تولد
شیرینی
درست کردن شیرینی در منزل می تواند حس خوب و معمولا طعم بهتری را برای دیگران به همراه داشته باشد.

چند نوع شیرینی داریم ؟

 شیرینی ! اسم این خوراکی خوشمزه هنگامی که جاری می شود بیشتر ما به فکر محافل شادی می افتیم و برای خیلی از افراد نیز این اسم افسوسی به دنبال دارد که از این نوع افسوس می توان به تصور فرد بر اینکه چاق می شود و یا افرادی که از خطر ابتلا به دیابت هراس دارند اما با این حال شاید برای بسیاری از این گروه ها خوشمزه بودن شیرینی به خطرات آن ترجیح داده شود.

انواع مختلفی از شیرینی وجود دارد که هر کدام دنیای خاص خود را دارند و از همه بسیار جالب تر این است که بعضی از شیرینی ها برای مجالس و مراسم های خاصی در نظر گرفته می شود ، که به عنوان مثال می توان به شیرینی میکادو اشاره کرد که اصولا در مراسمات عزاداری به چشم می خورد.

انواع شیرینی ها

شیرینی خشک

از اسم این شیرینی کل هویت آن را می توان متوجه شد که خوردن آن ها گاهی اوقات طالب نوشیدنی مقداری یا شاید بهتره که بگیم بسیاری نوشیدنی می شود.

این نوع شیرینی گستردگی بسیار بالایی دارد که از انواع آن می توان به شیرینی مشهدی و کیک یزدی و دانمارکی و ... اشاره نمود.

شیرینی خانگی بدون فر

ورود به قسمت دستور تهیه های شیرینی خشک

شیرینی عید نوروز

این نوع شیرینی ها شاید به دلیل اینکه قرار است در ایام نو شدن سال جزئی از سبد پذیرایی میزبان از مهمان ها باشد مقداری اهمیت بالایی دارد و طبخ کامل آن در منزل می تواند بسیار دلچسب تر و فوق‌العاده تر باشد.

بسیاری از بانوان خانه‌دار شیرینی حاجی بادام را در اولویت این دسته از شیرینی ها می‌دانند که هم مناسب و نیز خوشمزه برای پذیرایی می باشد.

درست کردن شیرینی

ورود به قسمت دستور تهیه های شیرینی عید نوروز

شیرینی تر

شیرینی تر از نظر طعم خوب اگر اغراق نباشد یک سر و گردن از تمامی شیرینی ها بالاتر می باشد ، طعم خامه ای این شیرینی ها لذت خوردن آن ها را دو چندان می کند و به همین دلیل است طیف عظیمی از طرفداران شیرینی دوست دار شیرینی تر می باشند.

جالب است که برای عموم افراد نام شیرینی های تر آشنا است به عنوان مثال ، نان خامه ای ، رولت ، نان لطیفه

شیرینی خشک

ورود به قسمت دستور تهیه های شیرینی تر

شیرینی سنتی ایرانی

با کمی تفکر در اسم این شیرینی می توان کاملا به سوی سوهان های قم و گز های اصفهان رفت که حتما برای یکبار هم که شده این شیرینی های بی نظیر را امتحان کرده اید ، این شیرینی ها معمولا بیشتر در قنادی ها یافت می شود اما درست کردن آن به دستپخت بانوی خانه خالی از لطف نمی باشد.

شیرینی تر

ورود به قسمت دستور تهیه های شیرینی سنتی

مرحله به مرحله با طرز تهیه انواع شیرینی های خانگی خوشمزه

3252
این مطلب مفید بود ؟150102
وبگردی