زن و شوهر
اغلب خانم ها هنگام رابطه جنسی دوست دارند چراغ ها خاموش باشد که علت اصلی آن نداشتن اعتماد به نفس جنسی است.

افزایش اعتماد به نفس در رابطه جنسی

رابطه جنسی و برقراری یک ارتباط مثبت در زندگی مشترک از اهمیت ویژه ای برخوردار است . برای اینکه افراد بتوانند یک رابطه جنسی موفقیت آمیز برقرار کنند ، باید به نیازهای یکدیگر در حین برقراری رابطه توجه کنند و بدانند کدام کارها در زمان برقراری رابطه سبب می شود رابطه به خوبی پیش رود و بهبود یابد. در این بخش از نمناک به شما می گوییم که چرا برخی از افراد رابطه جنسی با چراغ خاموش را ترجیح می دهند؟

نداشتن اعتماد به نفس جنسی

بسیاری از خانم ها اعتماد به نفس جنسی کافی ندارند آنها از بدن خود و توانایی های جنسی شان ناراضی هستند و نگاه مثبتی به خود ندارند. این افراد فکر می کنند باید بدنشان مانند خانم های مدل یا پورن استارهایی باشد که جراحی های زیادی بر روی بدنشان نموده اند ، بنابراین فکر می کنند از نظر جنسی جذاب نیستند و همسرشان دوستشان ندارد و همیشه برای ملاقات با همسر و وارد شدن به یک رابطه زناشویی دچار ترس هستند . این افراد دچار نوعی درگیری درونی می شوند و به مرور زمان دچار سستی بدنی و کاهش میل و اشتیاق جنسی خواهند شد.اعتماد به نفس جنسی در مردان هم مهم است.

چرا برخی از افراد رابطه جنسی با چراغ خاموش را ترجیح می دهند؟

بسیاری از خانم ها دوست دارند در تاریکی رابطه جنسی برقرار نمایند زیرا ایجاد رابطه جنسی در تاریکی آزادانه تر است و راه را برای فانتزی هایشان باز می کند.

اما برخی از افراد به این دلیل تمایل دارند که در تاریکی رابطه برقرار کنند که دوست ندارند همسرشان بدن آنها را ببیند زیرا فکر می کنند که بدنشان کامل نیست و جذابیت جسمی لازم را ندارند بنابراین خجالت می کشند که همسرشان بدن آنها را ببیند در حالی که مردان بیشتر به فکر لذت بردن از رابطه هستند و دوست دارند همسرشان نیز از رابطه لذت ببرد.

رابطه جنسی با چراغ خاموش

راه هایی برای افزایش اعتماد به نفس جنسی

دیدگاهتان را تغییر دهید:

خانم های دیگر نیز مانند شما بدن معمولی دارند بنابراین خودتان را با مدل ها و دیگر خانم هایی که جراحی زیبایی نموده اند مقایسه نکنید بلکه بررسی کنید که یک بدن معمولی واقعا چه شکلی است ، آنچه فکر می کنید در بدن شما غیر معمول است چک کنید و روی بخش هایی از بدن تان که فکر می کنید مشکلی دارد ، تمرکز کنید. خواهید دید بدنتان مانند همه زنان معمولی دیگر است.

از لحاظ روحی و ذهنی با خود آشتی کنید :

برای داشتن اعتماد به نفس جنسی با خود از لحاظ روحی و ذهنی آشتی کنید. پس تنها به احساستان اجازه ندهید که رابطه شما را کنترل کند و به مغز نیز اجازه دخالت دهید که با تخیل بتواند رابطه جنسی را هیجان انگیز کند . اینگونه شما می توانید لذت طرف مقابل را درگیر و او را با خود همراه کنید.

به همسرتان اعتماد کنید

ترس از قضاوت نداشته باشید زیرا این ترس باعث می شود میل جنسی به شدت کاهش یابد. همسر باید در رابطه جنسی اعتماد به نفس جنسی فرد را بالا ببرد و از نظر جنسی همسر خود را سرکوب نکند و همسرش را مسخره نکند و با فرد دیگری مقایسه نکند زیرا این کارها سبب کم شدن میل جنسی خواهد شد و اعتماد به نفس فرد مقابل را از بین می برد.

اعتماد به نفس جنسی

خود را ماساژ دهید

برای کاهش فشارها و فعال تر شدن ، خودتان را ماساژ دهید یعنی هر روز بعد از بیدار شدن یا شب موقع خواب، پاها، شکم، گردن و.... را ماساژ دهید.

تحرک کافی داشته باشید

برای سلامت جسم و آزاد شدن افکار مثبت ورزش هایی مانند پیاده روی و دو را انجام دهید تا جسم و روحتان سالم شود.

تفریح کنید

برای پرورش تخیلتان دیدن یک فیلم خوب و یک کتاب بسیار مفید است.

احساسات خود را در نظر بگیرید

هنگام برقراری رابطه جنسی تمرکز کافی داشته باشید و روی عملی که انجام می دهید و بر بدنتان اتفاق می افتد ، تمرکز کند تا لذت جنسیتان دو برابر شود.

رابطه زناشویی موفق

با همسرتان صحبت کنید

با همسرتان صحبت کنید که چه مشکلی در رابطه جنسی دارید و چه کارهایی سبب می شود که در یک رابطه جنسی الحساس لذت بیشتری داشته باشید . پس آنچه دوست دارید، از همسر خود تقاضا کنید.

«نه» بگویید

برای اینکه میل جنسی شما کاهش نیابد ، زمانی که از نوعی رفتار خوشتان نمی آید به همسرتان نه بگویید.

به خود مثبت نگاه کنید

برای اینکه رابطه تان با همسر را بهبود بخشید و به احساس رضایت کامل برسید نگرش خود را تغییر دهید و خودتان را دوست داشته باشید و روی اعتماد بنفستان کار کنید . همه ما ویژگی های منحصر به فردی داریم؛ تنها کافیست آن ها را ببینیم و به داشتنشان افتخار کنیم.

خودتان را قبول داشته باشید

همه ما دارای ویژگی های مثبت و منفی هستیم و هیچ کس بدون عیب نیست. ، پس خودتان را با ویژگی های مثبت و منفی ای که دارید بپذیرید و دوست داشته باشید.

بهترین راه افزایش اعتماد به نفس در رابطه جنسی

4.6151
این مطلب مفید بود ؟14011
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی