بلیط هواپیما
خرید بلیط هواپییما ارزان از جمله نکات مهم می تواند باشد که در یک سفری تفریحی و یا کاری قابل توجه و پیگیری است..

انتخاب بلیط ارزان هواپیما

چه اهل مسافرت با هواپیما باشید و چه به خاطر کارتان زیاد پرواز کنید، باز هم خرید بلیط هواپیما ارزان برای شما مهم و مطلوب است. چه کسی است که نخواهد در هزینه های سفرش صرفه جویی کند و با بودجه کمتری بلیط هواپیما مورد نظرش را خریداری کند؟ مخصوصا در شرایط اقتصادی امروز که هزینه خرید بلیط هواپیما بخش بزرگی از بودجه یک سفر چند روزه را تشکیل می دهد.

اما پیدا کردن و خرید بلیط هواپیما ارزان این روزها کار آسانی نیست. چون عوامل مختلفی هم موجب گران شدن قیمت بلیط هواپیما شده اند و عوامل دیگری هم پیدا کردن و یافتن آن را برای مسافران و گردشگران دشوار کرده است. در این نوشته هم عوامل موثر بر گرانی قیمت بلیط هواپیما را بررسی می کنیم و هم توضیح می دهیم که چطور با ابزار جدیدی به نام سفرمارکت می تواند ارزان ترین بلیط هواپیما در کل کشور را پیدا کنید.
 

عوامل اقتصادی گرانی قیمت بلیط هواپیما

بلیط هواپیما تحت تاثیر عوامل مختلفی است و هر کدام از آنها با شدت و ضعف متفاوتی بر قیمت آن اثر می گذارند. هزینه سوخت یا بنزین هواپیما که تحت تاثیر بازار انرژی در جهان است، اولین عامل در تغییرات قیمت است. هزینه های تعمیر، نگهداری و تجهیزات هواپیما و خدمات فرودگاهی، بخشی دیگر از عواملی است که قیمت نهایی بلیط هواپیما را تعیین می کنند. همچنین تورم و هزینه های جاری، از نرخ مواد غذایی تا میانگین دستمزد نیروی انسانی نیز، روی صنعت هواپیمایی اثرگذار هستند.
 

چرا برخی پروازها گرانتر و برخی ارزانتر هستند؟

اما صرف نظر از عوامل کلی و بلندمدت، زمانی که شما در طول یک روز خاص به دنبال خرید بلیط هواپیما هستید متوجه می شوید که قیمت پروازهای مختلف به مقصد مورد نظر از یک فروشنده به فروشنده دیگر و در ساعت های مختلف روز متفاوت است. این تفاوت ها از کجا سرچشمه می گیرند؟
 
ساعت پرواز: شاید عجیب به نظر برسد ولی اینکه پرواز شما در چه ساعتی از زمین بلند می شود و چه ساعتی فرود می آید بر قیمت بلیط هواپیما موثر است. زیرا برای یک گردشگر مهم است که در چه ساعتی به مقصد می رسد، ساعت تحویل اتاق در هتل مورد نظرش کی است و مواردی از این دست.
 
فصل سفر: اگر کمی بلندمدت تر به موضوع نگاه کنیم متوجه می شویم در زمان های اوج سفر برای هر منطقه جغرافیایی، به سبب پیش گرفتن تقاضا از عرضه، قیمت بلیط هواپیما رشد می کند. مثلا برای جنوب ایران، زمستان فصل اوج سفر است و برای غرب ایران، تابستان فصل اوج گرفتن سفرها است.
 
