کفپوش
کفپوش ها انواع مختلفی دارند که باید قبل از انتخاب و خرید آن به مزایا و معایب هر کدام توجه کنید تا بهترین و مناسب ترین کفپوش را برای خانه خود انتخاب کنید.

راهنمای خرید کفپوش مناسب برای مصارف مختلف

نصب کفپوش جدید یکی از پروژه های گران خانه است که انجام خواهید داد با انتخاب های بسیاری از جمله چوب،لمینیت ، کف پوش مهندسی، وینیل ، تایل که دارید از کجا شروع می کنید و کدام را مناسب می دانید ؟ بودجه ای که دارید در تصمیم گیری شما اهمیت زیادی دارد اما همچنین باید در نظر بگیرید که چقدر وزن، نور خورشید، خط و خش ، فرسایش را تحمل خواهد کرد.

مثالا، برخی از کف پوش های مهندسی شده، همراه با نوع کفپوش solid ، به اندازه کفپوش لمینیت یا وینیل مقاوم در برابر رطوبت نیستند و مشکلی جدی در حمام یا آشپزخانه است پرسلانی تایل انتخاب بهتری برای دوام است، اما می تواند گران قیمت و نیاز به نصب فشرده داشته باشد.

در این بخش از دنیای مد نمناک برای کمک به شما دربازسازی منزل رایج ترین نوع کفپوش و برندها با آزمون های سخت ارائه دادیم. از این رتبه بندی ها استفاده کنید تا نوع مورد نظر برای اتاق یا اتاق هایی که دارید نوسازی می کنید را انتخاب کنید.

چگونه کفپوش ها آزمایش کنیم:

ما با قرار دادن یک نمونه 6 اینچی از هر ماده کفپوش به یک ماشین خراش مجهز به یک دیسک نرم کاغذ سنباده و ارزیابی هر نمونه برای علایم فرسایش بعد از هر چرخه رنگ سنباده، مقاومت به سایش را تست می کنیم.

برای آزمایش مقاومت کف زمین در معرض تخریب، ما یک وزنه سنگین مثل قابلمه و یا یک قوطی بزرگ گوجه فرنگی را به اضافه یک شی کوچک تر، سبک تر که به عنوان یک وسیله آشپزخانه عمل می کند را رها می کنیم پس از هر ضربه کف پوش ها را بررسی می کنند هرچه میزان افت قبل از آسیب مشخص شود، میزان کاهش مقاومت کف زمین بهتر خواهد بود.

ما پتانسیل برای رنگ پریدگی را با نوردهی بخشی از یک نمونه کفپوش به اشعه های ماورای بنفش به مدت 2 هفته و سپس مقایسه بخش نوردهی شده به بخش نشده ارزیابی می کنیم. این اطلاعاتی در مورد بخشی از کفپوش به ما می دهد که نور خورشید بیشتری نسبت به بقیه اتاق در طول زمان دریافت می کند.

کفپوش

معرفی انواع کفپوش ها

انواع کفپوش ها

اغلب کفپوش ها جز یکی از شش نوع زیر هستند نوعی که انتخاب می کنید به نیاز و بودجه بستگی دارد - به سبک شخصی و زیبایی شناسی تان اشاره نکنید.

کفپوش های سالید وود :

مزایا: چوب حرارتی طبیعی و مقاومت ظاهری موثر دارد می تواند چندین بار سنباده و جلا داده شود. کف پوش های پیش ساخته می تواند بهتر از آنهایی باشد که در محل ساخته می شود و ضمانت آن از کارخانه است نه نصاب و یک شرکت بزرگ محصول را ضمانت می کند با برنامه نصب خصوصی، ممکن است زمان بیشتری صرف کنید اگر کف زمین تان نامناسب نصب شود.

معایب: چوب Solid با سطح رطوبت متغیر بسط و منقبض خواهد شد و می تواند به آسانی فرو رفتگی ایجاد شود برخی گونه ها می توانند به سرعت فرسوده شوند و رنگ خود را از نور خورشید تغییر دهند.

توجه: هزینه های کفپوش ناتمام کم تر از پیش ساخته است اما هزینه های نصب بالاتر می تواند پس انداز را جبران کند. کف پوش چوبی انتخاب خوبی برای زمین و دیگر فضاهای مرطوب نیست.

کفپوش های مهندسی :

مزایا: از آنجا که کفپوش های مهندسی معمولا از لایه های نازک چوب و چسب ساخته شده است معمولا می تواند در برابر سطوح بالاتر رطوبت مقاومت کند و در مقایسه با کفپوش چوب solid کم تر بسط پیدا می کند این کفپوش از روکش نازکی از چوب یا بامبو روی تخته چند لا استفاده می کند و آن را به یک انتخاب مقرون به صرفه تبدیل می کند. چوب مهندسی شده با کیفیت بالا می تواند به اندازه چوب solid بادوام باشد.

معایب: بیشتر چوب مهندسی به خوبی کفپوش لمینیت و solid دوام نمی آورد همچنین با وجود تفاوت هایی که در گونه های چوبی وجود دارد به آسانی فرو می رود. بسته به ضخامت روکش برخی از کفپوش های چوب مهندسی می تواند به عنوان کفپوش solid انتخاب شود.

