خواننده زیرزمینی

اعتراف رضا س خواننده زیرزمینی پس از دستگیری

تاریخ انتشار : 21 شهریور 1396کد مطلب : 56383زمان مطالعه : 4 دقیقه
پلیس آگاهی تهران بزرگ آخرین جزئیات از دستگیری خواننده زیرزمینی که به قصد سرقت اقدام به قتل مدیر یک استریو ضبط صدا کرده بود را اعلام کرد.

جزئیات جدید بازداشت خواننده زیرزمینی

در تاریخ نهم شهریورماه امسال خبر کشف جسد جوانی 24 ساله در یکی از استودیوهای ضبط صدا در شهرک ولیعصر تهران به مرکز پلیس 110 گزارش شد و در پی آن عوامل کلانتری و بازپرس ویژه قتل در محل حاضر شدند.

ساعت 16:00 مورخه 9/06/1396 و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک جنایت به کلانتری 153 شهرک ولیعصر اعلام شد.

آخرین جزئیات دستگیری رضا.س، خواننده زیر زمینی به اتهام قتل

پرونده در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با حضور مأمورین در محل و تأیید خبر اولیه ، بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل و پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد .
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

نحوه کشف جسد :

دوست و شریک کاری مقتول که با ورود به محل جنایت ( استریو ضبط صدا ) با جسد مقتول بنام پوریا ( 24 ساله ) روبرو شده بود ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت :"طبق روال هر روز ، ساعت 16:00 به دفتر کار خودمان در یک استریو ضبط صدا مراجعه کردم ؛ وارد دفتر شدم که ناگهان با جسد پوریا در داخل اتاق ضبط صدا مواجه شدم".

بررسی صحنه جنایت:

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بررسی صحنه جنایت اطلاع پیدا کردند که مقتول به علت اصابت شش گلوله ی شلیک شده از یک اسلحه کمری و از فاصله نزدیک به قتل رسیده است. در بررسی محل جنایت نیز مشخص شد که عامل یا عاملین جنایت بدون هرگونه فشار و یا تخریب وارد محل جنایت شده؛ همچنین هیچگونه آثار ضرب و جرحی نیز بر روی جسد مقتول شناسایی نشد که همگی این دلایل نشان از شلیک ناگهانی به سوی وی داشت.

شناسایی و دستگیری عاملان جنایت:

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی و بررسی صحنه جنایت اطلاع پیدا کردند که مقتول در ساعت 15:00 روز جنایت، جهت تنظیم قرارداد با یکی از خوانندگان زیرزمینی قرار ملاقات داشته است؛ لذا با شناسایی محل سکونت این شخص بنام "رضا.س" ( 18 ساله ) در منطقه مرتضی گرد، کارآگاهان به این محل اعزام و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که همزمان با تاریخ جنایت، "رضا.س" به محل سکونت خود مراجعتی نداشته است.

خواننده زیر زمینی

بازداشت خواننده زیرزمینی متهم به قتل

تحقیقات پلیسی جهت دستگیری "رضا.س" در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتا در ساعت 11:00 مورخه 20 شهریور 96، "رضا.س" در منطقه مرتضی گرد دستگیر و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت با همدستی یکی از دوستانش بنام مهدی.م (18 ساله) اعتراف کرد؛ مهدی.م نیز در ساعت 12:00 مورخه 20 شهریور 96، در منطقه مرتضی گرد، دستگیر و اظهارات دوست خود را تأیید کرد.

اعترافات عامل جنایت:

"رضا.س" که با شلیک 6 گلوله اقدام به کشتن مقتول کرده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:"بواسطه علاقه شدیدی که به خوانندگی داشتم ، از حدود دو سال پیش خوانندگی را به عنوان حرفه ی اصلی خود آغاز کردم ؛ اولین آهنگ خود را حدودا دو سال پیش در استریوی ضبطِ مقتول که آنزمان در منطقه مرتضی گرد بود ، تولید کردم ؛ همین موضوع زمینه آشنایی من با مقتول شد و پس از آن چند آهنگ دیگر با همکاری وی تولید کردم که آخرین آن مربوط به اسفندماه سال گذشته ( 1395 ) بود؛ از آن زمان دیگر اطلاعی از مقتول نداشتم تا اینکه حدود سه ماه پیش با مسافرت به غرب کشور ، یک قبضه اسلحه کمری تهیه کردم ؛ می دانستم که مقتول سیستم استریوی مجهزی در اختیار دارد ؛ تصمیم گرفتم تا این تجهیزات را سرقت نمایم ؛ موضوع را با یکی از دوستانم بنام مهدی در میان گذاشتم و او نیز با من همراه شد ؛ ساعت 15:00 مورخه 09/06/1396 ، بهمراه مهدی و طی قرار قبلی که با پوریا ( مقتول ) گذاشته بودیم ، به دفتر کار جدید وی در شهرک ولیعصر رفتیم ؛ پس از تنظیم قرارداد ، به بهانه ی تست صدا وارد اتاق ضبط صدا شدیم ؛ هر سه نفر وارد اتاق ضبط شدیم ؛ بدون هیچگونه درگیری فیزیکی با مقتول ، اسلحه را از زیر لباس خارج کرده و [ 6 گلوله ] شلیک کردم ؛ [ پس از ارتکاب جنایت ] تجهیزات داخل استریو را برداشته و از محل [ جنایت ] خارج شدیم .

خواننده زیر زمینی

 جزئیات دستگیری خواننده زیر زمینی

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت :" با توجه به اعتراف صریح متهم اصلی پرونده و در بازرسی دقیق از محل سکونتش در منطقه مرتضی گرد ، کارآگاهان اداره دهم موفق به کشف تجهیزات سرقت شده از محل جنایت و همچنین یک قبضه اسلحه کمری همراه با تعدادی فشنگ جنگی شدند " .

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، در پایان این خبر عنوان کرد :هر دو متهم پرونده ، با قرار بازداشت موقت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم وژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

اعتراف رضا س خواننده زیرزمینی پس از دستگیری

35
این مطلب مفید بود ؟32
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
وبگردی