اصغر فرهادی

سنگ تمام نیکی کریمی برای “اصغر فرهادی” + تصاویر

تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1397کد مطلب : 68109زمان مطالعه : 3 دقیقه
نیکی کریمی با حضور در جشنواره کن و تماشای فیلم همه میدانند ساخته اصغر فرهادی به تعریف و تمجید از این فیلم و شخصیت “اصغر فرهادی” پرداخت.

نیکی کریمی برای اصغر فرهادی سنگ تمام گذاشت

فیلم همه میدانند جدیدترین ساخته اصغر فرهادی در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و با استقبال خوبی مواجه شد. نیکی کریمی بازیگری که در جشنواره کن حاضر بود با انتشار پستی در اینستاگرامش به تعریف و تمجید از فیلم اصغر فرهادی و شخصیت او پرداخت.

تعریف و تمجید نیکی کریمی از اصغر فرهادی

فیلم همه میدانند

پنه لوپه کروز و خاویر باردم در فیلم اصغر فرهادی

نیکی کریمی با انتشار عکسی از فیلم اصغر فرهادی نوشت :فیلم سازی کار سختی است . خیلی هم سخت به خصوص وقتی ابعاد فیلم ات بین المللی میشود و همه به اصطلاح میخواهند ببینند که چه کرده ای همه میدانندِ فرهادی ، کَنِ امسال را افتتاح کرد واین یعنی کلی احساس خوب و خوب تَر آنکه می بینی و می شنوی که فیلم به شدت در گیشهِ سختِ فرانسه موفق بوده است . سینمای ما ، اقتصاد ، حیات و استقلالش به این توجهِ در گیشه آنهم در ابعادِ بین المللی احتیاج دارد . انگار بالاخره زمانِ آن رسیده که بجز نشانه های معرفتی و شاعرانگی که شاخصِ قابلِ اتکا و افتخارِ سینمای ماست ، جا برایِ ورود به سالن های سینما و بازارِ فیلم های ایرانی باز شود.

همه میدانند را چند روز پیش در کن دیدم.

یک پنه لوپه کروز و باردمِ عالی دارد و فرهادی با هوشمندی ، قلبِ اثرِ پلیسی _جنایی اش را به تیمِ پر انرژی و درخشانِ تیمِ بازیگری اش سپرده است و یک خانم هایده صفی یاری عالی ، با مونتاژی درخشان در چنین ژانری نیاز به یک مهندسی دقیق در اجزای قصه و شخصیت ها دارد و این تخصصِ فرهادی است . او باهوش تَر از آن است که بتوان در شاکله و ساختارِ چیده شده قصه فیلم اش بنیانی سُست پیدا کرد .

همیشه طرفدارِ جِسارت بوده ام و خوشحالم که فرهادی بدون محافظه کاری و با شجاعت به نوع سینمای خودش ادامه میدهد . در پایان باید به این مهم اشاره کنم که تقصیر ما ، طرفداران و حتی مخالفانِ احتمالی فیلم اش نیست اگر فیلم به فیلم انتظارمان از آثار او بالاتر می رود.

فیلم همه میدانند

خاویر باردم در فیلم همه میدانند اصغر فرهادی

داستان فیلم همه میدانند از زبان اصغر فرهادی : پانزده سال پیش به جنوب اسپانیا سفر کردم، در یکی از شهرها چند عکس از یک دختر روی دیوار دیدم و پرسیدم که کیست؟ به من گفتند که این بچه گم شده و خانواده اش به دنبال او می گردند. این اولین جرقه ای بود که سال ها در ذهنم ماند و به داستانم منجر شد.

داستان در یک شهرستان اتفاق می افتد و در مورد روابط بین اعضای آن شهرستان است، روابطی که اصلا از جنس مردم شهرنشین نیست؛ مردم شهرستان همدیگر را می شناسند چون جمعیتش لزوما کم است. همین مسئله داستانت را قوت می دهد، اگر قصه در شهر اتفاق می افتاد مسیر دیگری داشت چون مردمش راحت از کنار هم می گذرند. من علاقه داشتم که در لوکیشن فیلم را ضبط کنم و شهرستانی که رفتیم خیلی بهم کمک کرد. یکی از چیزهای لذت بخش پروژه بودنش میان آن همه مزرعه بود با جهان شهرستانی که مردمش بعد از ظهر در میدان شهر همدیگر را می بینند. نکته دیگر مواجهه ساده انگارانه کاراکترهای فیلم با موقعیت های پیچیده بود، و دقیقا قرار دادن پروتوگانیست قصه در این فضا سادگی را تقویت می کند.

فرهادی در پایان گفت:چیزی که من همیشه در هر کدام از فیلم هایم پررنگ می کنم، همان چیزی است که خودم و جهان امروز بیش از هرچیزی نیاز دارد:همدلی برای انسان ها در فراسوی مرزها و فرهنگ ها!

فیلم همه میدانند

پنه لوپه کروز و خاویر باردم در فیلم اصغر فرهادی

خاویر باردم و پنه لوپه کروز دو بازیگر اصلی فیلم همه میدانند را تشکیل میدهند.

پنه لوپه کروز و خاویر باردم

پنه لوپه کروز و خاویر باردم بازیگر فیلم همه میدانند

تعریف و تمجید نیکی کریمی از همه می دانند اصغر فرهادی

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی