میوه خوردن کودکان

از چه زمانی به کودکان میوه بدهیم؟

کد مطلب : 35248زمان مطالعه : 1 دقیقه
شکی نیست که خوردن انواع میوه تاثیر بسزایی در سلامت و تندرستی دارد. به همین دلیل همان قدر که خوردن میوه برای بزرگسالان لازم و ضروری است، در کودکان هم اهمیت دارد.

سن شروع میوه خوردن در کودکان

از 6 ماهگی و با آغاز تغذیه تکمیلی که نوع غذا خوردن کودک از حالت مایع به لعابی، پوره، پوره سفت و غذای سفره تغییر می کند، تغییرات تکاملی برای دریافت مواد غذایی در کودک ایجاد شده و بنابراین تنوع مصرف خوراکی ها هم شروع می شود اما این تنوع با مقدار کم یعنی یک قاشق مربا خوری شروع شود تا بدن نوزاد آنزیم لازم برای هضم را داشته باشد.

اما از آنجایی که ممکن است کودکان زمینه حساسیت به میوه داشته باشند، باید مصرف را با میوه هایی شروع کرد که زمینه ایجاد حساسیت ندارند. بهترین میوه ای که در چند هفته ابتدایی آغاز تغذیه تکمیلی می توان وارد برنامه غذایی کودک کرد، آبمیوه رقیق است که به تدریج به غلظت آن افزوده می شود.
سن شروع میوه درکودکان
در مورد سبزی ها هم بهتر است تغذیه با آب هویجی که با آب سیب مخلوط شده آغاز شود، تا اینکه به تدریج و با بزرگ شدن کودک می توان میوه ها را به صورت پوره و بعد تکه های کوچک در روند افزایش جویدن و بلعیدن وارد برنامه غذایی کودک کرد. آخرین میوه ای که در این روند باید وارد برنامه تغذیه ای او شود، مرکبات است. زیرا مرکبات ممکن است حساسیت زا باشند. تنها انتخاب موجود در میان مرکبات «آب لیموشیرین» است که میزان حساسیت زایی آن از دیگر انواع مرکبات کمتر است.

از چه زمانی به کودکان میوه بدهیم؟

58
این مطلب مفید بود ؟80
برگرفته از زندگی آنلاین-/ر
وبگردی