از چه سنی برای کودکان موبایل بگیریم؟
از چه سنی برای کودکان موبایل بگیریم؟ آیا استفاده از موبایل و تبلت برای کودکان در سنین پایین خطرناک است ؟ برای اینکه بدانید بهترین سن خرید تلفن همراه و تبلت چه سنی است با ما همراه باشید.

از چه سنی برای کودکان موبایل بگیریم؟

 بسیاری از والدین فکر می کنند که گوشی تلفن همراه مثل لوازم مورد نیاز دیگر برای کودکانشان مهم و ضروری است و این وسیله را به نوعی راه و دلیلی برای به روز بودن کودکانشان می دانند. انها بر این باورند که کودکشان از این طریق راحت تر با دیگران ارتباط برقرار می کند و با دنیای بیرون خود به راحتی رابطه ایجاد می کند اما غافل از اینکه آنها کودکانشان را از دنیای زنده جدا ساخته و وارد دنیای مجازی می کنند که به راحتی ذهن کودکان را کنترل می کند.

براساس جدیدترین مطالعات توسط الیزابت ال کی از کارشناسان مرکز بریدجواتر از هر5 کودک یکی از انها بعد از سن 8 سالگی صاحب گوشی تلفن همراه و یا تبلت شده اند. مطالعات او در ماساچوست بین 20.000 کودک انجام شده و طبق ان در حدود 20 درصد پسران و 18 درصد از دختران بعد از اتمام سال سوم دوره ی ابتدایی خود گوشی تلفن همراه خریداری کرده اند.
 
بهترین سن خرید موبایل برای کودک
 

سن مناسب گرفتن موبایل برای کودکان

 
این درصد بعد از اتمام دوره ی ابتدایی در دختران 39 و پسرا 83 درصد شده است که یک زنگ خطر بزرگ برای والدین است. این محقق می گوید که انیشتن هشدار داده بود که :من از روزی می ترسم که تکنولوژی از تعامل انسانی پیشی بگیرد. چنین روزی، جهان نسلی از احمق ها خواهد داشت.
 
 
این محقق می گوید زمانی که از والدین می پرسیم که به نظر شما این سنین پایین مناسب استفاده از تلفن همراه هستند یا نه متاسفانه هیچ یکینمی توانند پاسخ درستی داشته باشند.
 
شاید بهترین سن برای خرید گوشی برای فرزندان، دوره دبیرستان باشد. دختر و پسر در این سن دیگر کودک نیستند و می توانند تا حدی خوب را از بد تشخیص دهند. البته لازمه این امر آن است که پدر و مادر با ارائه مشورت های دقیق به فرزندشان او را همراهی کنند.
 

از چه سنی برای کودکان موبایل بگیریم؟

2544
این مطلب مفید بود ؟221323
منبع : نمناک /ن
وبگردی