کاهش وزن
بعضی از متداول ترین اطلاعات و شایعات نادرست تغذیه ای را که در مورد کاهش وزن رایج است، برای شما معرفی خواهیم کرد.

برای کاهش وزن نمی توان برای همه یک نسخه واحد پیچید

افرادی که با مشکل افزایش وزن و چاقی رو به رو هستند، سعی می کنند با روش های مختلف چربی های اضافه خود را آب کنند. گفته هایی وجود دارد که به عنوان راه های طلایی برای کاهش وزن بین مردم پخش شده است. برای همین برخی ها سعی می کنند با پیروی از این گفته ها وزن خود را کاهش دهند. به عنوان مثال بارها از گوشه و کنار شنیده اید که آب کرفس یک نوشیدنی موثر در حذف چربی های اضافی است!

اما آیا واقعا این گفته صحت دارد یا نه؟! به همین دلیل برای شما بعضی از متداول ترین اطلاعات و شایعات نادرست تغذیه ای را که در مورد کاهش وزن رایج است، برای شما معرفی خواهیم کرد.

عضو انجمن علمی طب سنتی ایران در گفت وگو یی در خصوص مصرف تخم کتان برای کاهش وزن، گفت:مطالعات بالینی نشان داده که تخم کتان در لاغری مؤثر است اما درکتاب های طب سنتی 4 نوع تخم کتان ذکر شده و به نوع خاص آن هیچ اشاره ای نشده است.
برهانی در پاسخ به این سوال که آیا مصرف کاهو یا آب آن در کاهش وزن موثر است یا خیر، گفت:کاهو سبب سردی معده شده و در درازمدت اشتها را زیاد می کند پس نمی تواند برای کاهش وزن مؤثر باشد.

کاهش وزن

تاثیر کاهو در کاهش وزن

وی در مورد درمان های طب سنتی برای میگرن، گفت:ما 28 نوع سردرد داریم که میگرن ترکیب چند نوع سردرد با یکدیگر است و فردی که میگرن دارد باید بر اساس وضعیت خاص مزاج، نوع غذای مصرف کرده و اصول اولیه تندرستی تحت درمان قرار گیرد و نمی توان یک نسخه واحد برای همه پیچید.
این متخصص طب سنتی در مورد درمان تنبلی تخمدان، گفت:تنبلی تخمدان ناشی از سردی مزاج و تجمع ماده سرد بلغم در دستگاه رحمی است و در این مشکل باید دستوراتی برای تقویت رحم و پاکسازی رحم داده شود. پاکسازی رحم با داروهای گرم صورت می گیرد اما هر فرد متناسب با وضعیت خود باید درمان های خاصی بگیرد.

درباره کاهش وزن ،میگرن و درمان تنبلی تخمدان بدانید

4.328
این مطلب مفید بود ؟244
برگرفته از قدس آنلاین-/ر
وبگردی