروی پودری استفاده کنید

 

3. برس زدن هم نقش مهمی در زیبایی ابروهای شما دارد. برس را به سمت قسمت داخلی ابروها نزدیک کنید و حالت هلالی آنها را شکل دهید. بعد برس را برگردانید و به سمت پایین حرکت کنید.

 

داشتن ابروهای زیبا

برس زدن هم نقش مهمی در زیبایی ابروهای شما دارد

 

4. به قد ابروی خود نیز دقت کنید، مطمئن شوید که قد ابرو را به اندازه کافی شکل داده و به خوبی تمام ابرو را پر کرده اید تا زیبایی ابروهای شما بیشتر شود.

 

داشتن ابروهای زیبا

به قد ابروی خود نیز دقت کنید

 

اگر ابرو ندارید
ممکن است ابروهایتان را به دلایل متعددی از دست داده باشید مثلا به دلیل بیش از اندازه با موچین کندن یا پیری یا حتی شیمی درمانی یا... اما نگران نباشید، می توانید همانند ابروهای طبیعی جای آن را بکشید. تنها کافی است اصول درست آرایش کردن را یاد بگیرید تا زیبایی ابروهای خود را دوچندان کنید. اول از همه یک مداد همرنگ ابرو های طبیعی تان را انتخاب کنید و خیلی ملایم جای ابروهای قبلی را با همان حالت بکشید. بعد از مداد باید به سراغ سایه ابرو بروید و با یک برس ابرو روی قسمت های کشیده شده را پر کنید. حواستان باشد که باید تمام سطح ابرو به طور یکنواخت رنگ داشته باشد.

فاصله زیاد بین ابروها
وقتی فاصله بین ابروها خیلی زیاد باشد حالت چشم ها تغییر می کند، که نه چشم ها می توانند خود را نشان دهند و نه ابروها. به همین دلیل توصیه می کنیم گوشه داخلی ابروها را با سایه ابرو اصلاح کرده و به آنها حالت دهید. باید ابروها به طریقی پر شوند تا یک خط مستقیم در گوشه داخلی خودنمایی کند.

اگر ابرو تنک شد ه است
اگر ابروهایتان تنک شده است یعنی به طور نقطه نقطه بخش هایی از آن خالی شده است باید به طریقی این جاهای خالی را بپوشانید، البته باید حواستان باشد که حالت ابرو مصنوعی نشود، بهترین کار این است که با مداد ابرو یا با سایه ابرو روی قسمت های خالی ضربات آهسته بزنید. فراموش نکنید اگر احساس کردید که هیچ کدام از این روش ها به تنهایی جواب نمی دهد، می توانید از هر دو روش به همراه هم استفاده کنید.

کسانی که ابروهای کمی دارند
خانم های زیادی هستند که از همان اول ابروهای چندان پری ندارند. برای اینکه ابروهای کم پشت، حالت خود را به خوبی نشان دهند باید داخل آنها پر شود. البته نه به طریقی که ابروها حالتی مصنوعی پیدا کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید باید آنقدر با مهارت این کار را انجام دهید که هیچ کس به جز خودتان متوجه این پرشدگی ابرو نشود.

1. از گوشه داخلی ابروها شروع کنید. این قسمت معمولا بیشتر از جاهای دیگر ابرو خالی بودن خود را نشان می دهد، حواستان باشد که نباید این قسمت را خیلی پررنگ کنید، زیرا مصنوعی می شود.

 

داشتن ابروهای زیبا

از گوشه داخلی ابروها شروع کنید

 

2. سایه ابرویی انتخاب کنید که با رنگ ابروهایتان هماهنگی داشته یعنی نه پررنگ تر و نه کم رنگ تر باشد. سایه پودری انتخاب کنید. حالا با سایه و برس داخل ابرو را بکشید و پر کنید.

 

داشتن ابروهای زیبا

سایه ابرویی انتخاب کنید که با رنگ ابروهایتان هماهنگی داشته باشد

 

3. با همان برس ضربات خیلی آهسته ای به ابروها وارد کنید تا سایه و رنگ کاملا پخش شود و حالتی طبیعی بگیرد. البته برای این کار از نوک انگشتتان هم می توانید استفاده کنید.

 

داشتن ابروهای زیبا

با برس ضربات خیلی آهسته ای به ابروها وارد کنید تا سایه و رنگ کاملا پخش شود

 

4. کشیدن هلالی ابرو مهم است، زیرا نقشی مهم در شکل دادن ابرو دارد. شما باید از گوشه داخلی به سمت بالا، یعنی هلالی پیش بروید و بعد برس را برگردانید و به سمت پایین حرکت کنید.

