تابستان داغ
تابستان داغ فیلمی به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی با بازی علی مصفا ، پریناز ایزدیار و مینا ساداتی که برای اولین بار در جشنواره فجر 95 روی صحنه رفته بود ، هفته آخر مرداد اکران میشود.

تابستان داغ هفته آخر مرداد اکران میشود

فیلم سینمایی تابستان داغ ساخته ابراهیم ایرج زاد به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی فیلمی بود که اولین بار در جشنواره فیلم فجر 95 به نمایش درآمد و توانست نظرات مثبت زیادی را به خود جلب کند. ساخته ابراهیم ایرج زاد با بازی پریناز ایزدیار و مینا ساداتی هفته آخر مرداد 96 و هفته اول شهریور اکران میشود.

داستان و بازیگران فیلم تابستان داغ

داستان فیلم تابستان داغ : تابستان داغ، سرگذشت خانواده ای شهرستانی است که درگیر طلاق بوده و زن خانواده برای اینکه بتواند سرپرستی دختر خود را حفظ کند، مجبور به ترک خانواده رفتن به تهران به همراه دختر خویش می شود. نسرین که هنگام طلاق نمی تواند دختر شش ساله اش را از شوهرش بگیرد ، بی اطلاع شوهر به گوشه ای از شهر پناه می برد. او برای تامین مخارج زندگی در مهدکودک بیمارستان کار می کند. والدین یکی از کودکان که هر دو پزشک هستند نسرین را مجاب به نگهداری غیر قانونی از فرزندشان در شیفت شب می نمایند. این کار آغاز دردسرهای نسرین است.

 تابستان داغ

پریناز ایزدیار و صابر ابر در تابستان داغ

بازیگران فیلم تابستان داغ : در این فیلم علی مصفا، پریناز ایزدیار، مینا ساداتی، یسنا میرطهماسب، صابر ابر، لیلی فرهادپور، سیاوش چراغی پور، رویا بختیاری، بهاره ریاحی، مانیا علیجانی و پرهام محمدی به ایفای نقش پرداختند.

تابستان داغ

هنرنمایی پریناز ایزدیار و صابر ابر در تابستان داغ

تابستان داغ اولین ساخته ابراهیم ایرج زاد می باشد. فیلمبرداری تابستان داغ اواخر تیرماه با تقدیم احترام به استاد عباس کیارستمی آغاز شد و اوایل شهریورماه 95 به پایان رسید.

تابستان داغ

پریناز ایزدیار و مینا ساداتی در تابستان داغ

یکی از نکات قابل توجه فیلم حضور هومن بهمنش مدیر فیلمبرداری مطرح سینما در مقام مدیر فیلمبرداری و مجری طرح است که ابراهیم ایرج زاد را در نخستین ساخته سینمایی اش حمایت می کند.

 تابستان داغ

مینا ساداتی در نمایی از فیلم تابستان داغ

عوامل تولید فیلم تابستان داغ :نویسنده :پیام کرمی، کارگردان:ابراهیم ایرج زاد، مدیر فیلمبرداری :هومن بهمنش، تدوین:سهراب خسروی، طراح صحنه:کیوان مقدم، طراح چهره پردازی :ایمان امیدواری، طراح لباس:نازنین خزائی، صدا بردار:داریوش صادق پور، مشاور کارگردان:محمد علی سجادی، مدیر برنامه ریزی و دستیار اول کارگردان:علی مردانه، برنامه ریز:محمد ثقفی، منشی صحنه:غزل رشیدی، عکاس:مریم تخت کشیان،دستیار اول فیلمبردار:رضا نوروزی، فیلم پشت صحنه:مهیار بهمنش، وحید گلریز، مدیر تدارکات:جواد سلیمانی،مدیر تولید:کامران حجازی،سرمایه گذار:الهام فلاح، مجری طرح:هومن بهمنش، تهیه کننده:جواد نوروزبیگی.

تابستان داغ

پریناز ایزدیار در نمایی از فیلم تابستان داغ

جوایز فیلم تابستان داغ در جشنواره فجر 95

تابستان داغ نامزد دریافت سیمرغ بلورین در سیزده رشته در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بود که در نهایت توانست برای فیلمبرداری و تدوین سیمرغ بلورین بگیرد.

 تابستان داغ

هومن بهمنش مدیر تصویربرداری تابستان داغ

در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر جایزه بهترین تدوین به سهراب خسروی برای تابستان داغ رسید و هومن بهمنش توانست جایزه بهترین فیلمبرداری را برای این فیلم از آن خود کند.

 تابستان داغ

تابستان داغ با بازی پریناز ایزدیار و صابر ابر

اکران تابستان داغ با بازی صابر ابر و پریناز ایزدیار

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی