نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل راهنمای استفاده از اینستاگرام + تصاویر
راهنمای استفاده از اینستاگرام ، اینستاگرام
اگر تاکنون با شبکه اجتماعی اینستاگرام کار نکرده و روش کار با این نرم افزار را نمی دانید با ما همراه باشید تا روند کار با محبوب ترین اپ اشتراک گذاری تصاویر در دنیا را با هم فرا گیریم.

راهنمای کامل استفاده از اینستاگرام

نرم افزار و یا شبکه اجتماعی اینستاگرام  در سال 2010 به وجود آمد که دنیای عکس و فیلم ،سلفی و شبکه اجتماعی را متحول ساخت.اگر تاکنون با شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام کار نکرده و روش کار با این نرم افزار را نمی دانید با ما همراه باشید تا روند کار با محبوب ترین اپ اشتراک گذاری تصاویر در دنیا را در دگوشی های هوشمند با هم مرور کنیم.

روش های ثبت نام یا ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام:

پس از اجرای برنامه اینستاگرام، سه گزینه برای ثبت نام و ورود ظاهر خواهد شد.

 
آموزش اینستاگرام
ایجاد حساب اینستاگرام
 

Register with Facebook:

زمانی این گزینه را انتخاب می کنید که حساب کاربری فیس بوک داشته و قصد دارید که حساب کاربری اینستاگرام را به آن متصل نمایید. با انتخاب این گزینه صفحه دیگری مانند شکل زیر باز خواهد شد که کلمه کاربری و رمز عبور فیس بوک را از شما خواهد پرسید که با وارد نمودن آن، به راحتی حساب اینستاگرام شما فعال خواهد شد.
 

Register with Email:

راه دوم برای ثبت نام، انتخاب این گزینه و معرفی یک آدرس ایمیل معتبر می باشد. در ادامه روش ثبت نام از این طریق به طور کامل توضیح داده خواهد شد.
 

Log In: 

این گزینه را زمانی انتخاب خواهید کرد که قبلا حساب کاربری را ایجاد نموده اید و می خواهید وارد اینستاگرام شوید.
 
مراحل ثبت نام در اینستاگرام:
اگر برای ثبت نام از گزینه ثبت نام با ایمیل (Register with Email) را انتخاب کنید، صفحه زیر باز خواهد شد: 
 
آموزش اینستاگرام
ثبت نام در اینستاگرام
 
اطلاعات خواسته شده که شامل نام و نام کاربری،رمز و تلفن را کامل کرده و دکمه تیک را بزنید.
 
آموزش اینستاگرام
تکمیل اطلاعات خواسته شده 
 
در این مرحله آدرس ایمیل باید توسط تائید شود.
در ادامه به شما پیشنهاد می دهد که دوستان خود در فیس بوک که از اینستاگرام  استفاده می کنند را پیدا کنید.
 
اجازه دسترسی به اینستاگرام برای جستجو در دفترچه تلفن
 
با انتخاب این گزینه صفحه ای مانند شکل زیر باز خواهد شد که با انتخاب گزینه + در سمت راست هر نام، می توانید آن ها را دنبال (Follow) کنید . منظور از دنبال یا فالو کردن این است که یعنی می توانید عکس ها و فیلم های به اشتراک گذاشته شده آن ها را ببینید. البته درخواست دنبال کردن شما باید توسط آن ها مورد پذیرش قرار گیرد.
با زدن دکمه پیکان آبی رنگ بالا، به صفحه ای به شکل زیر و با عنوان Suggested Users منتقل خواهید شد که به صورت تصادفی نام و نمایه اشخاصی که در اینستاگرام عضو هستند را به شما نشان می دهد که در صورت تمایل می توانید وارد صفحات آنها شده و آن ها را نیز دنبال کنید.
 
آموزش اینستاگرام
همراهی دوستانتان در اینستاگرام
 
برای اتمام کار، گزینه Done بالای صفحه را انتخاب نمائید. 
ثبت نام شما در اینستاگرام به پایان رسیده و شما یک حساب کاربری را در این شبکه برای خود ساخته اید.
پروفایل های اینستاگرام به صورت پیش فرض در حالت Public یا عمومی قرار دارند؛ به این ترتیب هر کسی با داشتن نام کاربری اینستاگرام شما قادر خواهد بود تصاویرتان را ببیند. اما اگر نمی خواهید به همه این اجازه را بدهید می توانید با ورود به دکمه اول از سمت راست و انتخاب Edit your profile و سپس تیک زدن Posts are Private تصاویرتان را خصوصی کنید. به این ترتیب تنها افرادی که با اجازه شما اکانت تان را دنبال می کنند (Followerها) می توانند تصاویرتان را ببینند
 
آموزش کار با اینستاگرام:
برای کار با اینستاگرام کافیست که شما را با 5 دکمه یا آیکون اصلی این برنامه آشنا کنیم:
 
آیکون Home:

 
آموزش اینستاگرام

 
انتخاب این گزینه، شما را به صفحه خانگی این برنامه منتقل خواهد کرد. در این صفحه آخرین به روزرسانی های دوستان تان و صفحاتی که آن ها را دنبال می کنید را می توانید ببینید. 
 
