اپلیکیشن اینستاگرام
اپلیکیشن اینستاگرام از برنامه های پرکاربردی است که دارای ویژگی هایی است که اکثر کاربران از آن اطلاع ندارند، در این مقاله با آنها آشنا می شویم.

ویژگی های اپلیکیشن اینستاگرام

اینستاگرام یکی از پرکاربردترین شبکه های اجتماعی در سطح دنیا و به ویژه ایران است و میلیون ها کاربر فعال روزانه دارد. اگر شما هم یک از کاربران پر و پا قرص اینستاگرام هستید، قصد داریم چند ترفند کابردی در اپلیکیشن آن را معرفی کنیم که تجربه کاربری بهتری را برایتان فراهم می کند. شاید پیش از این، این 7 ویژگی کمتر توجه شما را جلب کرده باشند اما کاربردی هستند.

 

ویژگی های اینستاگرام: 

 
1. خاموش کردن استوری های هر شخص

استوری اینستاگرام روش مناسبی برای اشتراک گذاری تجربیات و حفظ ارتباط میان شما و دوستانتان است. اما استوری علت اصلی شما برای پیوستن به این شبکه اجتماعی نبوده و مشاهده استوری برخی از کسانی که دنبال می کنید شاید برایتان آزار دهنده باشد.
 
خوشبختانه اینستاگرام این اجازه را می دهد تا بدون آنفالو کردن کاربر، نمایش استوری های او را از در بالای صفحه اصلی حذف کنید. برای این کار کافی است دست خود را بر روی تصویر پروفایل او در قسمت استوری ها نگه دارید و پس از آن گزینه «Mute User» را انتخاب کنید.
 
اپلیکیشن اینستاگرام

ترفندهایی در اینستاگرام


به علاوه می توانید هر کاربری را که مایل هستید از دیدن استوری هایتان منع کنید. این کار هم آسان است. ابتدا به قسمت تنظیمات در اپلیکیشن اینستاگرام بروید. سپس گزینه Story Setting و پس از آن گزینه Hide Story from را انتخاب کنید. در صفحه بعدی کاربران مورد نظرتان را انتخاب کنید تا پس از آن استوری های شما را مشاهده نکنند.
 
اپلیکیشن اینستاگرام

ترفندهایی در اینستاگرام

 

2. مرتب سازی فیلترهای تصاویر و یا حذف آنها

از میان تمام فیلترهایی که برای تصاویر در اینستاگرام موجود است، هر کس برخی از آنها را بیشتر می پسندد و مورد استفاده قرار می دهد. بعضی از این فیلترها هم به طور حتم هیچ گاه مورد استفاده شما قرار نخواهند گرفت. اینستاگرام این امکان را فراهم کرده تا کاربران فیلترها را جابه جا کنند و یا آن ها را حذف کنند. برای این کار کافی است بر روی فیلتر مورد نظر لمس کرده و نگه دارید و آن را منتقل کنید.

 
اپلیکیشن اینستاگرام

ترفندهایی در اینستاگرام

 

3. اطلاع از انتشار کردن پست توسط کاربر دلخواه

همه ما شاید صدها کاربر را در اینستاگگرام دنبال کنیم، از دوستان و آشنایان تا سلبریتی ها و برندها. اما در میان همه آنها برخی اهمیت بیشتری برای ما دارند. اگر نمی خواهید که پست های این افراد را از دست بدهید، می توانید با استفاده از ابزار اینستاگرام، به هنگام پست کردن مطلب توسط آنها آگاه شوید و نوتیفیکیشن دریافت کنید. برای این کار به حساب کاربری شخص مورد نظر در اینستاگرام بروید و بخش منو از سمت بالا راست را انتخاب نمایید. پس از آن از داخل منو گزینه Turn on Post Notifications را انتخاب کنید.

 
اپلیکیشن اینستاگرام

ترفندهایی در اینستاگرام

 

4. اطلاعات ویژه را با جابه جایی پروفایل به حالت Business مشاهده کنید

اینستاگرام برای حساب هایی که حالت Business را انتخاب می کنند، اطلاعات ویژه ای را به نمایش درمی آورد که برای حساب های شخصی در دسترس نیست. دارندگان حساب های Business می توانند تعداد بازدید از هر پست، پست های با بهترین عملکرد، اطلاعات درباره استوری ها و موارد دیگری را مشاهده کنند. برای رفتن به این حالت به صفحه تنظیمات حساب رفته و گزینه Switch to Business Profile را انتخاب نمایید. البته اگر حساب شما شخصی یا Private است نمی توانید از این گزینه استفاده کنید و باید ابتدا به حالت عمومی یا Public بروید.


5. همه پست هایی که لایک کرده اید را در یک جا مشاهده کنید

آیا می خواهید پستی را که یک هفته پیش لایک نموده اید مجددا ببینید ولی خاطرتان نیست که چه کسی آن را به اشتراک گذاشته بود؟ خبر خوب این است که اینستاگرام این امکان را فراهم کرده تا همه تصاویری را که لایک کرده اید در یک جا مشاهده کنید. برای مشاهده این تصاویر به قسمت تنظیمات حساب کاربری خود رفته و گزینه Posts that you’ve Liked را انتخاب نمایید.

 
اپلیکیشن اینستاگرام

ترفندهایی در اینستاگرام


6. زوم کردن بر روی تصاویر

اینستاگرام این ویژگی را چندی پیش به اپلیکیشن خود اضافه نمود اما شاید برخی کاربران هنوز از وجود آن بی اطلاع باشند. زوم کردن بر روی تصاویر در اینستاگرام بسیار ساده است و کافی است با دو انگشت بر روی تصویر نگه داشته و انگشتان خود را از هم دور کنید.


7. نمایش عکس های مورد تایید در بخش Photos Of You

 
اپلیکیشن اینستاگرام

ترفندهایی در اینستاگرام


ممکن است برخی از تصاویری که شما در آنها تگ شده اید، برای شما خوشایند نباشد چراکه در آنها اصلا حضور ندارید و یا علاقه ای به انتشار آن تصویر نداشته اید. موضوع بعدی این است که اینستاگرام در بخشی به نام Photos Of You تمام تصاویری را که در آنها تگ شده ای نمایش می دهد. اما می توانید تصاویر نمایش داده شده در این بخش را مدیریت کنید تا تصاویری نشان داده شوند که شما به صورت دستی قبول کرده اید. برای این کار باید به بخش Photos Of You بروید و کلید منو را از سمت بالا راست تصویر انتخاب کنید. سپس گزینه Tagging Options و پس از آن هم گزینه Add Manually را انتخاب کنید.

ترفندهای کاربردی در اپلیکیشن اینستاگرام

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برگرفته از وب‌سایت جی اس ام /ی
وبگردی