استرس
از بیماری های روانی تا صدمات قلبی و سرطان پستان همه اینها بیماری هایست که استرس و اضطراب با بدن ما می کند.

عوارض استرس ، نشانه های خاموشی که باعث میشود شما بیمار شوید

میدانید که استرس جسم و روح شما را به سمت نابودی خواهد کشاند ، نابودی که حاصل بیماری هایی است که براثر این بخش از زندگی های امروزی به وجود می آید . در مورد روش های درمان و رفع استرس در بخش سلامت نمناک بسیار گفته ایم و در ادامه همان مطالب در این بخش قصدداریم عوارض استرس را برایتان بگوییم.

عوارض بیماری استرس

کهیر میزنید:
اگر بطور ناگهانی دچار برآمدگی های قرمز همراه با خارش شدید ،ممکن است دچار تنش شده باشید ،وقتی بدن شما بیش از حد استرس را تجربه میکند ( به مدت کوتاه یا طولانی مدت)سیستم ایمنی شما ضعیف میشود و بدن شما برای مبارزه با بیماری شروع به ترشح شیمیایی هیستامین میکند اگر استرس از بین نرفته باشد، اساسا یک واکنش آلرژیک ایجاد میکند ،.و کهیر بسیار زیاد را توسعه میدهد.زمانی که سیستم ایمنی شما با استرس ضعیف شده است، پوست شما نیز میتواند به چیزهایی که هیچ موقع حساس نبودید مانند صابون ، سرما یا گرما، لوسیون ها، و یا مواد شوینده تحریک شود .

چه باید کرد؟
یک حوله خنک و مرطوب در منطقه آسیب دیده قرار دهید. اگر این کار عمل نکرد ، از آنتی هیستامین استفاده کنید.
 
عوارض استرس
کهیر زدن بخاطر استرس و درمان آن
 

استرس زیاد چه عوارضی دارد؟

افزایش و  کاهش وزن بخاطر استرس

استرس باعث ترشح هورمون کورتیزول میشود که توانایی بدن شمارا برای پردازش قند خون تضعیف میکند.و متابولیسم چربی ، پروتین و کربوهیدرات را تغییر میدهد که میتواند منجر به افزایش و یا کاهش وزن شود.دکتر شانالیواین ، مراقبت های اولیه پزشک و مدرس کلینیکال پزشکی از دانشگاه ایکان در کوه سینا در شهر نیویورک میگوید:استرس میتواند باعث رو آوردن افراد به رفتارهای ناسالم مثل پرخوری و یا کم خوری شود.

چه باید کرد؟
خوراکی های مختصر مثل آجیل. اگر دچار کم خوری شدید، پروتین به شما کمک میکند و اگر پرخوری دارید،فیبر به شما کمک میکند.
 

شما همچنان سردرد دارید:
اگر هیچ موقع از سردرد رنج نمی برید اما بطور ناگهانی سرتان شروع به تیر کشیدن میکند ، ممکن است شما بسیار تحت استرس باشید ، استرس مواد شیمیایی را آزاد میکند که میتواند باعث تغییر در اعصاب و رگ های خونی مغز شود که موجب سردرد شود. مستعدین میگرن؛ استرس میتواند آنها را تحریک کند و یا میگرن انها را بدتر کند. همچنین برای ماهیچه های شما معمولی است که تحت تاثیر قرار بگیرند. وقتی شما دچار استرس میشوید ،خود این باعث سر درد میشود.

چه باید کرد؟
اگر نمی خواهید ایپوبروفن بخورید ، هنگام شروع سردرد سعی کنید از روغن استوخودوس یا روغن نعنا فلفلی را بر روی شقیقه هایتان استفاده کنید.
 
استرس زیاد چه عوارضی دارد

 درمان سردرد با استوخودوس

استرس باعث چه بیماری هایی می شود

شکم شما اوضاع بدی به خود می گیرد:

استرس میتواند عملکرد دستگاه گوارش شما را به چند طریق بهم بریزد. میتواند باعث شود بدن شما اسید گوارشی بیشتری تولید کند، و باعث سوزش سر دلتان شود که باعث ایجاد گاز و نفخ شود و حتی میتواند تعداد دفعات انقباض روده را افزایش دهد که منجر به اسهال و کمر درد می شود.