 

داشتن ابروهای زیبا

کشیدن هلالی ابرو مهم است

 

5. در نهایت باید قد ابرو را تنظیم کنید، بعضی ها ابروی بلند دوست دارند و بعضی ابروی کوتاه ، باتوجه به سلیقه و حالت چشم های خود بهترین اندازه را انتخاب کنید.

 

داشتن ابروهای زیبا

باید قد ابرو را تنظیم کنید

 

6. با یک برس ریمل تمیز، تمام موهای ابرو را به سمت بالا شانه کنید تا هم سایه زیر ابرو حالتی یکنواخت پیدا کند و هم موهای نامرتب ابروها حالت بهتری بگیرد و مدل ابرو، خود را بهتر نشان دهد.

 

داشتن ابروهای زیبا

با یک برس ریمل تمیز، تمام موهای ابرو را به سمت بالا شانه کنید

 

چطور ابرو بردارید؟
موچین بهتر از هر وسیله دیگری می تواند به ابروها مدل دهد و اما مشکلی هم وجود دارد. یعنی قسمت هایی از ابرو که به طور مرتب با موچین کنده شوند کم کم رشدشان متوقف می شود؛ به همین دلیل باید حواستان را جمع کنید که قسمت های اصلی ابرو را مدام با موچین برندارید.اگر می خواهید هنگام کندن ابروها درد کمتری احساس کنید بعد از حمام موچین به دست شوید زیرا کمتر از هر زمان دیگر احساس درد خواهید کرد.

- از زیر هلال ابرو کار تمیز کردن را شروع کنید. هر چندتا مویی را که کندید دست نگه دارید و در آینه کار خود را کنترل کنید و سپس دوباره دست به کار شوید.

 

داشتن ابروهای زیبا

از زیر هلال ابرو کار تمیز کردن را شروع کنید

 

- خیلی آرام، موها را با موچین بکنید تا میزان اشتباه تان کمتر شود و همین طور به داخل ادامه دهید تا به پهن ترین بخش ابرو برسید.

  

راه هایی برای آرایش بهتر ابروها
پرکردن ابرو: به علل مختلفی ممکن است قسمت هایی از ابرو خوب رشد نکند مثلا بعضی ها از اول ابروهای کاملا قرینه ای ندارند و یکی از ابروهایشان نسبت به دیگری کمی تنک تر است یا اینکه مثلا دم ابرو را برای مدت های طولانی با موچین برداشته اید و حالا دیگر ابروهای این قسمت رشد نمی کنند. برای پرکردن این قسمت ها هم می توانید از مداد به تنهایی یا مداد و پودرسایه به همراه هم استفاده کنید. البته با استفاده از یک مداد ابرو که کاملا با رنگ ابرو هماهنگی داشته باشد. قسمت ابتدای ابرو، دقیقا بالای گوشه داخلی چشم، باید پر باشد. می توانید این قسمت را با مداد ابرو و با خطوط نازک مومانند پر کنید.

یکنواخت کردن ابرو: با یک برس زبر که در پودر رنگ ابرو فروکرده اید کارتان را ادامه دهید. به این ترتیب رنگ مداد ابرویتان بیشتر می شود. هرقدر به کمان ابرویتان نزدیک تر می شوید خطوط را نازکتر کنید.

پس از آرایش ابرو، با یک برس ریمل، کمی ژل ابرو یا موس ثابت کننده که بیرنگ است به ابرو بزنید. ابرو کمی براق و موهای ابرو در جای خود نگاه داشته می شود. توجه داشته باشید که از ژل کم استفاده کنید، زیرا استفاده بیشتر باعث چسبندگی و آلودگی می شود.

آیا ابرو طبیعی است؟: در نهایت بار دیگر به ابروهایتان در آینه نگاه کنید تا مطمئن شوید حالت و رنگی طبیعی دارند. توصیه می شود که با یک برس دوباره ابروها را شانه کنید تا رنگ های اضافه از بین برود.

فوت کوزه گری که باید بدانید: ابروها را همیشه در همان جهتی که هستند بردارید یعنی به سمت بالا و مایل. هرگز با موچین موها را به سمت پایین نکشید تا از ریشه در بیاورید زیرا این خود در نامنظم شدن تارهای ابرو بسیار موثر خواهد بود. همچنین هنگام برداشتن از انتهای یک ابرو همان ابرویی که دست راحت تر است شروع کرده وبا موچین پایین خط تمایز و در همان جهت رشد مو ، موهای اضافه را بردارید، همین طور بالای ابرو را.

 

فوت کوزه گری آرایشگری برای داشتن ابروهای زیباتر

4.520
این مطلب مفید بود ؟182
برگرفته از مجله سیب سبز/ م.ف
برچسب :
وبگردی