درمان افسردگی پس از زایمان
افسردگی پس از زایمان می تواند به شدت بر سلامتی والدین و سلامت و رشد فرزند تاثیر بگذارد اما خوشبختانه، روش های وجود دارد که می تواند افسردگی پس از زایمان درمان کند.

راههای درمان افسردگی پس از زایمان

زایمان یک بخش معجزه آسایی از زندگی است، اما افسردگی پس از زایمان می تواند به شدت بر سلامتی والدین جدید و همچنین سلامت و رشد فرزند تاثیر بگذارد. هرچه بیشتر درباره افسردگی پس از زایمان، علائم و راه حل های بالقوه آن اطلاعات داشته باشید، شانس بهتری برای خارج شدن از آن یا درمان آن به طور موثر دارید.

درمان افسردگی پس از زایمان

روش های موثر درمان افسردگی پس از زایمان

10 اقدام موثر برای درمان افسردگی پس از زایمان

خوشبختانه، تعدادی از روش های اثبات شده و روش های پیشگیرانه ای وجود دارد که می تواند افسردگی پس از زایمان درمان کند، و زندگی شاد را برای شما و فرزندتان ایجاد کند! استفاده از ویتامین های B، روغن ماهی، زردچوبه و ورزش منظم و یوگا بعضی از داروهای موثر برای افسردگی پس از زایمان می باشد که در این بخش از نمناک به آنها خواهیم پرداخت.

درمان افسردگی پس از زایمان

درمان افسردگی پس از زایمان چگونه باید باشد

ویتامین B بهترین درمان افسردگی پس از زایمان

ویتامین B :

در بدن ما بسیاری از فرآیندهای شیمیایی مختلف وجود دارد که می تواند سلامت ما را بهبود بخشد یا منفی کند. به عنوان مثال تولید هموسیستئین اضافی می تواند منجر به التهاب و بی ثباتی خلق شود. بازیافت هموسیستئین از طریق چرخه یک کربن می تواند زمان و انرژی بدن را ذخیره کند و این بازیافت با سطوح مناسب ویتامین B، به ویژه ویتامین B6، ویتامین B9 و ویتامین B12، تسهیل می شود. این ویتامین همچنین می تواند به شما در استفاده از مواد مغذی موجود در غذا کمک کند، بنابراین سلامتی بدن را افزایش میدهد.

درمان افسردگی پس از زایمان

درمان افسردگی پس از زایمان با ویتامین ب

درمان خانگی افسردگی پس از زایمان با روغن ماهی

روغن ماهی :

مطالعات متعدد میزان اسیدهای چرب امگا 3 در بدن را به ثبات حالت و فعالیت شناختی مرتبط کرده است. روغن ماهی غنی از در اسیدهای چرب امگا 3 است و قادر به کنترل فعالیت عصبی و کاهش استرس اکسیداتیو است که می تواند به ناپایداری و اضطراب خلق و خوی کمک کند.

درمان افسردگی پس از زایمان

روغن ماهی بهترین درمان افسردگی پس از زایمان

برای درمان افسردگی پس از زایمان از مدیتیشن کمک بگیرید

مدیتیشن :

ذهن است که با استرس مزمن و افسردگی مواجه می شود، می تواند بسیار دشوار باشد، اما راه هایی برای پاک کردن ذهن و تنظیم هورمون های شما بدون استفاده از دارو وجود دارد. برای هزاران سال، مدیتیشن برای کاهش هورمون استرس و بهبود ارتباط ذهن و بدن مورد استفاده قرار میگرفته است. افسردگی پس از زایمان یکی از نمونه های نهایی این است که مغز و بدن را واقعا درگیر می کند، بنابراین اگر بعد از یک یا دو ماه از زایمان احساس افسردگی می کنید، مدیتیشن را امتحان کنید!

درمان افسردگی پس از زایمان

درمان افسردگی پس از زایمان با مدیتیشن 

کاهش افسردگی پس از زایمان با یک ادویه

زردچوبه :

محتوای آنتی اکسیدانی غنی است، این ادویه محبوب باعث کاهش افسردگی پس از زایمان می شود. عنصر فعال این ادویه، کورکومین، به خاطر خواص ضد التهابی آن شناخته شده است، به همین دلیل بسیار مهم است. سطح بالایی از التهاب باعث ایجاد بی ثباتی خفیف و نشانه های افسردگی می شود، بنابراین پاکسازی سیستم شما و کاهش استرس اکسیداتیو با زردچوبه بسیار توصیه می شود.