چه باید کرد؟
آنتی اسید بدون آنتی بیوتیک مصرف کنید ، یا نوشیدنی چای زنجبیل را امتحان کنید.
 

همیشه سرما خورده اید:
استرس سیستم ایمنی را سرکوب میکند و باعث میشود شما راحتتر مریض شوید. و مبارزه با مشکلات سختتر میشود، وقتی مردم استرس دارند مریض میشوند این میتواند سرماخوردگی یا التهابات سرماخوردگی را ایجاد کند که به دلیل اینکه سیستم ایمنی نمیتواند ویروس ها را سرکوب کند، ایجاد میشود ، دکتر لوین محقق دانشگاه کارنگی در پیتسبورگ ،داوطلب مبارزه با بیماری های عفونی، داوطلبانی را با ویروس های عفونی آلوده میکنند. کسانی که بیشتر با استرس مواجه بودند، دوبرابر بیشتر در مقابل کسانی که مشکلات کمتری داشتند، مریض شدند.

چه باید کرد؟
یک مطالعه ای نشان داده که مکمل های روی یا لوزنجر میتواند طول سرماخوردگی را حدود یک روز کوتاه کند. البته اگر در طول 24 ساعت بعد از احساس بیمار شدن مصرف شود مراقب تمرینات منظم و خواب کافی میتواند به شما برای کم کردن استرس و تقویت سیستم ایمنی کمک کند.
 
بیماری های ناشی از استرس
استرس باعث چه بیماری در ما میشود؟

بیماری های ناشی از استرس

شما همیشه روی پوست صورت و بدنتان جوش دارید:
شما فکر میکنید که آکنه کابوس دوره نوجوانی است ولی اگر بطور ناگهانی صورتتان پر از جوش شده، استرس میتواند دلیل این شیوع باشد. زمانی که شما دچار استرس میشوید بدن شما هورمون بیشتری ترشح میکند مثل کورتیزول که باعث ایجاد کیست های پوستی برای تولید چربی بیشتر میشود این چربی بیشتر میتواند وارد فولیکول های مو به دام انداخته شود که همراه با کثیفی و سلول های مرده پوست تولید جوش میکند.

چه باید کرد؟
کرم های موضعی شامل بنزوئیل پروکسید یا سالیسیلیک اسید میتواند آکنه را ازبین ببرد ،اگر بطور منظم استفاده شود.
به عنوان یک رویکرد طبیعی تر ، صورتتان را با چای سبز یا تیکه های خالص آلوئه ورا بشویید. خواص آنتی باکتریال این ها میتواند باعث افزایش بهبودی شود.

مغز شما احساس بدی دارد:
استرس میتواند ذهن شما را هم بیمار کند، مقدار زیادی از هورمون استرس کورتیزول میتواند تمرکز را سختتر کند و مشکلات حافظه ایجاد کند ، همچنین باعث اضطراب و افسردگی شود دکتر لوین.

چه باید کرد؟
تازمانی که تمرکز خود را دوباره بدست بیاورید ، ریلکس کنید. تمرین کنید چشماتون رو ببندید و به ارامی نفس بکشید، دم و بازدم ، فقط روی تنفستون تمرکز کنید.
 

موهای شما میریزد:
از بین رفتن تارهای اندکی از مو عادیست.(فولیکول موهای قدیمی با جدیدها در ژول زمان جایگزین میشوند) اما استرس میتواند این چرخه را مختل کند ، استرس قابل توجه تعداد زیادی از فولیکول های مو را وارد فازی بنام فاز استراحت میکند و چند ماه بعد ان موها خواهد ریخت، به گفته مایو کلینیک. استرس همچنین میتواند باعث حمله سیستم ایمنی بدن به فولیکول های نچمو شما سود که در نتیجه منجر به ریزش مو میشود.

چه باید کرد؟
صبور باشید. هنگامی که سطح استرس سما به حالت نرمال برگردد موهای شما مجددا شروع به رسد خواهد کرد.

 

استرس ، استرس عامل اصلی این بیماری ها است

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ک
برچسب :
وبگردی