با این حال، اغلب آن ها تنها یک بار یا دو بار می توانند پرداخت شوند و برخی هرگز نمی توانند اگر فکر می کنید لازم است قبل از خرید، کفپوش چوب مهندسی خود را پرداخت کنید، پیش از خرید با شرکت تولیدکننده و یا خرده فروشان چک کنید.

کفپوش های مهندسی

مقایسه کفپوش ها با یک دیگر

کفپوش های لمینیت :

مزایا: محصولات ساخته شده از تخته فیبر ضخیم با یک عکس از لایه محافظ پلاستیکی شفاف، می تواند تقریبا هر چیزی را ایجاد کند.برخی از نام های تجاری از پشتیبانی چوب پنبه در زیر آن استفاده می کنند که ادعا می کنند می توانند به شما کمک کنند صدا را خفه کنید. مقاومت لمینیت در برابر سایش و تغییر رنگ از نور خورشید بهتر از اغلب محصولات چوبی است. می تواند کالای بسیار سخت باشد.

معایب: الگوی تکراری می تواند واقع گرایی را به خطر بیاندازد ، بنابراین هنگام نصب، تخته های ترکیبی را از جعبه های مختلف برای الگوی تکراری کم تر ترکیب کنید. از نظر دوام، ممکن است قادر به لمس ضعف های جزئی باشید، اما وقتی لایه بالایی آن فرسوده می شود، باید کفپوش را عوض کنید، چون نمی تواند مانند چوب سنباده باشد.

کفپوش وینیل :

مزایا: به خصوص در برابر سایش، فرورفتگی، خراش، تغییر رنگ ناشی از نور خورشید و لکه ها خوب است. نصب آسان، به خصوص برای تایل یا تخته و رنگ و طراحی زیادی این روزها موجود هستند.

معایب: در حالی که برندها می توانند ظاهر سنگ، تایل و حتی چوب بلوط را تقلید کنند، حتی بهترین محصولات هنوز شبیه وینیل به نظر می رسند. وینیل می تواند به اندازه یا بیشتر از بهترین چوبsolid و کفپوش لمینیت، هزینه داشته باشد.

کفپوش وینیل

مزایای نصب کفپوش های وینیل

کفپوش های چینی :

مزایا: این مواد کلاسیک تمایل به مقاومت در برابر سایش، رطوبت، خراش ها و لکه ها دارند.

معایب: نصب کاشی های پرسلانی می تواند چالش برانگیز باشد. کارهای مقدماتی بسیاری مورد نیاز است و باید قبل از اینکه دوغاب داخل ترک ها بریزید کاملا کاشی ها صاف باشد.

برای بسیاری از کارها بهتر است متخصصی را استخدام کنید. کاشی ها می تواند ترک بخورد و دوغاب لکه ایجاد کند ظرف ها به راحتی روی کاشی می شکنند. چیدن کاشی نیز نسبتا پر هزینه و دشوارتر است جایگزینی کاشی های شکسته می تواند سخت باشد.

کفپوش های لینولئوم :

مزایا: لینولئوم از روغن کتان و محصولات چوبی یک ماده طبیعی و انعطاف پذیر ساخته شده است. محصولات امروزی سبک ها و رنگ های بسیار بیشتری را عرضه می کنند. لینولئوم ، تغییر رنگ نور خورشید را دفع می کند.

معایبمقاومت در برابر فرسایش، خراش ها و فرورفتگی به طور گسترده از محصولی تا محصول دیگر متفاوت است.

کفپوش های لینولئوم

لینولئوم ساخته شده از روغن کتان

کفپوش های سرامیک :

این کفپوش ها از سرامیک و یا چینی تشکیل شده اند و مناسب برای محیط های داخل و بیرون خانه هستند.

مزایا: بادوام و مقاوم در برابر لکه هستند و در صورت کثیف شدن می توانید آنها را بشویید . این کف پوش ها طرح ها و رنگ های متنوعی دارند. اگر بخشی از آن صدمه ببیند می توان بسیار راحت آن را تعویض نمود . نقص های موجود در آن نیز به راحتی دیده نمی شوند.

معایب: بسیار سفت و سخت بوده و برای نشستن جای راحتی نیست. اگر حین نصب مابین سرامیک ها دوغاب بریزد تمیز کردنشان بسیار سخت است. این کف پوش ها گران هستند و در صورتی که کالاهای شکستنی تان روی آنها بیفتند، بدون تردید می شکنند.

کفپوش موکت:

این کفپوش ها از پلی استر، نایلون و یا پلی پروپیلین ساخته شده اند و البته نوع طبیعی آن از جنس پشم نیز است.

مزایا:گزینه مناسب برای استفاده در ماه های سرد است و هوای گرم را در خود نگه می دارد. این کف پوش صداگیر و نصب آن آسان است.

معایب : سریع لکه دار می شوند و تمیز کردن شان بسیار سخت و هزینه بر است. اگر موکتی از جنس نامرغوب و یا ارزان قیمت ساخته شده باشد، سریع صدمه می ببیند و شما مجبور خواهید شد کل موکت را عوض کنید که این کار برایتان گران تمام می شود .

