افشین قطبی

چهره باورنکردنی افشین قطبی در ژاپن + عکس

تاریخ انتشار : 13 آذر 1392کد مطلب : 5144زمان مطالعه : 2 دقیقه
افشین قطبی مربی ایرانی حاضر در لیگ ژاپن که در میان هواداران باشگاه پرسپولیس به امپراطور معروف است با چهره ای کاملا متفاوت روی نیمکت شیمیزو اس پالس سرمربیگری می کند.

در سال 2007 با پیگیری های حبیب کاشانی و حمید استیلی، افشین قطبی که مربی شناخته شده در سطح فوتبال آسیا بود به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شد. شخصیت، ادب و ادبیات خاص قطبی شرایطی را فراهم آورد تا منهای فوتبالی ها قشر تحصیلکرده جامعه هم شیفته سرمربی پرسپولیس شوند، اما این برای جا خوش کردن بین هواداران کافی نبود. قطبی تا بازی رفت با استقلال صبر کرد تا به امپراتور تبدیل شود. دقیقه 86 سانتر شیث، ضربه سر خلیلی و مساوی در دربی باعث شد قطبی به " افشین امپراتور"  تبدیل شود. او در پایان فصل پرسپولیس را قهرمان کرد تا همچنان امپراتور بماند!

 

جام قهرمانی لیگ برتر در دستان افشین قطبی و حمید استیلیافشین قطبی در تاریخ 2 اردیبهشت 1388، به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتخاب گردید. وی در نامه ای که در تاریخ 5 آبان 1389 منتشر کرد، اعلام کرد جهت بازگذاشتن دست مسئولان فدراسیون فوتبال، پس از مسابفات جام ملت های آسیا 2111 داوطلبانه از تیم ملی فوتبال ایران کناره گیری می کند.
 

افشین قطبی در ورزشگاه آزادیاکنون افشین قطبی سرمربی تیم شیمیزو اس پالس ژاپن می باشد. زندگی در ژاپن تغیرات جالبی در چهره سرمربی سابق تیم ملی ایران و پرسپولیس داشته است!

 

چهره جدید از افشین قطبی در ژاپن

 

قطبی که در سال 1343 در تهران به دنیا آمده است، وی اصالتا اهل شهرهای نی ریز و جهرم در استان فارس است و در 13 سالگی در 1356 به همراه پدرش ایران را به مقصد کالیفرنیا ترک کرد. او از دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس (UCLA) مدرک کارشناسی مهندسی برق دریافت کرده است.
افشین قطبی متاهل است و همسر وی یوریم قطبی (بیک من) اهل کشور کره جنوبی است.
 

چهره باورنکردنی افشین قطبی در ژاپن + عکس

4.1116
این مطلب مفید بود ؟9620
برچسب : افشین قطبی
وبگردی