ازدواج

جدیدترین آمار ازدواج در کشور اعلام شد

تاریخ انتشار : 17 خرداد 1398کد مطلب : 54385زمان مطالعه : 2 دقیقه
سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: سال گذشته 549 هزار و 861نفربه خانه بخت رفتند و ازدواج آن ها به ثبت رسید.

آمار ازدواج و طلاق در کشور

ایرنا: سیف الله ابوترابی  افزود:میانگین سن مردان در اولین ازدواج در سال گذشته 27 و نیم سال و میانگین سن ازدواج زنان در اولین ازدواج در سال گذشته 23.4 سال است. 

وی ادامه داد:میزان عمومی (ناخالص) ازدواج در سال گذشته هفت مورد به ازای هر هزار نفر است. 

ابوترابی در مورد پنج استان دارای بالاترین میزان عمومی ازدواج در سال گذشته نیز گفت:این استان ها شامل خراسان شمالی (9، 5)، اردبیل (8، 9) کردستان (8، 7)، لرستان (8، 6) و خوزستان (8، 6) هستند. 

وی افزود:استان دارای پایین ترین میزان عمومی ازدواج در سال گذشته شامل استان های سمنان (5، 3)، البرز (5، 5)، تهران (5، 6)، بوشهر (5، 7) و اصفهان (5، 7) است. 

ابوترابی تاکید کرد:گزارش آمار های رسمی ازدواج و طلاق به صورت تفصیلی اواخر خرداد ماه امسال اعلام خواهد شد. 

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت:اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال در دسترس عموم مردم است و بر پایه قانون و مصوبه شورای عالی آمار، سازمان ثبت احوال کشور مرجع رسمی آمار های ازدواج و طلاق است این آمار ها به تفکیک سال، سن و سایر اقلام مورد نیاز در وب سایت دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال در دسترس عموم مردم است. 

ابوترابی، ازدواج و طلاق را به عنوان مقوله های اجتماعی بخش عمده ای از آمار های تولیدی ثبت احوال برشمرد گفت:گام بزرگی در توسعه دولت الکترونیک در حوزه ثبت ازدواج و طلاق و تولید آمار های آن در سال 95 صورت گرفته است که اعلامیه های کاغذی از چرخه ثبت اعلام ازدواج و طلاق حذف شد و این دو رویداد به صورت برخط به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور منتقل می شود. 

وی تاکید کرد:بر اساس توصیه های بین المللی و اصول علمی، مقایسه مقادیر وقایع حیاتی در دو بازه مختلف بدون توجه به تغییرات ساختار سنی و دیگر مولفه های جمعیتی و نیز بدون توجه به تحولات اجتماعی، فرهنگی از روایت کافی برخوردار نیست؛ پس این قبیل مقایسه ها باید در بازه های سالانه یا چند ساله انجام شود.

انتهای پیام/م

جدیدترین آمار ازدواج در ایران اعلام شد

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب :
وبگردی