کفپوش موکت

کفپوش موکت مناسب برای فصل سرد زمستان

کفپوش چوبی:

کف پوش های چوبی تشکیل شده از الوارهای نازک و یکدست از جنس چوب بلوط، گردو، افرا و یا گردوهای آمریکایی هستند.

مزایا: بسیار مقاومند و زود فرسوده نمی شوند و می توان حین استفاده آنها را صیقلی کرد. تمیز کردن شان بسیار راحت است و خانه را بسیار زیبا خواهند کرد.

معایب: حرارت را درون خود نگه نمی دارند پس مناسب فصل سرد سال نیستند . در بخشی دیگر از دنیای مد نمناک در مورد این جنس کفپوش ها گفتیم که عایق صدا نیست و بسیار گران است و نصب آنها بسیار سخت است. این کفپوش با تغییر فصل منقبض یا منبسط می شود و به همین علت ممکن است صدمه ببیند.

کفپوش سنگ:

سنگ های استفاده شده در تولید کفپوش های سنگی انواع سنگ ها مانند آهک، گرانیت، مرمر و تخته سنگ است.

مزایا: این کف پوش ها با دوام و زیبا هستند و با گذشت زمان از عمرشان ظاهر آنها بهتر می شود . این کف پوش ها در انواع متفاوتی در بازار وجود دارند.

معایب: از معایب کفپوش های سنگی نصب سخت و گران بودن آنها است. این کفپوش ها سریع دچار لکه می شوند و اگر خیس شوند ، بسیار لغزنده اند.

کفپوش سنگ

کفپوش های سنگی از چه سنگی ساخته شدند؟

بعد از انتخاب اما پیش از خرید کفپوش به این نکات توجه کنید

نمونه گیری هوشمندانه است:

قبل از اینکه خرید کنید، نمونه هایی از کف پوش بالا را بخرید. آن ها را در جایی که قرار است نصب شوند مقایسه کنید و از زوایا و نور مختلف نگاه کنید

مقایسه برای ایجاد ثبات:

تولید کنندگان سعی می کنند کفپوشsolid و مهندسی را برای رنگ و حالت با یکدیگر تطبیق دهند اما تغییرات می تواند ازدسته ای به مرحله بعدی رخ دهد، بنابراین تمام کفپوش ها را بخرید که در یک زمان به آن نیاز دارید.

در طرف دیگر، کفپوش لمینیت داخل یک بسته مفروض ممکن است یک الگوی مشابه داشته باشد که اگر بیش از حد به هم نزدیک شوند، می تواند انتخاب شود. برای کاهش تکرار، هنگام نصب صفحات متعدد از بسته های چندگانه استفاده می شود

اندازه گیری اشتباهات اجتنابی :

برای تعیین میزان کف پوشی که به آن نیاز دارید،اندازه مربعی این اتاق را با ضرب کردن طول بر عرض آن اندازه بگیرید. (تقسیم یک اتاق به شکل نامنظم به مستطیل کوچک تر، اندازه هر مستطیل را محاسبه کنید، و سپس آن ها را با هم جمع کنید)سپس 7 تا 10 درصد اضافی برای اشتباهات، نمونه های بد و پرتی بخرید. خرید یک جعبه اضافی کفپوش، علاوه بر 7 تا 10 درصد اضافی، برای تعمیرات آینده در نظر بگیرید.

کفپوش سرامیکی

نکات مهم قبل از انتخاب و خرید کفپوش

الگوهای رفت و آمد را بشناسید:

نواحی دارای رفت و آمد بالا به راحتی به اتاق ها و خود خانه وصل می شوند. کفپوش بسیار انعطاف پذیر را برای اتاق های خانوادگی و سایر مناطق استراحت که حیوانات خانگی و کودکان تردد می کنند، در نظر بگیرید.برای مناطق کم رفت و آمد کف پوش مهندسی یا بامبو با روکش طبیعی و نصب آسان در نظر بگیرید.

آماده سازی نصب کف پوش :

قبل از نصب چوب یا کفپوش لمینیت، باز کردن بسته و ماندن آن در فضایی که می خواهد یک تا سه روز در آن نصب شود و سنجیدن رطوبت و تعادل محیط اتاق گامی مهم برای جلوگیری از لمس کردن و یا شکاف ناخوشایند بین تخته های است.

بررسی گواهی نامه

کف پوش های وینیل با گواهی نامه صنعت (تصویر زیر)سطح نسبتا پایین ترکیبات آلی فرار را منتشر می کنند - مواد مرتبط با مشکلات سلامتی و آلودگی. برای کفپوش چوب، تایید شورای نظارت جنگل و طرح جنگلداری پایدار، نوعی تضمین را ارائه می دهد . بسته بندی محصول و گواهی نامه تولید کننده را بررسی کنید.

 

با مزایا و معایب انواع کفپوش ها آشنا شوید + راهنمای خرید

3.715
این مطلب مفید بود ؟114
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : کفپوش خانه
وبگردی