اختلال تغذیه
خواسته یا ناخواسته یک یا دو دعده از غذای روزانه را بایستی در محل کار صرف کنید پس مراقب اختلال تغذیه ای باشید و نشانه های آن را بشناسید.

چطور متوجه اختلال تغذیه در محل کار شویم

طبق تحقیقات انجام شده بسیاری از خانم ها در سنین میانسالی دچار اختلال تغذیه می شوند، در واقع افرادی که اینطور کار می کنند از بیماری شدیدی رنج می برند. 
15 % درصد از خانم ها معیارهای طول عمر را در اختلال تغذیه مطالعه می کنند اما کمتر از 30 درصد آنها جویای کمک هستند.
 اختلال تغذیه

علامت و نشانه های اختلال تغذیه

چطور متوجه اختلال تغذیه در محل کار بشویم؟

تغییرات شدید در اخلاق و حالت : وقتی خودتان را از خوردن مواد مغذی محروم می کنید بدن تان زودتر خسته می شود ، گرسنگی روی خلق و خو ، تمرکز ، تصمیم گیری ، توانایی ، اجتماعی بودن ، اعصاب تاثیر می گذارد.
 
اگر وقت ناهار داشته باشید سر وقت که می شود افکار شما پیرامون غذا میچرخد
 
تغییرات فیزیکی : وقتی اختلال در تغذیه دارید کسر وزن ندارید چون خوردنتان بی نظم است در مورد خوردن بیش از اندازه نگرانی دارید،پف کردن و تغیرات سر انگشتان نشانه اختلال تغذیه است و همین طور کاهش وزن اغلب با هزاران تغیرات ذهنی که بیشتر قابل توجه است همراه است.
 
افرادی هم وجود دارند که کاهش وزن ندارند اما اختلال تغذیه دارند که یک دفعه خطرناک می شود
 
پوشیدن لباس گشاد یا واقعا تنگ :تغیرات اخلاقی که با اختلال تغذیه پوشیده می شود راه های بیشماری برای پوشاندن اختلال تغذیه وجود دارد . مثلا پوشیدن لباس های گشاد یا ایزوله راه های کارمندان برای پوشاندن اختلال تغذیه از کارمندان دیگر است چون لباس های گشاد فرد را بزرگتر نشان می دهد نسبت به لباس تنگ و بی اشتهایی یکی دیگر از علل اختلال تغذیه است.

3 نشانه اصلی اختلال تغذیه در محل کار

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ز.ن
برچسب : محل کار
وبگردی