درمان افسردگی پس از زایمان

درمان افسردگی پس از زایمان با زردچوبه

بهترین روش های درمان افسردگی پس از زایمان

ماست :

اگر چه ما همیشه در مورد این فکر نمی کنیم، بیش از 50٪ از عملکرد سیستم ایمنی در روده اتفاق می افتد. این می تواند در سراسر بدن، از جمله میزان خلق و خوی و هورمون ها تاثیر بگذارد. اگر چیزی در معده شما اشتباه باشد، قطعا می تواند به علائم افسردگی پس از زایمان تبدیل شود. ماست باید به رژیم غذایی شما اضافه شود برای بهینه سازی هضم و تعادل میزان باکتری در روده .

درمان افسردگی پس از زایمان

درمان افسردگی پس از زایمان با ماست

ورزش یکی از رایج ترین درمان های افسردگی پس از زایمان

ورزش :

هنگامی که هورمون های شما به درستی متوازن نباشند، می توان آن را به چرخه بد افسردگی و اضطراب تبدیل کرد. افسردگی پس از زایمان هنوز کاملا مرموز است، اما یکی از رایج ترین درمان های آن ورزش است.ورزش متابولیسم را فعال تر، انتشار سموم و سروتونین و سایر هورمون های مفید بدن را تحریک میکند است.

درمان افسردگی پس از زایمان

درمان افسردگی پس از زایمان با ورزش 

درمان افسردگی پس از زایمان با تغییر در رژیم غذایی

غلات غنی شده :

یکی از مهمترین انتقال دهنده های عصبی در مغز که بر خلق و خوی، سطوح اضطراب و افسردگی تأثیر می گذارد، سروتونین است اما در مغز بدون کانی های مناسب - از جمله آهن و نیاسین نمی توان تولید شود. اگر شما از افسردگی پس از زایمان رنج می برید، باید سطح سروتونین خود را افزایش دهید، به این معنی که خوردن غذاهای غنی از این مواد معدنی را افزایش دهید.غلات غنی شده، دارای سطح بالایی از هر دو ترکیب هستند، بنابراین باید به رژیم صبحانه روزانه خود اضافه کنید.

درمان افسردگی پس از زایمان

درمان افسردگی پس از زایمان با غلات غنی شده

کم خوابی یکی از عللل افسردگی پس از زایمان

خواب و استراحت مناسب:

خواب، برای مادر جدید بسیار ضروری است. هشت ساعت خواب کامل با یک نوزاد تقریبا غیر ممکن است، اما باعث افسردگی بدتر می شود کم خوابی منجر به تغییرات قابل توجهی در عملکرد مغز و اعصاب می شود، که یکی از دلایل افسردگی است.

درمان افسردگی پس از زایمان

درمان افسردگی پس از زایمان با خواب مناسب مادر

شیر دهی به نوزاد بهترین گزینه برای درمان افسردگی پس از زایمان

شیر دادن :

مادران جدید که با افسردگی پس از زایمان درگیر هستند، نیاز به پیوند عاطفی با نوزادان خود دارند. این پیوند های عاطفی ،موجب آزادسازی اندورفین ها می شود و به مادران یک احساس خوب و اعتماد به نفس بیشتری میدهد برای ساختن این پیوند عاطفی قوی، تغذیه با شیر مادر بهترین گزینه است با این حال، مادران با افسردگی پس از زایمان ممکن است، کمترین میل و اشتیاق را به شیر دادن داشته باشند. بنابراین، این وظیفه شریک و یا دیگر اعضای خانواده است تا اهمیت شیر دادن به کودک را به او تذکر و یادآوری کنند.

درمان افسردگی پس از زایمان

درمان افسردگی پس از زایمان با شیر دادن به کودک

صحبت درمانی بهترین شیوه درمان افسردگی پس از زایمان

صحبت درمانی :

در این زمینه، یک متخصص بهداشت روان (یک مشاور، درمانگر، روانشناس، روانپزشک یا کارمند اجتماعی)، با زن مبتلا به افسردگی پس از زایمان به صورت یک به یک صحبت می کند ، این ،اجازه می دهد تا مادر تمام ترس ها و احساسات خود را با اعتماد به نفس با کسی که خارج از حلقه خانواده و دوستان او است در میان بگذارد. از طریق درمان، مادر جدید آماده پذیرش مسئولیت جدید خود میشود.

درمان افسردگی پس از زایمان

درمان افسردگی پس از زایمان با مشاوره و صحبت درمانی

افسردگی پس از زایمان را چطور بدون دارو درمان کنیم؟

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
وبگردی