انتخاب زیورآلات
قبل از انتخاب زیورآلات باید رنگ پوست خود را تشخیص دهید و با توجه به آن بهترین و جذاب ترین جواهرات را بر اساس رنگ پوستتان بخرید.

انتخاب زیورآلات بر اساس رنگ پوست

استفاده از زیورآلات مناسب در تغییر دادن استایل نقش بزرگی ایفا می کنند و ظاهر فرد را شیک می کنند اما اگر در استفاده درست از آنها دقت نکنید، جذابیتی نخواهند داشت.

رنگ پوست شما در انتخاب جواهرات نقش مهمی دارد بنابراین باید قبل از اینکه زیورآلات مناسب خود را انتخاب کنید بدانید زمینه رنگ پوستتان چگونه است و سپس زیورآلات مناسب با رنگ پوست خود را انتخاب نمایید. با مطالعه این بخش از دنیای مد نمناک می توانید متناسب با رنگ پوست خود، بهترین انتخاب را در خرید طلا و جواهرات کنید .

راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب

رنگ پوست و تشخیص آن با استفاده از رگ ها

برای تشخیص رنگ پوستتان ابتدا به رگ های مچ دستتان نگاه کنید :

  • اگر رنگ رگ های روی مچ دستتان آبی یا بنفش است، رنگ پوست شما در طیف سرد (متمایل به آبی) قرار دارد.
  • اگررنگ رگ های روی مچ دستتان سبز بود ، رنگ پوست شما در طیف رنگ گرم (زرد) قرار دارد.
  • اگر رنگ پوست شما خنثی باشد تشخیص رنگ رگ های شما بین سبز و آبی مشکل است.

انتخاب زیورآلات

تشخیص رنگ پوست از روی رگ

جواهرات مناسب برای افراد دارای رنگ پوست گرم

اگر پوست بدن شما دارای تن گرم است به سراغ رنگ هایی مانند زرد، طلایی، قرمز و صورتی بروید . سنگ های تزیینی و جواهرات زرد (طلایی)، نارنجی و سبز مناسب افراد دارای رنگ پوست گرم هستند. سنگ های زینتی زرد، شامل یاقوت زرد، کوآرتز زرد معروف به سنگ لیمو، و زیرکن هستند.

جواهرات رنگ طلایی بهترین نوع جواهرات برای شما هستند البته الماس هم که سفید است نیز مناسب تان می باشد.کوارتز، اوپال یا چشم گربه، یشم و زبرجد از سنگ های قیمتی مناسب پوست گرم می باشند.

زیورآلات و جواهرات رنگ پوست سرد

رنگ های سرد در طیف رنگی آبی، سبز و نقره ای هستند و کاملاً عکس رنگ های گرم می باشند و جواهراتی که در این طیف از رنگ ها قرار دارند، مانند سنگ های تزیینی قرمز، بنفش و آبی مانند یاقوت سرخ، لعل و کهربای اصیل برای شما بسیار مناسب هستند و شما را جذاب می کنند.

فلزات سفید، نیز همخوانی خوبی با رنگ پوست سرد دارد و طلای سفید یا نقره برای افراد دارای پوست سرد مناسب است. زبرجد هندی، آمیتیست، عقیق، یاقوت سرخ و یاقوت کبود مناسب رنگ پوست های سرد هستند.

خرید زیورآلات

انتخاب جواهرات بر اساس رنگ پوست

انتخاب زیورآلات برای پوست بسیار روشن

افراد دارای رنگ پوست روشن بهتر است جواهراتی را انتخاب کنند که دارای رنگ های ملایم هستند و هرگز از جواهرات تیره استفاده نکنند.

انتخاب زیورآلات و جواهرات برای پوست های خنثی

افرادی که رنگ پوستشان نه بسیار تیره و نه خیلی روشن است می توانند از رنگ های تیره ، روشن و یا نئون استفاده کنند و در کل در انتخاب جواهرآزادی عمل بسیاری دارند.

انتخاب جواهرات

انتخاب زیورآلات مختلف برای پوست های خنثی

زیورآلات مناسب پوست های تیره

همه جواهرات به هر رنگی که باشد برای افراد دارای پوست تیره مناسب است و افرادی که پوست تیره دارند ، می توانند از جواهرات مختلف از طیف های رنگی روشن گرفته تا تیره استفاده کنند.

رنگ مو و جواهرات

شما می توانید جواهراتتان را بر اساس رنگ موهایتان نیز انتخاب کنید . برای جذابیت بیشتر بین رنگ مو و جواهرات تان کنتراست زیبایی به وجود آورید . اگر موهایتان شرابی و قرمز است از جواهرات سبز متمایل به آبی استفاده کنید و اگر موهایتان مشکی است از جواهرات نقره ای رنگ استفاده نمایید تا زیبا و جذاب شوید.

ست زیورالات با لباس

انتخاب زیورآلات نقره ای برای موهای مشکی

انتخاب جواهرات هماهنگ با نوع لباس

بیشتر جواهراتی که ساخته می شوند، به راحتی با هر نوع لباسی سازگاری دارند. اما اگر شما می خواهید به گونه ای تاثیرگذار لباس بپوشید، پس در انتخاب جواهرات و سنگ های قیمتی تان، دقت کنید.

  • اگر رنگ لباستان سفید و یا سیاه است جواهرات طلا و سنگ های قیمتی باباغوری برای لباس شما بسیار مناسب است . اگرلباس سیاه به تن دارید از هر رنگ جواهراتی می توانید استفاده کنید .
  • مروارید سفید برای لباس های با رنگ سبز و آبی بسیار مناسب است .
  • اگر لباس ارغوانی به تن دارید از جواهراتی مانند کوارتز، طلا، زمردهای زرد استفاده نمایید.
  • زمرد برای لباس های قرمز بسیار مناسب است و شما را زیبا می کند.
  • الماس و جواهرات سیاه مناسب ترین جواهرات برای لباس های خنثی هستند.
  • شما می توانید هر رنگ لباسی را که به تن کرده اید از الماس استفاده کنید زیرا الماس با هر رنگ لباسی هماهنگ است.
  • سنگ های رنگی مانند سنگ های زبرجد سبز و زبرجد هندی مناسب لباس های فصل های بهار و تابستان هستند. الماس برای این دو فصل بسیار مناسب است.

انتخاب زیورآلات بر اساس رنگ پوست و سن تان

3.922
این مطلب مفید بود ؟175
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : مدل جواهر
وبگردی