ادم ربایان تهران

باند راهزنان و ادم ربایان تهران دستگیر شدند

تاریخ انتشار : 23 آذر 1396کد مطلب : 61284زمان مطالعه : 4 دقیقه
باند ادم ربایان و راهزنان در تهران توسط نیروهای پلیس دستگیر شدند و پرونده آنها جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

دستگیری باند راهزنان و ادم ربایان تهران

سرپرست اداره آگاهی تهران بزرگ گفت:باند راهزنان و آدم ربایان که اقدام به راهزنی از کامیون ها در مبادی ورودی شهر تهران می کردند، دستگیر شدند.

در شهریورماه سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 179 خلیج فارس به مأمورین اعلام داشت که خودرو نیسان آبی رنگش به شماره انتظامی ایران53/***هـ24 حامل بیش از 50 تخته فرش، توسط سارقین خشن محموله سرقت شده و سارقین خود او را نیز پس از ضرب و شتم شدید با دست و پای بسته شده در بیابان های واوان رها کردند. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت خشن محموله همراه با آدم ربایی و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:ساعت 1:30 روز 23 شهریور96 از شهر کاشان به مقصد آمل حرکت کردم؛ حدودا ساعت 4 بامداد بود که به تهران – حوالی سه تهرانپارس رسیدم؛ کمی جلوتر، در ابتدای جاده دماوند توقف کرده تا قدری استراحت کنم . در حال نوشیدن چای بودم که ناگهان سه نفر از سمت راننده و سه نفر از سمت شاگرد، با چاقو و چوب به داخل خودرو حمله ور شدند. تمامی این افراد بین 20 الی 30 ساله بودند؛ یکی از آنها دستش را به گردن من انداخت و قصد خفه کردن مرا داشت و نفر دوم اقدام به زدن اسپری فلفل به صورت و چشمانم کرد؛ در دست همه آنها چاقو بود و من از ترس جان خود هیچ مقاومتی در مقابل آنها نمی کردم.

ادم ربایان تهران

باند راهزنان دستگیر شدند

آنها بعد از پیاده من از داخل نیسان، مرا به داخل یک دستگاه خودرو پژو 405 تیره رنگ برده و اقدام به بستن دست و پا و چشمان من کردند؛ مدتی در حرکت بودیم تا نهایتا مرا در همان وضعیت به بیرون از ماشین انداختند؛ زمانیکه موفق به باز کردن دست و پا و چشمان خود شدم، متوجه شدم که در بیابان های اطراف واوان هستم. همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده محموله فرش، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سلسله اقدامات پلیسی خود در شناسایی و دستگیری متهمین تحت تعقیب اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای در ارتکاب سرقت ها خشن محموله به نام صالح. ز (متولد 1364) که پس از دستگیری همدستانش در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از مخفگیاهش در شهرستان گلستان متواری شده، مجددا اقدامات مجرمانه خود درخصوص سرقت های خشن محموله را از سر گرفته است.

بررسی سوابق «صالح.خ» نشان داد که وی از سال 1385 تاکنون، 15 بار به اتهام ارتکاب مختلف بویژه سرقت دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر برادر وی به نام «اژدر» به اتهام ارتکاب سرقت های خشن محموله دستگیر شده و در حال حاضر در زندان به سر می برد. با توجه به اطلاعات دقیقی که از اقدامات مجرمانه صالح و دیگر اعضای خانواده اش در ارتکاب سرقت های خشن محموله وجود داشت و همچنین با بهره گیری از اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که صالح اینبار با همراهی دو تن از برادرانش به نام های «بهروز» و «راسم» و با همدستی تعدادی از بستگان نزدیک خود مجددا گروه جدیدی از سارقین خشن محموله را تشکیل داده است؛ نهایتا با شناسایی تصویر صالح به عنوان یکی از سارقین محموله ی فرش توسط راننده نیسان، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت اخیر نیز توسط صالح و همدستانش انجام شده است.

همزمان با ادامه تحقیقات پلیسی جهت شناسایی کامل و دقیق این گروه از سارقین خشن محموله و مخفیگاه هایشان، شکایت مشابه دیگری اینبار درخصوص سرقت خشن محموله برنج به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد؛ راننده یک دستگاه کامیون که سارقین به همان شیوه مشابه اقدام به سرقت 11 تن محموله برنج، ربایش و رها نمودنش در بیابان های اسلامشهر کرده بودند، در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت:«پس از رسیدن به تهران، در اتوبان شهید یاسینی در حرکت بودم که یک دستگاه خودرو پژو 405 اقدام به مسدود نمودن مسیر حرکتم کرد. آنها پس از بستن مسیر حرکت، با چاقو و قمه به سمت من حمله ور شده و پس از بستن دست و پاهایم مرا زیر صندلی پشت راننده پژو قرار داده؛ به مکان نامعلومی منتقل و جداگانه کامیون حامل محموله برنج را نیز سرقت کردند».

سرانجام با انجام اقدامات ویژه پلیسی، مخفیگاه تمامی اعضای گروه سارقین خشن محموله در شهرستان بهارستان، رباط کریم، اسلامشهر، گلستان و شهریار شناسایی و در ساعت 5 بامداد روز بیستم آذر96 عملیات دستگیری متهمین آغاز و طی چند عملیات همزمان، تمامی اعضای گروه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه های آنها بویژه انباری متروکه در منطقه خیرآباد شهرستان اسلامشهر، قسمتی از اموال مسروقه از جمله لاستیک خودروهای سنگین، برنج، احشام، آهن آلات و ... کشف و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. متهمین در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مسروقه بودن تمامی اموال مکشوفه اعتراف کرده و عنوان داشتند که سرقت های مشابهی در مبادی ورودی و خروجی شهر تهران به ویژه در اتوبان آزادگان، یاسینی، رجایی و همچنین محدوده مناطق فردیس، جاجرود، چیتگر، خاورشهر و ... داشته اند.

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:«در حال حاضر رسیدگی به پرونده اخیر در مراحل ابتدایی آن بوده و اقدامات پلیسی جهت شناسایی سرقت های مشابه و دعوت از شکات و مالباختگان در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است». 

باند راهزنان و ادم ربایان تهران دستگیر شدند

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از تی نیوز/ی
وبگردی