آیکون Explore:

 
آموزش اینستاگرام

 
در این صفحه عکس ها و ویدئوهای محبوب و پربازدید از کاربران مختلف را می توانید ببینید.
 
آیکون Camera:

 
آموزش اینستاگرام

 
 
با انتخاب این آیکون دوربین گوشی هوشمند شما فعال شده و می توانید با استفاده از آن، عکس یا ویدئوی خود را گرفته و به راحتی آن را به اشتراک بگذارید. 
 
آیکون News:

 
آموزش اینستاگرام

 
این صفحه شامل دو قسمت خواهد بود:
Following:در این صفحه قادر خواهید بود آخرین فعالیت افرادی که آنها را دنبال می کنید را ببینید. یعنی این که آنها چه عکس ها یا ویدئوها را لایک کرده اند.
You:در این قسمت عکس ها یا ویدئوهایی که اضافه کرده اید و افراد دیگر آن ها را لایک کرده اند نمایش داده می شوند. همچنین روند دنبال کردن صفحه شما توسط افراد دیگر نشان داده می شود.
 
آیکون Profile:

 
آموزش اینستاگرام تنظیمات اینستاگرام راهنمای استفاده از اینستاگرام

 
کلیه تنظیمات عمومی و خصوصی حساب کاربری یا پروفایل شما در این قسمت انجام می شود. همچنین در قسمت بالایی این صفحه، تعداد و صفحه پست های شما (posts)، تعداد و افراد دنبال کننده شما (followers) و همچنین تعداد و افرادی که شما آنها را دنبال می کنید (following) نشان داده می شوند. 
 
وارد کردن تصاویر و ویدئو در اینستاگرام
برای وارد کردن تصاویر در اینستاگرام روی آیکون دوربین (camera) کلیک کنید و بعد از کلیک کردن دو حالت برای شما به نمایش در می آید. روش اول تصویربرداری توسط دوربین گوشی در همان لحظه است و روش دوم وارد کردن تصاویری که در گالری تصاویر شما از قبل وجود دارد.
اینستاگرام برای گرفتن تصاویر به صورت پیش فرض از دوربین اصلی یا همان دوربین عقب گوشی شما استفاده می کند و در صورتی که دستگاه شما از دوربین جلو پشتیبانی می کند، می توانید از این دوربین هم استفاده کنید. مزیت دوربین جلو در این اپ این است که شما می توانید بدون ترک محیط اپ تصاویر خود را گرفته و همان لحظه تصویر را برش دهید و تصویر را در اینستاگرام منتشر کنید.
 گذاشتن فیلم در اینستاگرام
به اشتراک گذاشتن تصاویر در اینستاگرام
 
وقتی عکس مورد نظرتان را گرفتید وارد صفحه افکت ها می شوید و می توانید در پایین صفحه افکت مورد نظرتان را انتخاب کنید و از دکمه های بالای صفحه برای افزودن قاب، قابلیت Tilt-shift، چرخاندن تصویر و … استفاده کنید.
 
اینستاگرام همچنین اخیراً قابلیت به اشتراک گذاری فیلم ها را نیز فراهم کرده و با فشردن دکمه دوربین فیلم برداری تا 15 ثانیه به صورت مداوم فیلم برداری کنید و یا چندین قطعه را به هم بچسبانید. ویدئوها را هم می توانید مانند تصاویر با افکت های خاصی زیباتر کنید.
 
در صفحه بعد می توانید توضیحی برای تصویرتان بنویسید و در این توضیح از هش تگ ها استفاده کنید. با قراردادن علامت # پیش از یک کلمه (مثلاً #باران) آن کلمه لینک می شود و اگر کسی در اینستاگرام هش تگ باران را جستجو کند تصویر شما را خواهد دید. 
 
همچنین در قسمت تصاویر (و یا نظرات) می توانید با قرار دادن علامت # پیش از نام کاربری شخص خاصی از دوستانتان او را اصطلاحاً Mention کنید تا هشداری برای شخص ارسال شود. 
اگر تصویر شما یک عکس دسته جمعی است می توانید با انتخاب Add people و لمس چهره های اشخاص آن ها را تگ کنید. سپس می توانید تگ را با کشیدن و رها کردن جابجا کرده و یا با لمس حذف کنید.
 
گزینه Add to Photo Map مکان فعلی شما را به تصویر اینستاگرامتان اضافه می کند تا در قسمت نقشه تصاویر یا Photo Map دوستانتان بتوانند روی نقشه عکس هایی را که در جاهای مختلف دنیا گرفته اید مشاهده کنند.
 
