امید نورافکن
امید نورافکن هافبک سابق استقلال تهران و تیم ملی جوانان می باشد . بیوگرافی کامل “امید نورافکن” را می توانید در سایت نمناک بخش بیوگرافی ورزشکاران مشاهده نمایید.

بیوگرافی و زندگینامه امید نورافکن

 • نام :امید
 • نام خانوادگی :نورافکن
 • تاریخ تولد :9 آوریل 1997
 • پست :هافبک
 • زادگاه :شهر ری
 • باشگاه کنونی :شارلوا بلژیک
 • شماره پیراهن :7

----------------------------------------------

 

زندگینامه امید نورافکن

omid noorafkan 

امید نورافکن (متولد 20 فروردین 1376 در شهر ری ) بازیکن فوتبال اهل ایران است که برای باشگاه فوتبال استقلال تهران در لیگ برتر فوتبال ایران و تیم ملی فوتبال زیر 17 سال ایران در پست هافبک و مدافع چپ توپ می زند.

زندگینامه امید نورافکن

زندگینامه بازیکن جوان و لژیونر استقلال

 وی در رده های نوجوانان و جوانان و امید و بزرگسالان استقلال تهران حضور داشته است و در تمامی رده ها از بازیکنان مؤثر استقلال تهران بوده است. امید نورافکن در چندین بازی دوستانه و غیررسمی برای تیم بزرگسالان استقلال بازی کرده است و سه گل به ثمر رسانده است. امید با درخشش در تیم نوجوانان به تیم جوانان استقلال راه یافت و با اینکه در پست هافبک بازی می کرد بهترین گلزن جوانان استقلال شد. امید در تیم نوجوانان زیر نظر آقای دوستی هم حضور داشت. با صلاحدید کادر فنی استقلال او از سال قبل به تیم بزرگسالان استقلال اضافه شده است.

امید نور افکن و شفر

 

وینفرد شفر مربی استقلال و امید نور افکن

امید نورافکن اولین گلِ خود را در لیگ برتر در لیگ شانزدهم در هفته 19 برای استقلال در مقابل پیکان در دقیقه 60 به ثمر رساند و هفته بعد گل سوم استقلال به ماشین سازی را زد. همچنین در هفته 29 اولین گل استقلال را به پدیده زد. این بازی 2–1 به سود استقلال تمام شد.

امید نورافکن در دربی

محسن مسلمان و امید نورافکن

باشگاه های امید نورافکن

 باشگاه های جوانان

 • 2005–2007عرفان نسیم شهر
 • 2008–2012احسان ری
 • 2012–2015استقلال

هاشم بیک زاده و امید نور افکن

هاشم بیک زاده و امید نور افکن بازیکن های سابق استقلال

باشگاه های حرفه ای

 • 2015–2018استقلال
 • 2018–شارلوا

تیم ملی

 • 2011–2014تیم ملی نوجوانان
 • 2014–تیم ملی جوانان
 • 2018–ایران
امید نور افکن در تیم ملی
امید نور افکن در تیم ملی امید

امید نورافکن

امید نورافکن (تمرینات استقلال)

جوان ترین در تاریخ باشگاه استقلال

امید نورافکن در 26 آذر 1394، با 18 سال و 8 ماه و 6 روز سن، در ترکیب ثابت استقلال در بازی مقابل صبای قم قرارگرفت و جوانترین بازیکن تاریخ این باشگاه شد. درحالی که استقلال از دقیقه 26 با اخراج بهنام برزای 10 نفره شده بود، امید در حدود 80 دقیقه در زمین بازی کرد. این بازی با نتیجه 0–1 به نفع استقلال پایان یافت.

امید نور افکن

تمرینات نور افکن در تیم استقلال تهران

محرومیت در هفته اول لیگ 96 - 97

او درباره محرومیت از هفته اول لیگ ابراز کرد:فکر نمی کنم از سمت خود بازیکن که ما باشیم کم کاری بوده باشد ولی باشگاه استقلال و فدراسیون فوتبال احتمالا با یکدیگر تعاملی انجام می دهند تا ما بتوانیم از این هفته بازی کنیم.
هافبک استقلال در مورد نگرفتن بلیت آبادان برای آنها در هفته اول گفت:از صادر شدن یا نشدن بلیت برای آبادان را در جریان نیستم ولی باشگاه به ما دستور داد خودمان هماهنگی های لازم را با فدراسیون انجام می دهیم که ما نیز اطاعت کردیم.

