ایران و ازبکستان

گزارشگر بازی فوتبال ایران و ازبکستان کیست؟

تاریخ انتشار : 22 خرداد 1396کد مطلب : 51019زمان مطالعه : 3 دقیقه
احتمالا بازی ایران و ازبکستان را یک نفر از بین محمدرضا احمدی یا پیمان یوسفی گزارش خواهد کرد تا سنت صعود با صداهای متفاوت هم حفظ شود!

بازی ایران و ازبکستان را چه کسی گزارش می کند؟

دوشنبه شب تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات مقدماتی جام جهانی میزبان ازبکستان خواهد بود؛ مسابقه ای دشوار که اگر با برتری تیم ملی به پایان برسد، صعود ایران به مرحله نهایی مسابقات جام جهانی 2018روسیه را قطعی خواهد کرد. به این ترتیب تیم ملی کشورمان برای اولین بار در تاریخ دو بار متوالی در مسابقات نهایی جام های جهانی حاضر خواهد بود؛ ضمن اینکه این راحت ترین صعود ادوار ایران به این رقابتها لقب خواهد گرفت. به این ترتیب مسلما مسابقه دوشنبه یک بازی ویژه است که تماشاگران زیادی هم از آن استقبال خواهند کرد. نکته جالب دیگر اینکه طبعا بین گزارشگران تلویزیونی هم علاقه زیادی به گزارش این بازی وجود خواهد داشت؛ چرا که آنها به خوبی می دانند این دیدار می تواند حاوی سلامی دیگر به جام جهانی باشد و برای همیشه در صندوقچه خاطرات فوتبال ایران به یادگار باقی بماند.

سه صعود، با سه صدای مختلف
تیم ملی فوتبال ایران بعد از انقلاب سه بار به مرحله نهایی جام های جهانی صعود کرده و جالب است که این سه رویداد، سه حماسه سرای متفاوت داشته اند. هشت آذر 76 در مسابقه ای که خیلی ها آن را بزرگترین روز تاریخ فوتبال ایران می دانند، تیم ملی برای نخستین بار بعد از انقلاب توانست به جام جهانی صعود کند. ما در بازی برگشت پلی آف برابر استرالیا دو بر دو مساوی کردیم و بالا رفتیم. نیازی به گفتن نیست که گزارش آن مسابقه را جواد خیابانی بر عهده داشت. 18خرداد سال84 دومین صعود تیم ملی ایران به جام جهانی رقم خورد. آن روز شاگردان برانکو ایوانکوویچ با تک گل محمد نصرتی بحرین را در ورزشگاه آزادی شکست دادند که گزارش این دیدار را عادل فردوسی پور بر عهده داشت.

 

ایران و ازبکستان

گزارشگر ایران و ازبکستان کیست؟

 

سومین صعود تیم ملی به جام جهانی هم همین چهار سال پیش در اولسان کره جنوبی رخ داد؛ روز 28خرداد92 که تیم کشورمان به شکلی معجزه آسا سومین پیروزی متوالی اش در رقابتهای مقدماتی جام جهانی را هم به دست آورد و با تک گل رضا قوچان نژاد کره جنوبی را برد. گزارش آن بازی تاریخی را هم مزدک میرزایی بر عهده داشت. چنانکه می بینید در جریان این سه صعود، سه نفری راوی حماسه بوده اند که به نوعی حق شان بوده و در دوره خودشان جزو بهترین ها به حساب می آمده اند. حالا باید دید صدای صعود چهارم از حنجره چه کسی خارج می شود؟ هرچند این بار صعود ایران آنقدر مقتدرانه بوده که بر خلاف دفعات قبلی هیچ جایی برای درام و افسانه سازی باقی نگذاشته است.

 

شانس بیشتر احمدی و یوسفی

بازی دوشنبه با ازبکستان هشتمین مسابقه ایران در دور مقدماتی جام جهانی است. اگر می خواهید بدانید هفت مسابقه قبلی را چه کسانی گزارش کرده اند، ما برای تان مرور می کنیم:در دور رفت بازی ایران و قطر را عادل فردوسی پور گزارش کرد، گزارش بازی دوم با چین به مزدک میرزایی رسید، مسابقه سوم با صدای محمدرضا احمدی روی آنتن رفت، باز چهارم با کره جنوبی را هم باز با صدای محمدرضا احمدی دنبال کریم که دومین گزارش متوالی این گزارشگر در مسابقات این دوره بود، در نهایت بازی با سوریه هم به پیمان یوسفی رسید.

در دور برگشت اما بازی با قطر را مزدک میرزایی گزارش کرد و گزارش بازی با چین هم به عهده عادل فردوسی پور گذاشته شد. با توجه به اینکه عادل دو بار مسابقات تیم ملی را در این مرحله گزارش کرده و اخیرا گزارشگر بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا هم بوده، شانس او برای گزارش بازی دوشنبه با ازبکستان کم است. بنابراین احتمالا این بازی را یک نفر از بین محمدرضا احمدی یا پیمان یوسفی گزارش خواهد کرد تا سنت صعود با صداهای متفاوت هم حفظ شود!

گزارشگر بازی فوتبال ایران و ازبکستان کیست؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از بانک ورزش/ی
وبگردی