اشتباهات دکوراسیون
اگر میخواهید اشتباهات دکوراسیونی اتاق خوابتان را رفع کنید و از شلوغی و نامرتب بودن آن خلاص شوید با ما همراه باشید.

رفع اشتباهات دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب در واقع محل آرامش و آسایش شماست. جایی که در آن استراحت می کنید، کتاب مورد علاقه تان را می خوانید و… بنابراین دکور این اتاق باید کامل و بدون نقص باشد و هیچ کم و کسری نداشته باشد. ادامه مطلب را بخوانید تا به اشتباهاتی که خیلی ها در دکور اتاق خواب مرتکب می شوند پی ببرید و آن را اصلاح کنید.

اتاق تان را مدام تمیز می کنید ولی به دلایل نامعلومی باز هم نامرتب و شلوغ به نظر می رسد. ممکن است دلیل این امر یکی از اشتباهات دکوراسیونی رایج باشد، بنابراین با رعایت موارد زیر می توانید تا حد زیادی این مشکل را حل کنید.

اشتباهات دکوراسیون

اشتباهات دکوراسیون اتاق خواب

نحوه آویختن پرده
شاید وسوسه شوید که پرده های اتاق را مستقیما از لبه پنجره آویزان کنید ولی این کار موجب کوچک تر بهنظر رسیدن پنجره و نمای کلی اتاق شود، همچنین اتاق را شلوغ تر نشان می دهد. در عوض تاجایی کهمی توانید چوب پرده را در نزدیکی سقف نصب کنید ، همچنین پرده ها چند سانتی متر پهن تر از قاب پنجره باشد، چرا که با این کار نمای کلی پنجره ها بزرگ تر به نظر خواهد رسید.
 
مرتب و خالی نگه داشتن کانترها
فقط به خاطر اینکه یک سطح صاف و خالی وجود دارد، بدین معنی نیست که باید آن را با وسایلمختلف پر کنید. تا جایی که می توانید از قرار دادن وسایل متعدد روی کانترها پرهیز کنید تا محیط مرتب تر به نظر برسد. برای مثال مخلوط کنی که فقط یک بار هر سه ماه یکبار استفاده می کنید را داخل کابینت جا دهید و نیاز نیست آن را روی کانتر آشپزخانه قرار دهید.
 
اجازه دهید نور به اتاق بتابد
اتاق های تیره به صورت طبیعی اتاق را شلوغ تر نشان می دهد و مهم نیست چقدر وسیله در آنوجود داشته باشد. برای روشن تر کردن محیط خود، می توانید یک آینه را به گونه ای در اتاق بیاویزید که منعکس کننده نور طبیعی خورشید باشد. دیگر ترفندها برای این کار می تواند شاملرنگ آمیزی اتاق به رنگ محو و روشن ، قرار دادن لامپ های رومیزی و زمینی در گوشه هایاتاق و انتخاب مبلمان رنگ روشن و تک رنگ برای اتاق است.
 
اشتباهات دکوراسیون

دکوراسیون اتاق خواب بهاری

پنهان کردن سیم ها
هیچ چیز بیشتر از سیم های درهم پیچیده اتاق را شلوغ نشان نمی دهد. تلویزیون، سیستم های بازی،لامپ و… همه نیاز به برق دارند و وقتی چندین وسیله برقی را به تعداد نامحدودی پریز وصل می کنید،به راحتی در هم تنیده شده و ظاهر نازیبایی به خود می گیرد. به جای آنکه مدام آنها را در پشت یک مبل پنهان کنید، سعی کنید به روش های دیگر آنها را از بهم ریختگی حفظ کنید.
 
چیدمان مجدد مبلمان
از این فکر که مبلمان ها را به سمت دیوار هل دهید، اجتناب کنید. این اشتباه متداول، منجر به ظاهربه هم ریخته اتاق شده و به دلیل خطوط قابل مشاهده کمتر، فضا کوچکتر نشان داده می شود.
 
مشکل کمبود جا دارید؟ نگران باشید. حتی اگر تنها چند سانتی متر کاناپه ها را از دیوار فاصله داده ویک صندلی متفاوت از بقیه را به آن اضافه کنید، تغییر زیادی مشاهده خواهید کرد. به صورت ایده آل بهتر است مبلمان حداقل 30 سانتی متر از دیوار فاصله داشته و حدود 90 سانتی متر فضای راه رفتنایجاد کنید.
 
فضایی برای استراحت چشمانتان باقی بگذارید
در طی سال ها مجموعه ای از مجسمه های سرامیکی جمع آوری کرده اید ولی اگر همه آنها را یکجا برای نمایش بگذارید، ظاهری شلوغ و بهم ریخته پیدا می کند، در عوض آنها را در گروه هایسه تایی به نمایش در آورید تا میز یا طاقچه شما مرتب به نظر برسد.

راه حل رفع اشتباهات دکوراسیون اتاق خواب + عکس

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از پرشین وی - بدونیم -/ح
وبگردی