اعزام مشمولان

فراخوان مشمولان دهه هشتادی به خدمت سربازی

تاریخ انتشار : 25 اسفند 1397کد مطلب : 59391زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مشمولان سال های 1388 تا 1380 را به خدمت سربازی فرا خواند.

اعزام مشمولان کاردانی، دیپلم و زیردیپلم در اسفند

انتخاب:سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در اطلاعیه ای مشمولان سالهای 1355 تا 1380 را به خدمت مقدس سربازی فراخواند. 

در اطلاعیه سازمان وظیفه عمومی ناجا آمده است : 

تمام مشمولان غایب و غیرغایب متولد سالهای 1355 تا 1380 با توجه به قانون خدمت وظیفه عمومی، باید برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس+10) اقدام کنند. 

افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده یا فارغ التحصیل شده اند، با ورود به سن مشمولیت (18 سال تمام)، 6 ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند. 

دانش آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی تعیین شده، مشغول به تحصیل هستند، در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج یا فراغت از تحصیل، حداکثر به مدت یک سال مهلت معرفی خواهند داشت. 

همچنین متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد، به هر دلیل شرایط ادامه خدمت را ندارند، از تاریخ انصراف از تعهد، حداکثر به مدت 6 ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر (پلیس + 10) برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.

اعزام مشمولان

فراخوان متولدین دهه 80 به خدمت سربازی

مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی یا کفالت، پس از انقضاء مدت اعتبار آن، باید ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به وضعیت خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه کنند. 

همچنین مشمولانی که در مهلت تعیین شده، وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند وارد غیبت شده و برابر ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی، مدت خدمت دوره ضرورت آنها اضافه می شود و با محرومیتهای اجتماعی از جمله عدم استخدام، دریافت وام و خدمات بانکی مواجه خواهند شد. 

طبق ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از سه ماه باشد تا 6 ماه اضافه خدمت خواهند داشت. 

گفتنی است، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال است، علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت ، مشمول فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالح قضایی معرفی می شوند.

انتهای پیام/م

فراخوان مشمولان متولد 1388 تا 1380 به خدمت سربازی

3.312
این مطلب مفید بود ؟84
برچسب : خدمت سربازی
وبگردی