کم خونی
کمبود آهن و به دنبال آن کم خونی مشکل رایجی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند که برای درمان و یا تشدید آن تغذیه نقشی اساسی دارد.

افرادی که دچار کم خونی هستند این مطلب را از دست ندهند

 
 
کم خونی و فقر آهن مشکلی است که با ظهور ان در بدن باید منتظر عواقب ناخوشایندی باشیم که بدترین انها ضعف و بی حالی , ریزش مو , گاها تغییر رنگ پوست اطراف چشم و از این قبیل هستند.
 
خون و کم خونی

مواد مضر برای کم خونی 

 
 
بدترین ها برای کم خونی:
بارها در مورد مضرات مصرف زیاد چای و نوشابه شنیده اید که در این بخش هم یکی از اصلی ترین مضرات این نوشیدنی ها را خواهید خواند.
بر اساس تحقیقات انجام شده مصرف چای , قهوه و نوشابه های گازدار تا حد قابل توجهی در ایجاد کم خونی و فقر منیزیم و آهن موثر است و بهتر است تا حد امکان از مصرف این مواد نوشیدنی بپرهیزید.
 
توت فرنگی و درمان کم خونی
 

مواد غذایی مفید برای کم خونی

 
بهترین ها برای کم خونی :
مواد غذایی که منبع غنی از آهن هستند به طبع برای درمان کم خونی بسیار مفید می باشند. این مواد غذایی شامل مغزها (پسته - فندق و..) انواع حبوبات به خصوص لوبیا قرمز و لوبیا چشم بلبلی و عدس.
بهتر است راه و شیوه ای لذت بخش برای رغبت بیشتر به مصرف پروتئین های دریایی و گوشت سفید به رژیم غذایی خود بیابید و نکته مهم تر از تمام اینها مصرف ویتامین سی است که برای جذب آهن موجود در این مواد غذایی ضروری است به همین علت مصرف مرکبات گوجه فرنگی , توت فرنگی , کیوی, کلم بروکلی و فلفل دلمه ای سبز بسیار توصیه می شود.
گفتنی است برای تامین منیزیم مورد نیاز بدن می توانید از برنج قهوه ای انواع مغزها و سبزیجات با برگ های تیره رنگ استفاده کنید.

 

این مواد غذایی خون شما را می خورند!

4.6795
این مطلب مفید بود ؟73461
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
برچسب :
وبگردی