مواد غذایی
افراد سیگاری به دلیل مصرف سیگار تا حد بالایی در معرض بیماری ها هستند و به همین دلیل باید برخی مواد غذایی را نسبت به افراد دیگر بیشتر مصرف کنند.

افراد سیگاری این مواد غذایی را از یاد نبرند

 

بر اساس گفته مرکز کنترل بیماری ها سالانه 40.000 نفر به دلیل مصرف سیگار جان خود را از دست می دهند که این رقم خود برای ایجاد انگیزه برای ترک این تفریح و عادت ناسالم کافی است. اما گاها افراد سیگاری بی توجه به تلفات هم چنان به مصرف سیگار ادامه می دهند و بدون هیچ ارده ای برای ترک سلامت خود را روز به روز به سمت نابودی می کشانند.

گذشته از تمام این صحبت ها این افراد به دلیل مصرف سیگار برخی از ویتامین ها و مواد غذایی را باید بیشتر مصرف کنند تا حد امکان از آسیب های وارده به جسمشان بکاهند که در این بخش به آنها اشاره می شود.
 
 
آبمیوه

 ویتامین سی و جلوگیری از بیماری ها

 
 
ویتامین سی 
ویتامین سی یک آنتی اکسیدان قدرتمند در میان ویتامین ها به شمار می رود چنان چه در ابتلا به بیماری های عفونی توصیه های بسیاری برای مصرف آن می شود.میزان مصرف این ویتامین در مردان و زنان سیگاری متفاوت است به طوری که مردان سیگاری روزانه 125 میلی گرم و زنان سیگاری روزانه 110 میلی گرم باید ویتامین سی مصرف کنند.
 

ماهی

ماهی و منبع سرشار امگا3 

 
سرطان ریه همان راهی است که افراد سیگاری را به سمت مرگ می کشد. غذاهای حاوی امگا 3 سلول های ریه را از تخریب تا حدی در امان نگاه می دارند و از بروز و پیشرفت این بیماری تا حدی جلوگیری می کنند. پس افراد سیگاری مصرف ماهی , سویا و روغن زیتون و.. را در برنامه غذایی خود حتما داشته باشند.

 

مواد غذایی مناسب برای افراد سیگاری

4.519
این مطلب مفید بود ؟172
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
برچسب : سیگار
وبگردی