اولین گوشی هوشمند
اولین گوشی هوشمند جهان که بیست سال پیش ساخته شده اصلا قابل مقایسه با گوشی های جدید نیست ولی می توان تلاش افراد متبحر در ساخت آن را درسایت نمناک مشاهده کرد.

تصاویری از اولین گوشی هوشمند دنیا

در دنیای امروزه اسمارت فون ها دارای جایگاه خاصی در زندگی هر یک از ما هستند و به نحوی ما بخشی از ساعات روزمره خود را صرف کار با گوشی های هوشمند می کنیم تا کارهایمان را به کمک آن انجام دهیم و... . از این رو رو دانستن ریشه و اولین گوشی هوشمندی که تولید شده است می تواند ما را با سابقه آن ها آشنا سازد. با این وجود طبق آخرین اخبار موجود جهانی، این گونه تصور می شود که شرکت اپل اولین تولید کننده گوشی هوشمند جهان است اما این صحت ندارد و دقیقا اولین گوشی هوشمند جهان 15 سال پیش از رونمایی اپل از آیفون رونمایی شد که اطلاع یافتن از ویژگی های آن می تواند شما را کمی شوکه سازد و به هیچ وجه باور نکنید. در این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک شما را با ویژگی های خاص و منحصر بفرد اولین اسمارت فون عرضه شده جهان آشنا خواهیم نمود. همراه ما باشید.

اولین اسمارت فون جهان چه نام دارد؟

نام اولین گوشی هوشمند جهان " IBM Simon Personal Communicator " می باشد که در سال 1992 میلادی، دقیقا 15 سال پیش از رونمایی اپل از آیفون رونمایی شد که در آن زمان با قیمت حدودا 899 دلاری به فروش می رسید. جالب است بدانید که این اسمارت فون دارای یک نمایشگر 4.5 در 1.4 اینچی بود برای استفاده از آن می بایست از قلم موجود در بسته محصول استفاده می کردید.

First smartphone

با این وجود اولین گوشی هوشمند جهان با نام " IBM Simon Personal Communicator " موفق به فروش رساندن بیش از 50 هزار نسخه از این اسمارت فون شد که این اسمارت فون تنها در چند ایالت آمریکا موفق به فروش شد و علت آن هم توانایی برقراری ارتباط آن محدود بود.
از مهم ترین ویژگی های این اسمارت فون می توان به دفترچه تلفن، ایمیل، تقویم، ساعت جهانی، هشدار قرار، ماشین حساب، نوشتن متن در نمایشگر و... اشاره کرد که باعث خاص و منحصر بفرد شدن آن شد.
اولین اسمارتفون دنیا
 

اولین گوشی هوشمند یا اسمارت فون جهان + تصاویر

4.167
این مطلب مفید بود ؟5512
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : تلفن هوشمند
وبگردی