شرکت هواپیمایی: شرکت های هواپیمایی یه به اصطلاح ایرلاین ها دارای مجموعه متفاوتی از هواپیماها و خدمات رفاهی در طول سفر هستند. شرکت های هواپیمایی که هواپیماهای مدرن تر و بهتری هستند و در طول سفر خدمات رفاهی بیشتری به مسافران می دهند، قیمت بلیط بالاتری دارند.
حاشیه سود و بهره وری آژانس های عرضه کننده:یک نکته مهم و اصلی دیگر این است که مسافران، بلیط هواپیما خود را مستقیم از ایرلاین ها خریداری نمی کنند. بلکه آژانس های مسافرتی و سایت های فروش آنلاین بلیط هواپیما به عنوان واسطه عمل می کنند. هر کدام از این شرکت ها و آژانس ها، دارای حاشیه سود و بهره وری عملیاتی متفاوتی هستند و همین روی قیمت نهایی که عرضه می کنند تاثیر می گذارد. برای نمونه آژانسی که هزینه کمتری دارد و بهره وری اش بالاتر است، ممکن است قیمت بلیط را ارزانتر از آژانس دیگری با حاشیه سود بالاتر عرضه کند.
 

چطور بلیط هواپیما را ارزان تهیه کنیم؟

در زمان رو به رو شدن با این پرسش، اولین پاسخی که به ذهن همه ما می رسد، «گوگل کردن» است. ما در اولین کار به جستجو در اینترنت می پردازیم. اما آنچه با آن مواجه می شویم شمار بسیار زیادی از سایت های خرید اینترنتی بلیط هواپیما و آژانس های مسافرتی است که برای پروازهای یکسان در طول روز، قیمت های متفاوتی را عرضه می کنند.
وقتی عوامل موثر بر قیمت بلیط هواپیما که در بخش قبل آوردیم را به این پرشماری سایت های مختلف متوجه می شویم که خرید بلیط هواپیما ارزان کار دشوار و گیج کننده ای شده است. شما باید صدها سایت مختلف را بگردید و زیر و رو کنید تا بهترین قیمت را پیدا کنید. اما باز هم نمی توانید روی آن حساب کنید. چون ممکن است در همین حین که در حال جستجو در بین سایت های مختلف هستید، آن پرواز خاص پر شود.

با سفرماکت بلیط هواپیما را ارزانتر از همه جا بخرید.

سفرمارکت یک ابزار نوین در بازار سفر و گردشگری است که توانسته این مشکل را برای مسافران و گردشگران برطرف کند. سفرمارکت یک بازار مجازی خدمات سفر است که آژانس های مسافرتی، سایت فروش اینترنتی بلیط هواپیما و به طور خلاصه همه عرضه کننده های معتبر و موفق بلیط هواپیما و تور مسافرتی، در آن خدمات خود را به صورت شفاف و رقابتی عرضه می کنند. به واسطه همین ویژگی، دیگر شما از گشتن در میان صدها سایت در گوگل بی نیاز می شوید. به این وسیله هم در زمان صرفه جویی می شود و هم شما سریع و آسان می توانید همه بلیط هواپیما موجود در بازار را به صورت مقایسه ای در یکجا ببینید و ارزان ترین و مناسب ترین بلیط هواپیما را انتخاب کنید.
علاوه بر این سفرمارکت دارای یک مجله گردشگری ارشمند است که در آن تمام نکات مربوط به سفر (شامل:برنامه سفر، راهنمای سفر، و جاذبه های دیدنی در آن موجود می باشد) کار با سفرمارکت بسیار آسان است. کافی مبدا، مقصد و تاریخ سفرتان را مشخص کنید و جستجو را انجام دهید. سفرمارکت به مانند یک موتور جستجو تخصصی سفر (search engine) عمل کرده و در یکجا و به صورت مقایسه ای، همه بلیط هواپیما های موجود در روز مورد نظر شما را برای شما گردآوری و نمایش می دهد. در نتیجه شما بدون استرس و به صورتی شفاف می توانید انتخاب مورد نظر خود را انجام بدهید و خریدی امن، ارزان و مطمئن داشته باشید. 
 

 

چگونه ارزان ترین بلیط هواپیما را در سفرمارکت پیدا کنیم؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی