اینترنت رایگان
مرد میلیاردری که قصد دارد تا “اینترنت رایگان” را از طریق ماهواره به تمام دنیا به صورت رایگان عرضه کند در مورد پروژه ی خود مطالبی را عنوان کرد که در ادامه می خوانیم.

توزیع اینترنت رایگان در سراسر جهان

مدت زیادی از فرضیه اینترنت رایگان می گذرد ولی این فرضیه به حقیقیت پیوسته و به زودی اینترنت رایگان از طریق ماهواره، بخشی از دنیای آفلاین را پوشش خواهد داد.اینترنت ماهواره ای  که یکی از انواع دسترسی به اینترنت است و سرعت بالایی را برای این سرویس در نظر می گیرد.حالا یک میلیاردر قصد دارد با نصب 700 ماهواره در فضای بالای سر ما این کار را انجام دهد.

اینترنت ماهواره ای

الون ماسک جوانی که از سال 2000 در کار ساخت کپسول های فضایی، اتومبیل های الکتریکی و موشک های فضایی با استفاده مجدد است.در مصاحبه با وال استریت از پروژه اینترنت دار کردن همه مردم جهان با 700 ماهواره سخن گفت و اینکه کمپانی SpaceX در حال تهیه ماهواره ای کوچک در حجم 113 کیلوگرم در تعداد زیاد است.
 
وی می گوید هزینه هر ماهواره حدود یک میلیون دلار خواهد بود و 700 ماهواره یعنی 700 میلیون دلار و وی این کار را با گریک وایلر که قبلاً شریک گوگل در پروژه اینترنت ماهواره ای بوده و از گوگل جداشده، انجام خواهد داد.
 
گریک عهده دار کمپانی O3b Network است و حالا در کنار آقای ماسک می خواهد دنیا را پر از اینترنت رایگان کند.حالا گوگل و فیس بوک که پروژه مشابهی را در دست تهیه دارند، باید عجله کنند تا رقیب جدید و سرسخت آن ها زودتر پروژه خود را عملیاتی نکند!به هر حال کشورهای آرزومند اینترنت بدون دردسر و مناطق آفلاین کنونی در چند سال آینده برای همیشه راحت خواهند شد.
گوگل ماهواره هایی که برای این پروژه تعبیه کرده بود با ظرفیت بالا و حجم کم در ارتفاع کمتری نسبت به ماهواره های فعلی قرار داده است. 

مرد میلیاردر اینترنت رایگان به دنیا می دهد + عکس

4.5101
این مطلب مفید بود ؟9011
برگرفته از ایسنا-/ف
برچسب : اینترنت
وبگردی