اپلیکیشن وام ایران

هشدار پلیس فتا درباره اپلیکیشن «وام ایران»

تاریخ انتشار : 11 مرداد 1398کد مطلب : 1458زمان مطالعه : 2 دقیقه
پلیس فتا با اعلام نا امن بودن اپلیکیشن موبایلی «وام ایران» نسبت به نصب این برنامه از سوی کاربران تلفن همراه هشدار داد.

اپلیکیشن وام ایران نا ایمن است

اعتماد: مدتی قبل یکی از شهروندان ساکن در یکی از شهرهای استان خوزستان با دردست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه کرد و گفت:«به دنبال مشکل مالی که برایم پیش آمده بود، نیازمند دریافت وام بودم که با جستجو در فروشگاه گوگل پلی برنامه ای با نام «وام ایران» را یافتم و بدون تحقیق و پرسش و جو آن را نصب کردم و پس از آن گرفتار مشکلات فراوانی شدم.»

شاکی ادامه اظهاراتش گفت که با نصب برنامه، درخواست وام کرده و همه مدارک خواسته شده از جمله اطلاعات کارت بانکی را نیز ارسال کرده و منتظر پرداخت وام توسط گردانندگان برنامه مذکور بوده و در این مدت نیز مبالغی از حساب های ناشناس به حساب وی واریز سپس خارج شده است. تا اینکه پس از مدت ها علی رغم تماس های فراوان نه تنها از پرداخت وام خبری نشده بلکه با تماس های بسیاری از سوی افراد مختلف مواجه شده که مدعی بودند شاکی از حساب آنها کلاهبرداری و بانک نیز مشخصات وی را به عنوان صاحب حساب به دیگران اعلام کرده است. 

با اخذ این اطلاعات مشخص شد که مجرمان سایبری در این شیوه با دریافت اطلاعات بانکی شاکی، مبالغی را که از جاهای دیگر کلاهبرداری کرده اند به حساب وی منتقل سپس خارج می کردند. کلاهبرداران با این تصور که روند شناسایی خود را پیچیده تر می کنند و هرگز شناسایی نمی شوند از این شیوه استفاده و از اعتماد شهروندان سوءاستفاده کرده اند.

مرکز اطلاع رسانی پلیس فتا با تایید این خبر اعلام کرد:با توجه به مشکلات اقتصادی که در ماه های گذشته برای شهروندان پیش آمده، بسیاری از مردم به دنبال وام برای حل مشکلات خود هستند که با مراجعه به بانک ها و مشاهده شرایط بانک ها برای اخذ تسهیلات، به ناچار برای دریافت وام، اقدام به جستجو در سایت ها و شبکه های اجتماعی می کنند. کلاهبرداران نیز از این موضوع آگاه هستند و با ترفندهای مختلف شهروندان را در دام خود گرفتار می کنند بنابراین لازم است شهروندان حساسیت لازم را در مورد داشته باشند و به چنین اپلیکیشن هایی اعتماد نکنند.

انتهای پیام/م

هشدار پلیس فتا ؛ اپلیکیشن وام ایران نا ایمن است

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : نرم افزار
وبگردی