ارتباط قبل از ازدواج
درحالی که روابط قبل از ازدواج دختران و پسران در جامعه سبب بروز مشکلات جدی جبران ناپذیر برای آنها می شود،گفت و گوی والدین و فرزندان در این زمینه کم و اطلاع رسانی نسبت به خطرات آن ضعیف است.

می ترسم خانمم ارتباط نامناسب قبل از ازدواجم را بفهمد

روابط آزاد و بدون مجوز شرعی بین دو جنس مخالف در هیچ یک از ادیان آسمانی پذیرفته نیست و دین اسلام هم به وجهی دقیق و آسیب شناسانه این نوع روابط را منع کرده است.

جوانی 32 ساله ام با شغل آزاد و از نظر اقتصادی، فرهنگی و خانوادگی در سطح متوسط هستم. شش ماه پیش با دختری عقد کردم و از همه نظر با هم خوبیم ولی من قبل از ازدواج با دختری حدود یک سال و نیم آشنا بودم و بعد از مدتی به شدت پشیمان شدم چون اصلا آدم درستی نبود. حالا با این که نزدیک شش ماه است هیچ ارتباطی با او ندارم، گاهی آن دختر با ایجاد مزاحمتی که دارد، باعث استرسم می شود و نگرانم که خانمم بفهمد و بدبین شود.
خوشحالم که از ازدواج فعلی تان راضی هستید و این که نمی خواهید مزاحمت های آن خانم باعث کدورت یا مشکلی در زندگی فعلی شما بشود، کاملا طبیعی و به جاست. مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که این مسئله نیازمند رفتاری کاملا قاطعانه از سمت شماست.

رفتار قاطعانه با ارتباط قبل از ازدواج یعنی چه؟

قاطعیت یعنی حمایت کردن از حق و عقیده خود بدون این که به حق و عقیده دیگران تجاوزی شود و ابراز وجود مناسب یعنی بیان هرگونه احساسی به طرف مقابل بدون احساس اضطراب.

ارتباط قبل از ازدواج

روابط پسر و دختر قبل از ازدواج

به هیچ وجه باج ندهید
اولین رفتار قاطعانه این است که شما هر راه ارتباطی با او را که می تواند برای شما دردسرساز شود، مسدود کنید. منظورم شماره تلفن یا حضور در فضای مجازی است تا او نتواند پیغام بدهد یا زنگ بزند. این شماره ها را تعویض یا او را بلاک کنید تا راه ارتباطی تان قطع شود. یکی از رفتارهای اشتباهی که بعضی افراد انجام می دهند، این است که به دلیل ترس یا نگرانی، شروع به باج دادن به طرف مقابل می کنند. منظور از باج دادن یعنی مدام با فرد صحبت می کنند و گاهی حتی برای ممانعت از این که فرد مقابل عکس یا مدرکی برای همسرشان یا خانواده بفرستد، شروع به پول دادن یا ادامه صحبت می کنند که این رفتار بسیار اشتباه است. بهتر است این فرد اصلا متوجه نگرانی شما نشود تا از این طریق نتواند شما را کنترل کند. در ضمن و به طور صریح به این خانم اعلام کنید که من ازدواج کردم و نمی خواهم با شما هیچ گونه ارتباطی داشته باشم بنابراین اگر دوباره تماسی یا مزاحمتی داشته باشید، قانونی اقدام می کنم.
همسرتان را سربسته از این موضوع آگاه کنید

اما آخرین نکته ای که باید خدمت تان بگویم این است که اگر مزاحمت های این خانم خیلی نگران کننده است، می توانید همسرتان را با اشاره کوچکی آگاه کنید البته لازم نیست ماجرا را کاملا توضیح دهید. به طور مثال در همین حد بگویید که فردی در مکان هایی برایم مزاحمت ایجاد می کند، خواستم تو هم بدانی تا اگر زمانی مسئله ای به وجود آمد، افکار منفی یا سوءتفاهمی برایت پیش نیاید.

چه کنم تا ارتباط قبل از ازدواجم مشکل ساز نشود

56
این مطلب مفید بود ؟60
برگرفته از خراسان -/ ر /
وبگردی