عکس امید نورافکن

عکس امید نورافکن

نورافکن در خصوص شایعه ای مبنی بر اینکه در صورت ادامه محرومیت بازیکنان استقلال منصوریان اعلام کرده تیم اش در هفته دوم وارد زمین نمی شود، عنوان کرد:الان این موضوع را از شما می شنوم؛ هر دستوری ایشان بدهد خودشان پاسخگو هستند و من نمی توانم حرفی بزنم.
او در خصوص شکست استقلال در هفته اول اظهار کرد:هفت یا هشت بازیکن ما مقابل صنعت نفت نبودند و همین مسئله می تواند عامل چنین اتفاقی باشد؛ ان شاالله امید ابراهیمی از هفته پنجم، ششم می آید و تیم ما برای جام گرفتن آماده است؛ مطمئن باشید اگر مصدومان و محرومان ما برسند، استقلال متفاوتی شاهد خواهید بود.

امید نورافکن بازیکن

فرشید اسماعیلی و امید نورافکن استقلال

مصاحبه بعد بازی پدیده با امید نورافکن

گلی که به پدیده زدی شبیه گل فوتسالیست ها بود. تو توپ را با کف پای چپ ات روی پای راست انداختی و آن ضربه زیبا را زدی، قبلا فوتسال بازی کردی؟

من فوتسال هم بازی کردم و فنون این رشته ورزشی را به خوبی بلدم. در آن صحنه فکر کردم که با پای چپ نمی شود گل زد و به همین دلیل توپ را با کف پا روی پای راستم انداختم و خدا را شکر که ضربه ام وارد دروازه شد.

امید نور افکن در کنار حسین ماهینی

حسین ماهینی و امید نور افکن - دربی پایتخت

این دومین گل تو از راه دور برای استقلال بود. در زدن این ضربه مهارت خاصی داری؟

راستش را بخواهید من از زمانی که فوتبالم را شروع کردم همیشه به یک فوتبال شوت زن معروف بوم چراکه در پشت محوطه جریمه اگر مدافعی جلویم نباشد می توانم ضربه ام را به سمت دروازه بزنم. باز هم می گویم که خدا را شکر در بازی با پدیده توپ روی پایم چسبید و موفق شدم گل بزنم.

امید نورافکن

گادوین منشا و امید نورافکن 

شوت هایت محکم است یا فنی؟

من از مربی هایی که در رده پایه داشتم یاد گرفتم در شوت زنی تایمینگ ضربه مهمتر از قدرت آن است. شما وقتی می خواهید ضربه ای را به سمت دروازه بزنید اگر بهترین زمان چرخش توپ را انتخاب کنید قطعا می توانید ضربه خوبی به سمت دروازه بزنید. اگر دقت کرده باشید من در بازی با پدیده پاس محسن کریمی را در بهترین زمان ممکن به سمت دروازه زدم که گل شد.

بوسه امید نورافکن بر پیراهن استقلال

بوسه امید نور افکن بر پیراهن تیم استقلال

دوست داری در استقلال بمانی؟

من در استقلال بهترین روزهایم را سپری کرده ام و مطمئنا دوست دارم در این تیم بمانم. ان‎شاءالله بعد از مذاکرات با مسئولان باشگاه تصمیم نهایی ام را می گیرم.

امید نورافکن استقلال

امید ابراهیمی و امید نورافکن

امید نورافکن و فرشاد احمد زاده

فرشاد احمد زاده و مهدی رحمتی و امید نورافکن

امید نور افکن و سید مجید حسینی

بازیکن های سابق تیم استقلال تهران

امید نورافکن و سید مهدی رحمتی

ماشین سید مهدی رحمتی و امید نور افکن 

بازی العین و امید نور افکن

بازی العین و استقلال - امید نور افکن

امید نور افکن و مهدی قائدی

مهدی قائدی در کنار امید نور افکن جوان های استقلال

امید نورافکن در قهرمانی استقلال

جشن قهرمانی استقلال در جام حذفی

زندگینامه و ماجرای محرومیت و ازدواج امید نورافکن

4.788
این مطلب مفید بود ؟826
منبع : بخش ورزشی نمناک/ ک.ک
وبگردی