استرس کودکی
استرس کودکی تأثیر زیادی در فشار خون بالا در دوران بزرگسالی دارد که طبق نظر کارشناسان حتی والدینی که در جوانی فشار خون بالا دارند باعث می شود خطر ابتلا به فشار خون در کودکان آنها بالا برود

استرس کودکی و فشار خون در بزرگسالی

بعضی کودکان ممکن است بسیار کلافه باشند و حالات آنها کاملاً طبیعی به نظر بیاید. و بعضی ممکن است حالات مختلفی بروز دهند؛ که می توان به تغییر الگوی خواب و بیداری و یا برگشت به رفتارهای خردسالی(مکیدن انگشت شصت، خیس کردن رخت خواب، چسبیدن به والدین و ...) اشاره کرد.

استرس کودکی

استرس دوران کودکی خطر ابتلا به فشار خون در بزرگسالی

 

محققان دریافتند داشتن والدین مبتلا به فشارخون بالا در سنین نسبتا جوانی نیز موجب افزایش ریسک ابتلا به فشارخون بالا در کودک می شود.

کودکان قرارگرفته در معرض استرس بسیار در معرض مشکلات تنظیم کننده فشارخون در سنین بالاتر قرار داشتند.

شائویانگ سو، استادیار دانشگاه آگوستا جورجیا، در این باره می گوید:«در افراد گروه که فاقد استرس در سنین پایین بودند، میانگین سطح فشارخون دیاستولیک در حدود 60 است. اما افرادی که در محیطی پراسترس قرار دارند، ممکن است میزان فشارخون شان تا 65 برسد که این اختلاف بسیار قابل توجه است.»

فشارخون دیاستولیک عدد پایینی و فشارخون سیستولیک، عدد بالایی است.

محققین همچنین دریافتند اگر والدین قبل از سن 55 سال مبتلا به فشارخون شوند، احتمال ابتلا فرزند به فشارخون بالا نیز بیشتر است.

به گفته محققان می توان با مواردی نظیر تغذیه سالم، ورزش، ترک سیگار، ترک الکل و کاهش میزان استرس فعلی بر عوارض استرس دوره کودکی فائق آمد.

استرس کودکی باعث فشار خون در بزرگسالی می شود

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از عصر ایران/ی
وبگردی