امن ترین کشور جهان

امن ترین کشورهای جهان در سال 2019

تاریخ انتشار : 1 آذر 1397کد مطلب : 34282زمان مطالعه : 2 دقیقه
ایران جزو امن ترین کشورهای جهان برای گردشگران در سال 2019 شناخته شد.

امن ترین کشورهای جهان برای کسب و کار و گردشگری در سال 2019

ایرنا: دو مؤسسه بین المللی «کنترل ریسکس» و «اینترنشنال SOS» در ارزیابی خود برای سال 2019، ایران را جزو امن ترین کشورهای جهان برای گردشگران شناختند.

امنیت ایران در این گزارش در سطح کشورهای اروپا، آمریکا، کانادا و استرالیا ارزیابی شده است. 

به غیر از ایران، تنها در تعداد انگشت شماری از دیگر کشورهای خاورمیانه مانند کویت و قطر نیز سطح خطرهای امنیتی «پایین» ارزیابی شده است. 

امنیت کشورهای ترکمنستان و عربستان سعودی متوسط ارزیابی شده و پاکستان، عراق، افغانستان به همراه بسیاری از کشورهای آفریقایی در رده کشورهای «خطرناک» برای گردشگران قرار گرفته اند. 

در میان کشورهای جهان، فنلاند، نروژ و دانمارک به عنوان امن ترین ها معرفی شده اند. 

این گزارش در کنار گزارش دیگری از مؤسسه Ipsos منتشر شده که در آن چشم انداز اقتصاد و بازار در سال 2019 مورد بررسی قرار گرفته است. 

بر مبنای آن گزارش، 43 درصد تصمیم گیران حوزه کسب و کار، انتظار افزایش تهدیدهای امنیتی در جهان در سال 2019 را دارند. 

اینترنشنال SOS بزرگ ترین شرکت ارائه دهنده خدمات پزشکی و آموزش های مسافرتی در جهان و طرف قرارداد افزون از دو سوم از 500 شرکت برتر در حوزه بین المللی از نگاه مجله اقتصادی فورچون است. 

ایران به عنوان کشوری چهار فصل با انبوه جاذبه های طبیعی و تاریخی، همواره مورد توجه گردشگران بوده است. 

اخیراً «محمد خیاطیان» معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفته بود که تنها در نیمه نخست سال جاری، بیش از شش میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر کردند. 

این رقم رشد 51 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد. 

از دیگر رویدادهای برجسته مرتبط با حوزه گردشگری ایران در سال جاری، انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی است. 

ویژگی های تاریخی، طبیعی، تمدنی و گردشگری همدان باعث شد چهلمین اجلاس جهانی گردشگری (UNWTO) آبان ماه در این شهر برگزار شود و 80 نفر از اعضای اجلاس جهانی گردشگری از 30 کشور جهان در آن حضور بهم رسانند.

انتهای پیام/م

ایران در لیست امن ترین کشورهای جهان برای سال 2019

3.813
این مطلب مفید بود ؟103
وبگردی