اثر انگشت

زنی که اثر انگشت ندارد ! + عکس

کد مطلب : 37499زمان مطالعه : 2 دقیقه
نداشتن اثر انگشت نوعی جهش ژنتیکی شناخته می شود و افرادی که از این سندرم رنج می برند بر روی انگشتان دست خود هیچ خطوطی که به عنوان اثر انگشت ندارند.

زن سوئیسی فاقد اثر انگشت

افراد مختلف اثر انگشت متفاوتی دارند به طوریکه هر فردی در طول تمام عمر یک اثر انگشت خاص و منحصر به فرد خواهد داشت ، اثر انگشت از زمان تولد تا زمان مرگ می تواند ابزاری برای شناسایی افراد باشد.

 اثر انگشت

کشف علت نداشتن اثر انگشت

علت نداشتن اثر انگشت در برخی از افراد

اثر انگشت الگوهای برجسته ای هستند که در نوک انگشتان شکل می گیرند ، این الگوها از زمانی که انسان در رحم مادر به سر می برد شکل می گیرند و در ماه سوم حاملگی کامل می شوند. اما برخی به دلیل یک جهش ژنی، اثر انگشت ندارند و ژن فقدان اثر انگشت را از والدین خود به ارث میبرند که این افراد حتی در سفر کردن با مشکل مواجه هستند.

 

 اثر انگشت

چه کسانی اثر انگشت ندارند

حقایقی باورنکردنی در مورد اثر انگشت

در سال 2007 یک زن سوئیسی در سال 2007 وقتی با انگشت نگاری ماموران روبرو شد انگشتان خود را پنهان کرد اما وقتی مامورین بررسی های لازم را انجام دادند دریافتند که تمام مدارک هویتی این زن سوئیسی کامل است به جز اثر انگشت. در تحقیقاتی که از این زن سوئیسی به عمل آمد مشخص شد این خانم شیارهای انگشت نداردو در نتیجه فاقد اثر انگشت می باشد!

 اثر انگشت

 خانم سوئیسی که اثر انگشت ندارد

دکتر پیتر ایتان از دانشگاه باسل دلیل بیماری صافی انگشتان این زن را اشعه های رادیواکتیویته و جهش سلولهای انگشتان عنوان کرد، سال ها بعد این پزشک نمونه های دیگری ازاین بیماری را در کشورهای مختلفی مشاهده کرد و علت این نوع بیماری نوعی بیماری ژنتیک دانست که به صورت نادر در جهان وجود دارد .

زنی که اثر انگشت ندارد ، چرا بعضی از افراد اثر انگشت ندارند؟

4.219
این مطلب مفید بود ؟163
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ف
وبگردی