تغییر عکس حساب کاربری در اینستاگرام:
برای اینکه عکس نمایه خودمان را در اینستاگرام تغییر دهیم بایستی از قسمت Profile بر روی عکس نمایه که در قسمت بالا سمت چپ مشخص است، کلیک نماییم که با انجام این کار شکل زیر نمایان خواهد شد:
آموزش اینستاگرام
تنظیمات پروفایل
 
گزینه Take Photo دوربین را فعال کرده و می توان عکس گرفته شده را به عنوان نمایه قرار دهید.
گزینه Choose from Library امکان انتخاب عکس های ذخیره شده از گالری گوشی را می دهد.
گزینه Import from Facebook امکان انتخاب عکس از حساب کاربری فیس بوک را (در صورتی که داشته باشید) می دهد.
گزینه Import from Twitter هم امکان انتخاب عکس از حساب کاربری توئیتر را (در صورتی که چنین حساب کاربری را داشته باشید) می دهد.
 

اعلان ها یا نوتیفیکیشن ها

 
از آن جایی که اینستاگرام را می توان به نحوی یک شبکه اجتماعی محسوب کرد اعلان هایی نیز برای آن پیش بینی شده است. با مراجعه به تنظیمات و انتخاب گزینه Push Notification Settings می توانید تنظیم کنید که هنگامی که فردی تصویر شما را لایک می کند، نظری می نویسد، شما را دنبال می کند و یا در عکسی تگ می شوید به شما اعلانی داده شود. همچنین در صفحه اصلی دکمه دوم از سمت راست مربوط به News یا اخبار است. در زبانه You می توانید این اعلان ها را ببینید و در بخش Following متوجه شوید که دوستانتان چه تصاویری را لایک کرده اند و یا چه کسانی را دنبال کرده اند.
 

ارسال به شبکه های اجتماعی

 
اگر می خواهید تصاویر اینستاگرام خود را در شبکه های اجتماعی هم به اشتراک بگذارید می تواند در قسمت تنظیمات گزینه Sharing Settings را انتخاب کرده و اکانت هایی مانند فیس بوک، توییتر، فلیکر، تامبلر و Foursquare را به آن اضافه کنید. سپس می توانید تنظیم کنید که در کدام قسمت از هر شبکه تصویر شما به اشتراک گذاشته شود. 

 

اینستاگرام ، راهنمای استفاده از اینستاگرام + تصاویر

منبع : نمناک-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 838 119
نظر کاربران
Fatemeh

Fatemeh

سلام،ببخشید من یه سوال داشتم اینستاگرامی که روی کامپیوتر نصب میکنیم دایرکت نداره؟ریکوست ها هم برامون نمیاد،نع؟

پاسخ دادن 96 29
بهروز

بهروز

سلام،توی اپلیکیشن اینستا شماره هایی که دارم میاره بالا اما از اسم ای دی هاشون متوجه نمیشم مال کیه...چطور میتونم بفهمم که این ای دی مال کدوم شماره از دفترچه تلفنم هست.....؟؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 112 44
ــــــــــــــــــــ

ــــــــــــــــــــ

سلام، برنامه اینستا بالا میاد و باز میشه ولی عکس و فیلم استوری نمیشه گذاشت مشکل از کجاست؟ ممنون میشم زودتر پاسخ بدید.

پاسخ دادن 35 9
سعیدوووو

سعیدوووو

سلام اینستا من گزینه لایو رو نداره و ننی تونم لایو بزارم اینستا رو هم به روز کردم

پاسخ دادن 17 14
سعید

سعید

سلام.من‌اینستاگرامم‌راپاک‌کردم‌چطوری‌میتونم‌صفحه‌خودم‌را‌ برگردونم.باتشکر

پاسخ دادن 66 32
....

....

سلام من اکانت قبلیمو دلیت کردم اما الآن با گوشی دوستم یه اکانت جدید رو درست کردم ولی گوشی خودم بالا نمیاره چرا؟؟؟

پاسخ دادن 17 9
محدثه

محدثه

منو دوستم هردو همدیگه رو بلاک کردیم حالا میخوایم رفع بلاک کنیم هیچکاری نمیتونیم انجام بدیم هر کاری کردیم اما نشد صفحه هامون کاملا سفید بالا میاد هیچی نشون نمیده.لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دادن 31 14
زیبا

زیبا

سلام من می خواستم بدونم که اگه کسی رو آنفالو کنی تو اینستا بازم می تونه به صفحه شخصیت دسترسی داشته باشه؟

پاسخ دادن 33 21
behnam

behnam

فالو ميكنم ناخوداگاه انفالو ميشه؟

پاسخ دادن 3 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف