جرایم رانندگی

جرایم رانندگی از سال 98 گران می شود؟

تاریخ انتشار : 17 مهر 1397کد مطلب : 19196زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در خصوص وضعیت مبلغ جرایم رانندگی در سال آینده توضیحاتی ارائه کرد.

گران شدن جرایم رانندگی از سال آینده انجام می شود؟

خبرآنلاین:رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد که امسال آخرین سال اجرای مبلغ جریمه های فعلی راهنمایی و رانندگی است. 

سردار تقی مهری در حاشیه رونمایی از کیت های جدید تشخیص مصرف مواد مخدر از سوی رانندگان اعلام کرد:بنابر قانون، رانندگانی که مواد مخدر یا الکل مصرف کرده باشند، گواهینامه شان ضبط شده و خودرویشان نیز توقیف می شود علاوه بر آن به محاکم قضایی نیز معرفی خواهند شد که این امر در پیشگیری از وقوع این تخلف بسیار موثر است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه مصرف مواد الکلی و روانگردان و همچنین مواد مخدر تاثیر زیادی در وقوع تصادفات رانندگی دارد، اظهارکرد:برخورد پلیس با این جرایم نیز سبب می شود تا افراد معدود هنجارشکن نتوانند ایمنی و سلامت دیگر شهروندان و کاربران ترافیکی را به خطر بیندازند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره گرداندن حیوانات و گربه سانان در داخل خودرو نیز اظهار کرد:حیوانات خانگی باید درون ظرف های مخصوصی که برای جابه جایی آنها وجود دارد، در شهر جابه جا شوند در غیر این صورت در صورت رویت پلیس با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد. چرا که بر اساس قوانین چنین اقدامی تخلف است.

سردار مهری درباره بازنگری در جرایم راهنمایی و رانندگی نیز گفت:هر سه سال یک بار در مبلغ جرایم راهنمایی و رانندگی بازنگری می شود. این بازنگری در جلساتی با حضور پلیس راهور، وزارت راه، وزارت کشور، وزارت دادگستری و ... انجام می شود و امسال آخرین سالی است که این مبالغ جریمه اجرا می شود.

انتهای پیام/م

وضعیت گران شدن جرایم رانندگی از سال آینده چگونه است؟

1.73
این مطلب مفید بود ؟12
وبگردی